Companie
Detalii identificare
Nume firmăSOCIETATE COOPERATIVĂ MEȘTEȘUGĂREASCĂ DE GRADUL 1 CONSTRUCTORUL
Cod unic de înregistrare RO 1980220 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareC2005000047229
EUIDROONRC.C2005000047229
Data înființării28.11.1992 - 33 ani
Domeniu de activitate
CAEN
6820
Această clasă include:
-închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate: -clădiri de apartamente şi locuinte individuale -clădiri nerezidenţiale, inclusiv pavilioane expoziţionale, depozite -terenuri -furnizarea de case şi apartamente mobilate sau nemobilate pentru utilizare pe perioade mai mari, de obicei lunară sau anuală
Această clasă include de asemenea:
-dezvoltarea proiectelor de construcţii pentru subînchiriere personală -exploatarea amplasamentelor pentru locuinţe mobile (case mobile) Această clasă exclude: -activităţi de expoatare a hotelurilor, caselor de vacanţă, campingurilor, campingurilor pentru rulote şi altele de uz nerezidenţial sau pentru sejururi de scurtă durată ,
diviziunea 55
-închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate: -clădiri de apartamente şi locuinte individuale -clădiri nerezidenţiale, inclusiv pavilioane expoziţionale, depozite -terenuri -furnizarea de case şi apartamente mobilate sau nemobilate pentru utilizare pe perioade mai mari, de obicei lunară sau anuală
Această clasă include de asemenea:
-dezvoltarea proiectelor de construcţii pentru subînchiriere personală -exploatarea amplasamentelor pentru locuinţe mobile (case mobile) Această clasă exclude: -activităţi de expoatare a hotelurilor, caselor de vacanţă, campingurilor, campingurilor pentru rulote şi altele de uz nerezidenţial sau pentru sejururi de scurtă durată ,
diviziunea 55
Industrie
Tranzacţii imobiliare
SectorTranzactii imobiliare
Obiect activitateinchirierea si subinchirierea bunurilor imobiliare proprii sau inchiriate
Informații de contact
Adresastr. Rampei nr. 18-20, Iaşi, Iaşi
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
984.861
Profit (Lei)
1.469.699
Număr angajați
13
Vechime
33 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 984.861 | 1.469.699 | 122.475 | 78.005 | 225.046 | 1.830.644 | 1.977.685 | 13 |
| 2024 | 897.887 | 48.453 | 4.038 | 91.428 | 253.530 | 394.336 | 556.438 | 13 |
| 2023 | 791.847 | 46.468 | 3.872 | 64.832 | 277.576 | 328.390 | 541.134 | 13 |
| 2022 | 740.510 | 22.178 | 1.848 | 68.139 | 298.974 | 263.831 | 494.666 | 13 |
| 2021 | 674.188 | 0 | 0 | 87.248 | 326.467 | 233.270 | 472.489 | 13 |
| 2020 | 636.164 | 0 | 0 | 88.633 | 350.360 | 189.056 | 450.783 | 13 |
| 2019 | 586.184 | 4.065 | 339 | 68.810 | 377.023 | 143.418 | 451.631 | 14 |
| 2018 | 545.093 | 0 | 0 | 57.468 | 403.723 | 101.311 | 447.566 | 15 |
| 2017 | 497.096 | 0 | 0 | 55.385 | 430.836 | 115.790 | 491.241 | 15 |
| 2016 | 475.031 | 0 | 0 | 38.700 | 457.948 | 137.739 | 554.670 | 17 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
149.23%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
74.31%
Lichiditate curentă
23.47
Viteza rotație active
0.48
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
149.23%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
74.31%
Profit net per salariat
113.054 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 149.23% | 5.4% | 5.87% | 2.99% | 0% | 0% | 0.69% | 0% | 0% | 0% |
| Marjă profit brut | 181.45% | 6.79% | 7.36% | 3.9% | 0% | 0.3% | 2.09% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 74.31% | 8.71% | 8.59% | 4.48% | 0% | 0% | 0.9% | 0% | 0% | 0% |
| Profit net per salariat | 113.054 Lei | 3.727 Lei | 3.574 Lei | 1.706 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 290 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei |
Viteza rotație active
0.48
Viteza rotație stocuri
10705.01
Durata medie încasare creanțe
458.07 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.48 | 1.39 | 1.31 | 1.32 | 1.2 | 1.18 | 1.13 | 1.08 | 0.91 | 0.8 |
| Viteza rotație stocuri | 10705.01 | 25653.91 | 165.45 | 15427.29 | 16052.1 | 282.36 | 522.91 | 458.45 | 193.5 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 458.07 zile | 66.1 zile | 62.97 zile | 52.78 zile | 57.86 zile | 64.86 zile | 64.79 zile | 57.48 zile | 65.49 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 75.759 Lei | 69.068 Lei | 60.911 Lei | 56.962 Lei | 51.861 Lei | 48.936 Lei | 41.870 Lei | 36.340 Lei | 33.140 Lei | 27.943 Lei |
Lichiditate curentă
23.47
Lichiditate imediată
23.47
Pondere active imobilizate
10.95%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 23.47 | 4.31 | 5.07 | 3.87 | 2.67 | 2.13 | 2.08 | 1.76 | 2.09 | 3.56 |
| Lichiditate imediată | 23.47 | 4.31 | 4.99 | 3.87 | 2.67 | 2.11 | 2.07 | 1.74 | 2.04 | 3.56 |
| Pondere active imobilizate | 10.95% | 39.13% | 45.81% | 53.12% | 58.33% | 64.95% | 72.44% | 79.94% | 78.82% | 76.88% |
| Pondere active circulante | 89.05% | 60.87% | 54.19% | 46.88% | 41.67% | 35.05% | 27.56% | 20.06% | 21.18% | 23.12% |
©Firme.ro