Companie
Detalii identificare
Nume firmăCATINAPLANT SRL
Cod unic de înregistrare20657367 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ06/54/2007
EUIDROONRC.J06/54/2007
Data înființării18.01.2007 - 19 ani
Domeniu de activitate
CAEN
125
Această clasă include:
-cultivarea arbuştilor fructiferi şi a căpşunilor -afine -agrişe -căpşuni -coacăze -kiwi -zmeură -alte fructe de tip: căpşuni, fragi, mure, etc. -cultura fructelor pentru seminţe -cultivarea nuciferelor comestibile: -alune -castane -fistic -migdale -nuci -alte nucifere -cultivarea altor pomi şi arbuşti fructiferi Această clasă exclude: -cultivarea nucilor de cocos,
0126
-cultivarea arbuştilor fructiferi şi a căpşunilor -afine -agrişe -căpşuni -coacăze -kiwi -zmeură -alte fructe de tip: căpşuni, fragi, mure, etc. -cultura fructelor pentru seminţe -cultivarea nuciferelor comestibile: -alune -castane -fistic -migdale -nuci -alte nucifere -cultivarea altor pomi şi arbuşti fructiferi Această clasă exclude: -cultivarea nucilor de cocos,
0126
Industrie
Agricultură, silvicultură şi pescuit
SectorAgricultura, vanatoare si servicii anexe
Obiect activitateCultivarea fructelor arbustilor fructiferi, capsunilor, nuciferilor si a altor pomi fructiferi
Informații de contact
AdresaConstantin Romanu-Vivu nr. 60-64, Bistriţa, Bistriţa-Năsăud
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
93.919
Profit (Lei)
73.928
Număr angajați
0
Vechime
19 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 93.919 | 73.928 | 6.161 | 77.900 | 102.848 | 76.727 | 101.717 | 0 |
| 2023 | 85.816 | 12.410 | 1.034 | 50.248 | 69.336 | 7.724 | 27.789 | 0 |
| 2022 | 1.000 | 0 | 0 | 16.675 | 16.125 | 15.929 | 15.379 | 0 |
| 2021 | 11.400 | 8.194 | 683 | 0 | 13.193 | 9.654 | 22.847 | 0 |
| 2020 | 9.571 | 6.904 | 575 | 13.287 | 13.193 | 14.747 | 14.653 | 0 |
| 2019 | 14.883 | 9.683 | 807 | 23.242 | 13.193 | 17.798 | 7.749 | 0 |
| 2018 | 22.510 | 0 | 0 | 24.173 | 13.193 | 9.046 | -1.934 | 0 |
| 2017 | 10.800 | 0 | 0 | 53.247 | 32.090 | 21.019 | -138 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
78.71%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
72.68%
Lichiditate curentă
0.98
Viteza rotație active
0.52
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
78.71%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
72.68%
Profit net per salariat
n/a
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 78.71% | 14.46% | 0% | 71.88% | 72.13% | 65.06% | 0% | 0% |
| Marjă profit brut | 92.16% | 18.69% | 0% | 74.88% | 75.13% | 68.06% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 72.68% | 44.66% | 0% | 35.86% | 47.12% | 100% | 0% | 0% |
| Profit net per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Viteza rotație active
0.52
Viteza rotație stocuri
1.39
Durata medie încasare creanțe
15.06 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.52 | 1.11 | 0.03 | 0.5 | 0.34 | 0.48 | 1.01 | 0.2 |
| Viteza rotație stocuri | 1.39 | 95.46 | 0.11 | 12.68 | 10.65 | 16.56 | 0 | 0.73 |
| Durata medie încasare creanțe | 15.06 zile | 21.39 zile | 611.38 zile | 53.63 zile | 63.88 zile | 41.08 zile | 27.16 zile | 56.61 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
0.98
Lichiditate imediată
0.12
Pondere active imobilizate
57.27%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.98 | 0.15 | 0.96 | 0 | 1.11 | 0.77 | 0.37 | 0.39 |
| Lichiditate imediată | 0.12 | 0.14 | 0.41 | 0 | 1.04 | 0.73 | 0.37 | 0.12 |
| Pondere active imobilizate | 57.27% | 89.98% | 50.31% | 57.74% | 47.22% | 42.57% | 59.32% | 60.42% |
| Pondere active circulante | 42.73% | 10.02% | 49.69% | 42.26% | 52.78% | 57.43% | 40.68% | 39.58% |
©Firme.ro