Companie
Detalii identificare
Nume firmăBOLMARCO SRL
Cod unic de înregistrare RO 20743735 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ12/340/2007
EUIDROONRC.J12/340/2007
Data înființării24.01.2007 - 19 ani
Domeniu de activitate
CAEN
141
Această clasă include:
-creşterea şi reproducţia bovinelor de lapte -producţia de lapte brut, de la vaci şi bivoliţe Această clasă exclude: -prelucrarea laptelui,
1051
-creşterea şi reproducţia bovinelor de lapte -producţia de lapte brut, de la vaci şi bivoliţe Această clasă exclude: -prelucrarea laptelui,
1051
Industrie
Agricultură, silvicultură şi pescuit
SectorAgricultura, vanatoare si servicii anexe
Obiect activitateCresterea bovinelor de lapte
Informații de contact
AdresaObservatorului nr. 17, Cluj-Napoca, Cluj
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
529.180
Profit (Lei)
157.596
Număr angajați
3
Vechime
19 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 529.180 | 157.596 | 13.133 | 166.386 | 537.212 | 845.568 | 1.217.161 | 3 |
| 2023 | 549.237 | 187.910 | 15.659 | 248.560 | 575.620 | 761.734 | 1.092.174 | 3 |
| 2022 | 492.098 | 253.691 | 21.141 | 320.469 | 597.486 | 626.479 | 904.263 | 3 |
| 2021 | 239.214 | 206.869 | 17.239 | 405.532 | 537.204 | 518.028 | 650.572 | 1 |
| 2020 | 130.534 | 171.056 | 14.255 | 257.172 | 249.772 | 450.895 | 443.703 | 1 |
| 2019 | 79.753 | 0 | 0 | 321.159 | 257.172 | 351.634 | 272.647 | 1 |
| 2018 | 89.886 | 0 | 0 | 244.665 | 219.789 | 327.705 | 287.829 | 1 |
| 2017 | 118.950 | 239.595 | 19.966 | 109.498 | 219.789 | 233.773 | 329.064 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
29.78%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
12.95%
Lichiditate curentă
5.08
Viteza rotație active
0.38
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
29.78%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
12.95%
Profit net per salariat
52.532 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 29.78% | 34.21% | 51.55% | 86.48% | 131.04% | 0% | 0% | 201.42% |
| Marjă profit brut | 32.67% | 35.21% | 52.53% | 87.9% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 12.95% | 17.21% | 28.06% | 31.8% | 38.55% | 0% | 0% | 72.81% |
| Profit net per salariat | 52.532 Lei | 62.637 Lei | 84.564 Lei | 206.869 Lei | 171.056 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 239.595 Lei |
Viteza rotație active
0.38
Viteza rotație stocuri
1.39
Durata medie încasare creanțe
247.8 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.38 | 0.41 | 0.4 | 0.23 | 0.19 | 0.13 | 0.16 | 0.26 |
| Viteza rotație stocuri | 1.39 | 8.23 | 10.11 | 4.89 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 247.8 zile | 355.32 zile | 307.1 zile | 594.69 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 176.393 Lei | 183.079 Lei | 164.033 Lei | 239.214 Lei | 130.534 Lei | 79.753 Lei | 89.886 Lei | 118.950 Lei |
Lichiditate curentă
5.08
Lichiditate imediată
2.79
Pondere active imobilizate
38.85%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 5.08 | 3.06 | 1.95 | 1.28 | 1.75 | 1.09 | 1.34 | 2.13 |
| Lichiditate imediată | 2.79 | 2.8 | 1.8 | 1.16 | 1.75 | 1.09 | 1.34 | 2.13 |
| Pondere active imobilizate | 38.85% | 43.04% | 48.82% | 50.91% | 35.65% | 42.24% | 40.14% | 48.46% |
| Pondere active circulante | 61.15% | 56.96% | 51.18% | 49.09% | 64.35% | 57.76% | 59.86% | 51.54% |
©Firme.ro