Companie
Detalii identificare
Nume firmăPRESTAREA SOCIETATE COOPERATIVĂ
Cod unic de înregistrare RO 2073343 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareC21/22/2005
EUIDROONRC.C21/22/2005
Data înființării28.11.1992 - 33 ani
Informații de contact
AdresaB-Dul Matei Basarab, Slobozia, Ialomiţa
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
265.109
Profit (Lei)
41.018
Număr angajați
3
Vechime
33 ani
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 265.109 | 41.018 | 3.418 | 15.481 | 340.043 | 218.263 | 536.286 | 3 |
| 2024 | 282.726 | 66.703 | 5.559 | 19.879 | 340.043 | 248.333 | 561.958 | 3 |
| 2023 | 304.991 | 104.591 | 8.716 | 23.095 | 353.985 | 272.521 | 594.172 | 4 |
| 2022 | 319.373 | 58.405 | 4.867 | 15.937 | 406.609 | 168.316 | 551.249 | 5 |
| 2021 | 288.168 | 57.176 | 4.765 | 16.053 | 378.108 | 196.601 | 550.017 | 5 |
| 2020 | 275.950 | 120.686 | 10.057 | 17.153 | 511.646 | 208.568 | 694.422 | 5 |
| 2019 | 319.080 | 43.938 | 3.662 | 19.908 | 504.786 | 143.311 | 623.650 | 6 |
| 2018 | 314.198 | 37.379 | 3.115 | 25.857 | 489.819 | 156.764 | 617.087 | 6 |
| 2017 | 309.844 | 193.916 | 16.160 | 38.376 | 414.371 | 237.352 | 609.708 | 7 |
| 2016 | 333.537 | 35.006 | 2.917 | 59.696 | 430.079 | 85.050 | 450.050 | 6 |
Marja profit net
15.47%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
7.65%
Lichiditate curentă
14.1
Viteza rotație active
0.47
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
15.47%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
7.65%
Profit net per salariat
13.673 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 15.47% | 23.59% | 34.29% | 18.29% | 19.84% | 43.73% | 13.77% | 11.9% | 62.59% | 10.5% |
| Marjă profit brut | 16.4% | 25.47% | 35.68% | 19.29% | 21.02% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 7.65% | 11.87% | 17.6% | 10.6% | 10.4% | 17.38% | 7.05% | 6.06% | 31.8% | 7.78% |
| Profit net per salariat | 13.673 Lei | 22.234 Lei | 26.148 Lei | 11.681 Lei | 11.435 Lei | 24.137 Lei | 7.323 Lei | 6.230 Lei | 27.702 Lei | 5.834 Lei |
Viteza rotație active
0.47
Viteza rotație stocuri
12.38
Durata medie încasare creanțe
70.95 zile
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.47 | 0.48 | 0.49 | 0.56 | 0.5 | 0.38 | 0.49 | 0.49 | 0.48 | 0.65 |
| Viteza rotație stocuri | 12.38 | 13.26 | 14.19 | 16.22 | 14.67 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 70.95 zile | 29.69 zile | 28.37 zile | 19.12 zile | 28.54 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 88.370 Lei | 94.242 Lei | 76.248 Lei | 63.875 Lei | 57.634 Lei | 55.190 Lei | 53.180 Lei | 52.366 Lei | 44.263 Lei | 55.590 Lei |
Lichiditate curentă
14.1
Lichiditate imediată
12.72
Pondere active imobilizate
60.91%
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 14.1 | 12.49 | 11.8 | 10.56 | 12.25 | 12.16 | 7.2 | 6.06 | 6.18 | 1.42 |
| Lichiditate imediată | 12.72 | 11.42 | 10.87 | 9.33 | 11.02 | 12.16 | 7.2 | 6.06 | 6.18 | 1.42 |
| Pondere active imobilizate | 60.91% | 57.79% | 56.5% | 70.72% | 65.79% | 71.04% | 77.89% | 75.76% | 63.58% | 83.49% |
| Pondere active circulante | 39.09% | 42.21% | 43.5% | 29.28% | 34.21% | 28.96% | 22.11% | 24.24% | 36.42% | 16.51% |
©Firme.ro