Companie
Detalii identificare
Nume firmăMIGA LEONTE SRL
Cod unic de înregistrare RO 2046446 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ1991000249278
EUIDROONRC.J1991000249278
Data înființării29.11.1992 - 33 ani
Domeniu de activitate
CAEN
1061
Această clasă include:
-activităţi de morărit: producerea de făină, tărâţe, pudră sau pelete din grâu, secară, ovăz, porumb şi alte cereale -activităţi de măcinare a orezului: producerea de orez decorticat, măcinat, neted, glasat, semi-fiert sau convertit; producţia de făină din orez -activităţi de măcinare a legumelor pentru obţinerea de făină sau pulbere din legume uscate, din rădăcini sau tuberculi, sau din nuci comestibile -fabricarea produselor din cereale pentru micul dejun -fabricarea amestecurilor de făină şi făină mixtă preparată şi a aluaturilor pentru pâine, prăjituri, biscuiţi sau cozonac Această clasă exclude: -fabricarea făinii şi a pudrei de cartofi,
1031 -măcinarea umedă a porumbului,
1062
-activităţi de morărit: producerea de făină, tărâţe, pudră sau pelete din grâu, secară, ovăz, porumb şi alte cereale -activităţi de măcinare a orezului: producerea de orez decorticat, măcinat, neted, glasat, semi-fiert sau convertit; producţia de făină din orez -activităţi de măcinare a legumelor pentru obţinerea de făină sau pulbere din legume uscate, din rădăcini sau tuberculi, sau din nuci comestibile -fabricarea produselor din cereale pentru micul dejun -fabricarea amestecurilor de făină şi făină mixtă preparată şi a aluaturilor pentru pâine, prăjituri, biscuiţi sau cozonac Această clasă exclude: -fabricarea făinii şi a pudrei de cartofi,
1031 -măcinarea umedă a porumbului,
1062
Industrie
Industria prelucrătoare
SectorIndustria alimentara
Obiect activitateFabricarea produselor de morarit
Informații de contact
Adresa1 Decembrie 1918 nr. 168, Loc. Piatra Neamţ | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
1.681
Profit (Lei)
1.315
Număr angajați
0
Vechime
33 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 1.681 | 1.315 | 110 | 636 | 99.259 | 14.249 | 112.872 | 0 |
| 2023 | 1.681 | 1.255 | 105 | 4.153 | 99.259 | 16.451 | 111.557 | 0 |
| 2022 | 840 | 814 | 68 | 2.990 | 99.259 | 15.041 | 111.310 | 0 |
| 2021 | 1.261 | 1.220 | 102 | 2.964 | 99.259 | 14.200 | 110.495 | 0 |
| 2020 | 1.261 | 1.548 | 129 | 2.925 | 99.259 | 12.942 | 109.276 | 0 |
| 2019 | 1.681 | 2.411 | 201 | 2.876 | 99.259 | 11.345 | 107.728 | 0 |
| 2018 | 1.681 | 2.380 | 198 | 2.898 | 99.259 | 5.665 | 105.317 | 0 |
| 2017 | 2.100 | 2.038 | 170 | 4.863 | 102.550 | 5.250 | 102.937 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
78.23%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
1.17%
Lichiditate curentă
22.4
Viteza rotație active
0.01
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
78.23%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
1.17%
Profit net per salariat
n/a
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 78.23% | 74.66% | 96.9% | 96.75% | 122.76% | 143.43% | 141.58% | 97.05% |
| Marjă profit brut | 117.43% | 88.04% | 100% | 99.84% | 126.65% | 154.02% | 146.52% | 114.38% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 1.17% | 1.12% | 0.73% | 1.1% | 1.42% | 2.24% | 2.26% | 1.98% |
| Profit net per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Viteza rotație active
0.01
Viteza rotație stocuri
17.51
Durata medie încasare creanțe
2639.25 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.01 | 0.01 | 0.01 | 0.01 | 0.01 | 0.02 | 0.02 | 0.02 |
| Viteza rotație stocuri | 17.51 | 17.51 | 8.75 | 13.41 | 13.27 | 17.69 | 17.69 | 22.11 |
| Durata medie încasare creanțe | 2639.25 zile | 3185.99 zile | 5763.09 zile | 3307.29 zile | 3377.05 zile | 1187.72 zile | 1040.07 zile | 775.54 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
22.4
Lichiditate imediată
22.25
Pondere active imobilizate
87.45%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 22.4 | 3.96 | 5.03 | 4.79 | 4.42 | 3.94 | 1.95 | 1.08 |
| Lichiditate imediată | 22.25 | 3.94 | 5 | 4.76 | 4.39 | 3.91 | 1.92 | 1.06 |
| Pondere active imobilizate | 87.45% | 85.78% | 86.84% | 87.48% | 88.47% | 89.74% | 94.6% | 95.13% |
| Pondere active circulante | 12.55% | 14.22% | 13.16% | 12.52% | 11.53% | 10.26% | 5.4% | 4.87% |
©Firme.ro