Companie
Detalii identificare
Nume firmăPRIMASIG CONSULT SRL
Cod unic de înregistrare20462730 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ17/17/2007
EUIDROONRC.J17/17/2007
Data înființării09.01.2007 - 19 ani
Domeniu de activitate
CAEN
6622
Această clasă include:
-activităţi ale agenţilor şi brokerilor de asigurări (intermediarilor de asigurări) în vânzarea, negocierea sau solicitarea de anuităţi şi poliţe de asigurare şi reasigurare
-activităţi ale agenţilor şi brokerilor de asigurări (intermediarilor de asigurări) în vânzarea, negocierea sau solicitarea de anuităţi şi poliţe de asigurare şi reasigurare
Industrie
Intermedieri financiare şi asigurari
SectorActivitati auxiliare pentru intermedieri financiare, activitati de asigurare si fonduri de pensii
Obiect activitateActivitati ale agentilor si broker-ilor de asigurari
Informații de contact
Adresastr. Zidarilor nr. 1, Galaţi, Galaţi
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
714.332
Profit (Lei)
351.432
Număr angajați
1
Vechime
19 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 714.332 | 351.432 | 29.286 | 34.590 | 54.035 | 374.272 | 393.717 | 1 |
| 2024 | 538.821 | 209.496 | 17.458 | 83.156 | 90.727 | 244.210 | 251.781 | 1 |
| 2023 | 593.065 | 169.278 | 14.107 | 67.685 | 49.433 | 229.815 | 211.563 | 1 |
| 2022 | 711.064 | 458.317 | 38.193 | 96.269 | 82.231 | 514.640 | 500.602 | 2 |
| 2021 | 719.592 | 474.561 | 39.547 | 11.878 | 110.638 | 418.086 | 516.846 | 3 |
| 2020 | 551.100 | 308.383 | 25.699 | 33.657 | 4.383 | 379.938 | 350.664 | 3 |
| 2019 | 444.929 | 208.162 | 17.347 | 6.708 | 21.001 | 235.989 | 250.282 | 3 |
| 2018 | 478.785 | 228.979 | 19.082 | 23.976 | 39.595 | 254.234 | 271.020 | 4 |
| 2017 | 305.262 | 42.357 | 3.530 | 153.738 | 50.729 | 185.883 | 84.041 | 4 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
49.2%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
89.26%
Lichiditate curentă
10.82
Viteza rotație active
1.67
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
49.2%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
89.26%
Profit net per salariat
351.432 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 49.2% | 38.88% | 28.54% | 64.46% | 65.95% | 55.96% | 46.79% | 47.83% | 13.88% |
| Marjă profit brut | 59.27% | 47.86% | 35.24% | 65.44% | 66.88% | 56.93% | 47.79% | 48.83% | 14.88% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 89.26% | 83.21% | 80.01% | 91.55% | 91.82% | 87.94% | 83.17% | 84.49% | 50.4% |
| Profit net per salariat | 351.432 Lei | 209.496 Lei | 169.278 Lei | 229.159 Lei | 158.187 Lei | 102.794 Lei | 69.387 Lei | 57.245 Lei | 10.589 Lei |
Viteza rotație active
1.67
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
113.44 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.67 | 1.61 | 2.12 | 1.19 | 1.36 | 1.43 | 1.73 | 1.63 | 1.29 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 63.61 | 76.27 | 101.15 | 243.85 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 113.44 zile | 91.14 zile | 133.35 zile | 211.63 zile | 40.98 zile | 38.64 zile | 41.2 zile | 40.48 zile | 0.48 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 714.332 Lei | 538.821 Lei | 593.065 Lei | 355.532 Lei | 239.864 Lei | 183.700 Lei | 148.310 Lei | 119.696 Lei | 76.316 Lei |
Lichiditate curentă
10.82
Lichiditate imediată
10.82
Pondere active imobilizate
12.62%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 10.82 | 2.94 | 3.4 | 5.35 | 35.2 | 11.29 | 35.18 | 10.6 | 1.21 |
| Lichiditate imediată | 10.82 | 2.94 | 3.26 | 5.25 | 34.6 | 11.22 | 35.18 | 10.6 | 1.21 |
| Pondere active imobilizate | 12.62% | 27.09% | 17.7% | 13.78% | 20.93% | 1.14% | 8.17% | 13.48% | 21.44% |
| Pondere active circulante | 87.38% | 72.91% | 82.3% | 86.22% | 79.07% | 98.86% | 91.83% | 86.52% | 78.56% |
©Firme.ro