Companie
Detalii identificare
Nume firmăQUALITY COMPANY SRL
Cod unic de înregistrare RO 2068959 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ21/542/1992
EUIDROONRC.J21/542/1992
Data înființării28.11.1992 - 33 ani
Domeniu de activitate
CAEN
1729
Aceasta clasă include: -fabricarea etichetelor -fabricarea hârtiei şi a cartonului de filtru -fabricarea bobinelor, mosoarelor, canetelor, etc. din hârtie şi carton. -fabricarea cofrajelor de ouă şi a altor produse de ambalat din pastă turnată -fabricarea cartelelor de hârtie sau carton, utilizate la maşinile de tricotat Jacquard Aceasta clasă exclude: -fabricarea cărţilor de joc,
3240 -fabricarea jocurilor şi jucăriilor din hârtie şi carton,
3240
3240 -fabricarea jocurilor şi jucăriilor din hârtie şi carton,
3240
Industrie
Industria prelucrătoare
SectorFabricarea hartiei si a produselor din hartie
Obiect activitateFabricarea altor articole din hartie si carton n.c.a.
Informații de contact
Adresastr. Dragos Voda nr. 1, Slobozia, Ialomiţa
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
920.616
Profit (Lei)
163.578
Număr angajați
5
Vechime
33 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 920.616 | 163.578 | 13.632 | 186.080 | 102.577 | 462.126 | 384.623 | 5 |
| 2023 | 968.391 | 238.050 | 19.838 | 145.922 | 105.577 | 496.525 | 459.055 | 5 |
| 2022 | 839.216 | 155.918 | 12.993 | 220.123 | 92.521 | 446.547 | 321.005 | 6 |
| 2021 | 758.902 | 127.442 | 10.620 | 279.462 | 93.201 | 478.318 | 292.529 | 6 |
| 2020 | 909.990 | 264.199 | 22.017 | 149.115 | 91.474 | 486.927 | 429.286 | 7 |
| 2019 | 848.544 | 181.064 | 15.089 | 99.506 | 88.407 | 399.450 | 388.351 | 7 |
| 2018 | 746.892 | 102.287 | 8.524 | 93.766 | 114.698 | 340.155 | 361.087 | 0 |
| 2017 | 711.437 | 127.129 | 10.594 | 72.293 | 176.130 | 282.091 | 385.928 | 7 |
| 2016 | 864.920 | 149.144 | 12.429 | 0 | 158.359 | 372.999 | 354.957 | 8 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
17.77%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
42.53%
Lichiditate curentă
2.48
Viteza rotație active
1.63
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
17.77%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
42.53%
Profit net per salariat
32.716 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 17.77% | 24.58% | 18.58% | 16.79% | 29.03% | 21.34% | 13.7% | 17.87% | 17.24% |
| Marjă profit brut | 20.05% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 18.85% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 42.53% | 51.86% | 48.57% | 43.57% | 61.54% | 46.62% | 28.33% | 32.94% | 42.02% |
| Profit net per salariat | 32.716 Lei | 47.610 Lei | 25.986 Lei | 21.240 Lei | 37.743 Lei | 25.866 Lei | n/a | 18.161 Lei | 18.643 Lei |
Viteza rotație active
1.63
Viteza rotație stocuri
7.89
Durata medie încasare creanțe
32.15 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.63 | 1.61 | 1.56 | 1.33 | 1.57 | 1.74 | 1.64 | 1.55 | 1.63 |
| Viteza rotație stocuri | 7.89 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 8.36 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 32.15 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 20.72 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 184.123 Lei | 193.678 Lei | 139.869 Lei | 126.484 Lei | 129.999 Lei | 121.221 Lei | n/a | 101.634 Lei | 108.115 Lei |
Lichiditate curentă
2.48
Lichiditate imediată
1.86
Pondere active imobilizate
18.16%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2.48 | 3.4 | 2.03 | 1.71 | 3.27 | 4.01 | 3.63 | 3.9 | 0 |
| Lichiditate imediată | 1.86 | 3.4 | 2.03 | 1.71 | 3.27 | 4.01 | 3.63 | 2.72 | 0 |
| Pondere active imobilizate | 18.16% | 17.53% | 17.16% | 16.31% | 15.81% | 18.12% | 25.22% | 38.44% | 29.8% |
| Pondere active circulante | 81.84% | 82.47% | 82.84% | 83.69% | 84.19% | 81.88% | 74.78% | 61.56% | 70.2% |
©Firme.ro