Companie
Detalii identificare
Nume firmăROMITECH S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 1972422 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ22/1534/1991
EUIDROONRC.J22/1534/1991
Data înființării28.11.1992 - 33 ani
Domeniu de activitate
CAEN
2229
Această clasă include:
-fabricarea de articole de menaj din material plastic (veselă, vase de bucătărie, articole de toaletă) -fabricarea diverselor articole din plastic: -căşti de protecţie din material plastic, piese izolante, părţi pentru corpuri de iluminat din material plastic, rechizite şcolare sau de birou, articole de îmbrăcăminte (numai dacă sunt lipite şi nu cusute), fitting-uri pentru mobilă, statuete, curele de transmisie şi benzi transportoare, tapete autoadezive din plastic, calapoade pentru pantofi din material plastic, tabachere pentru ţigări de foi şi ţigarete, piepteni, bigudiuri din plastic, etc. Această clasă exclude: -fabricarea articolelor de voiaj, din material plastic,
1512 -fabricarea încălţămintei din material plastic,
1520 -fabricarea mobilei din material plastic,
3101, 3102, 3109 -fabricarea saltelelor din mase plastice spongioase, neacoperite,
3103 -fabricarea articolelor pentru sport din plastic,
3230 -fabricarea jocurilor şi jucăriilor din plastic,
3240 -fabricarea instrumentelor medicale şi dentare din plastic,
3250 -fabricarea articolelor de oftalmologie din material plastic,
3250 -fabricarea căştilor de protecţie şi a altor echipamente de protecţie din material plastic,
3299
-fabricarea de articole de menaj din material plastic (veselă, vase de bucătărie, articole de toaletă) -fabricarea diverselor articole din plastic: -căşti de protecţie din material plastic, piese izolante, părţi pentru corpuri de iluminat din material plastic, rechizite şcolare sau de birou, articole de îmbrăcăminte (numai dacă sunt lipite şi nu cusute), fitting-uri pentru mobilă, statuete, curele de transmisie şi benzi transportoare, tapete autoadezive din plastic, calapoade pentru pantofi din material plastic, tabachere pentru ţigări de foi şi ţigarete, piepteni, bigudiuri din plastic, etc. Această clasă exclude: -fabricarea articolelor de voiaj, din material plastic,
1512 -fabricarea încălţămintei din material plastic,
1520 -fabricarea mobilei din material plastic,
3101, 3102, 3109 -fabricarea saltelelor din mase plastice spongioase, neacoperite,
3103 -fabricarea articolelor pentru sport din plastic,
3230 -fabricarea jocurilor şi jucăriilor din plastic,
3240 -fabricarea instrumentelor medicale şi dentare din plastic,
3250 -fabricarea articolelor de oftalmologie din material plastic,
3250 -fabricarea căştilor de protecţie şi a altor echipamente de protecţie din material plastic,
3299
Industrie
Industria prelucrătoare
SectorFabricarea produselor din cauciuc si mase plastice
Obiect activitateFabricarea altor produse din material plastic
Informații de contact
AdresaB-Dul Alexandru Cel Bun nr. 11, Iaşi, Iaşi
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
70.279
Profit (Lei)
10.315
Număr angajați
1
Vechime
33 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 70.279 | 10.315 | 860 | 104.752 | 219.014 | 75.578 | 189.840 | 1 |
| 2023 | 0 | 0 | 0 | 414.205 | 219.014 | 94.636 | -100.555 | 1 |
| 2022 | 4.388 | 0 | 0 | 318.722 | 219.014 | 53.941 | -45.767 | 1 |
| 2021 | 0 | 0 | 0 | 284.386 | 220.579 | 49.624 | -14.183 | 1 |
| 2020 | 0 | 0 | 0 | 254.936 | 224.336 | 46.736 | 16.136 | 1 |
| 2019 | 0 | 0 | 0 | 222.892 | 228.092 | 45.362 | 50.562 | 1 |
| 2018 | 0 | 0 | 0 | 182.189 | 231.849 | 44.918 | 94.578 | 1 |
| 2017 | 29.563 | 0 | 0 | 151.211 | 235.605 | 52.546 | 136.940 | 1 |
| 2016 | 0 | 0 | 0 | 150.940 | 239.361 | 62.104 | 150.525 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
14.68%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
5.43%
Lichiditate curentă
0.72
Viteza rotație active
0.24
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
14.68%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
5.43%
Profit net per salariat
10.315 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 14.68% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Marjă profit brut | 15.68% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 5.43% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Profit net per salariat | 10.315 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei |
Viteza rotație active
0.24
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
231.08 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.24 | 0 | 0.02 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0.1 | 0 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 231.08 zile | 0 | 4029.14 zile | 0 | 0 | 0 | 0 | 533.93 zile | 0 |
| Cifra de afaceri per salariat | 70.279 Lei | 0 Lei | 4.388 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 29.563 Lei | 0 Lei |
Lichiditate curentă
0.72
Lichiditate imediată
0.72
Pondere active imobilizate
74.34%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.72 | 0.23 | 0.17 | 0.17 | 0.18 | 0.2 | 0.25 | 0.35 | 0.41 |
| Lichiditate imediată | 0.72 | 0.23 | 0.17 | 0.17 | 0.18 | 0.2 | 0.25 | 0.35 | 0.41 |
| Pondere active imobilizate | 74.34% | 69.83% | 80.24% | 81.63% | 82.76% | 83.41% | 83.77% | 81.76% | 79.4% |
| Pondere active circulante | 25.66% | 30.17% | 19.76% | 18.37% | 17.24% | 16.59% | 16.23% | 18.24% | 20.6% |
©Firme.ro