Companie
Detalii identificare
Nume firmăFLACARA SA
Cod unic de înregistrare RO 201659 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ1991000263128
EUIDROONRC.J1991000263128
Data înființării27.11.1992 - 33 ani
Domeniu de activitate
CAEN
1413
Această clasă include:
-fabricarea altor confecţii din materiale ţesute, tricotate sau croşetate, materiale neţesute etc., pentru bărbaţi, femei şi copii: -haine, costume, compleuri, jachete, pantaloni, fuste, etc.
Această clasă include de asemenea:
-croitoria la comandă -fabricarea unor părţi ale produselor enumerate anterior Această clasă exclude: -fabricarea articolelor de îmbrăcăminte din blană (cu excepţia articolelor pentru acoperit capul),
1420 -fabricarea articolelor de îmbrăcăminte din cauciuc sau materiale plastice neasamblate prin cusături, ci prin lipire,
2219, 2229 -fabricarea îmbrăcămintei din material ignifug si a îmbrăcămintei de protecţie,
3299 -repararea articolelor de îmbrăcăminte,
9529
-fabricarea altor confecţii din materiale ţesute, tricotate sau croşetate, materiale neţesute etc., pentru bărbaţi, femei şi copii: -haine, costume, compleuri, jachete, pantaloni, fuste, etc.
Această clasă include de asemenea:
-croitoria la comandă -fabricarea unor părţi ale produselor enumerate anterior Această clasă exclude: -fabricarea articolelor de îmbrăcăminte din blană (cu excepţia articolelor pentru acoperit capul),
1420 -fabricarea articolelor de îmbrăcăminte din cauciuc sau materiale plastice neasamblate prin cusături, ci prin lipire,
2219, 2229 -fabricarea îmbrăcămintei din material ignifug si a îmbrăcămintei de protecţie,
3299 -repararea articolelor de îmbrăcăminte,
9529
Industrie
Industria prelucrătoare
SectorFabricarea articolelor de imbracaminte
Obiect activitateFabricarea altor articole de imbracaminte (exclusiv lenjeria de corp)
Informații de contact
Adresa1 Mai nr. 4-5, Cluj-Napoca, Cluj
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
8.088
Profit (Lei)
-77.077
Număr angajați
1
Vechime
33 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 8.088 | -77.077 | -6.423 | 2.525.472 | 16.931 | 531.307 | -1.977.234 | 1 |
| 2023 | 2.208 | -98.447 | -8.204 | 2.731.264 | 25.511 | 805.596 | -1.900.157 | 1 |
| 2022 | 1.050.532 | -705.383 | -58.782 | 2.850.983 | 34.091 | 1.015.182 | -1.801.710 | 34 |
| 2021 | 2.482.893 | -901.709 | -75.142 | 2.934.936 | 76.808 | 1.761.802 | -1.096.326 | 58 |
| 2020 | 3.653.422 | -256.984 | -21.415 | 3.031.005 | 222.625 | 4.968.030 | 1.981.789 | 69 |
| 2019 | 7.121.367 | -425.007 | -35.417 | 2.758.241 | 369.432 | 4.802.152 | 2.238.773 | 84 |
| 2018 | 8.599.258 | -560.302 | -46.692 | 1.252.762 | 549.466 | 3.537.431 | 2.663.781 | 105 |
| 2017 | 14.135.584 | 42.189 | 3.516 | 1.784.228 | 741.149 | 4.437.363 | 3.224.083 | 127 |
| 2016 | 17.190.674 | 381.794 | 31.816 | 0 | 952.814 | 3.722.494 | 3.181.894 | 172 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-952.98%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
3.9%
Lichiditate curentă
0.21
Viteza rotație active
0.01
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-952.98%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
3.9%
Profit net per salariat
-77.077 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -952.98% | -4458.65% | -67.15% | -36.32% | -7.03% | -5.97% | -6.52% | 0.3% | 2.22% |
| Marjă profit brut | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0.3% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 3.9% | 5.18% | 39.15% | 82.25% | -12.97% | -18.98% | -21.03% | 1.31% | 12% |
| Profit net per salariat | -77.077 Lei | -98.447 Lei | -20.747 Lei | -15.547 Lei | -3.724 Lei | -5.060 Lei | -5.336 Lei | 332 Lei | 2.220 Lei |
Viteza rotație active
0.01
Viteza rotație stocuri
0.04
Durata medie încasare creanțe
13547.78 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.01 | 0 | 1 | 1.35 | 0.7 | 1.38 | 2.1 | 2.73 | 3.68 |
| Viteza rotație stocuri | 0.04 | 0.01 | 4.13 | 10.44 | 7.43 | 12.87 | 13.4 | 18.76 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 13547.78 zile | 92222.51 zile | 260.71 zile | 223.84 zile | 447.17 zile | 217.74 zile | 122.68 zile | 95.07 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 8.088 Lei | 2.208 Lei | 30.898 Lei | 42.809 Lei | 52.948 Lei | 84.778 Lei | 81.898 Lei | 111.304 Lei | 99.946 Lei |
Lichiditate curentă
0.21
Lichiditate imediată
0.12
Pondere active imobilizate
3.09%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.21 | 0.29 | 0.36 | 0.6 | 1.64 | 1.74 | 2.82 | 2.49 | 0 |
| Lichiditate imediată | 0.12 | 0.21 | 0.27 | 0.52 | 1.48 | 1.54 | 2.31 | 2.06 | 0 |
| Pondere active imobilizate | 3.09% | 3.07% | 3.25% | 4.18% | 4.29% | 7.14% | 13.44% | 14.31% | 20.38% |
| Pondere active circulante | 96.91% | 96.93% | 96.75% | 95.82% | 95.71% | 92.86% | 86.56% | 85.69% | 79.62% |
©Firme.ro