Companie
Detalii identificare
Nume firmăCONCEPT-GRUP SRL
Cod unic de înregistrare RO 20766550 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ02/133/2007
EUIDROONRC.J02/133/2007
Data înființării25.01.2007 - 19 ani
Domeniu de activitate
CAEN
2512
Această clasă include:
-fabricarea de uşi, ferestre, rame de uşi şi ferestre, praguri pentru uşi, obloane, din metal -pereţi despărţitori din metal pentru fixarea pe podea
-fabricarea de uşi, ferestre, rame de uşi şi ferestre, praguri pentru uşi, obloane, din metal -pereţi despărţitori din metal pentru fixarea pe podea
Industrie
Industria prelucrătoare
SectorIndustria constructiilor metalice si a produselor din metal, exclusiv masini, utilaje si instalatii
Obiect activitateFabricarea de usi si ferestre din metal
Informații de contact
AdresaCărand, Arad
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
793.456
Profit (Lei)
24.825
Număr angajați
2
Vechime
19 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 793.456 | 24.825 | 2.069 | 53.893 | 12.102 | 248.127 | 206.336 | 2 |
| 2023 | 142.104 | 1.910 | 159 | 71.551 | 16.500 | 236.563 | 181.512 | 1 |
| 2022 | 252.647 | 141.098 | 11.758 | 43.804 | 12.660 | 210.746 | 179.602 | 1 |
| 2021 | 11.101 | 0 | 0 | 49.003 | 2.537 | 84.970 | 38.504 | 1 |
| 2020 | 113.125 | 48.006 | 4.001 | 35.741 | 7.799 | 79.911 | 51.969 | 1 |
| 2019 | 68.094 | 0 | 0 | 25.765 | 2.342 | 27.386 | 3.963 | 1 |
| 2018 | 98.552 | 5.087 | 424 | 48.477 | 3.168 | 52.572 | 7.263 | 1 |
| 2017 | 56.911 | 0 | 0 | 84.827 | 3.994 | 83.009 | 2.176 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
3.13%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
12.03%
Lichiditate curentă
4.6
Viteza rotație active
3.05
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
3.13%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
12.03%
Profit net per salariat
12.413 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 3.13% | 1.34% | 55.85% | 0% | 42.44% | 0% | 5.16% | 0% |
| Marjă profit brut | 5.52% | 1.56% | 57.29% | 0% | 43.37% | 0% | 6.16% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 12.03% | 1.05% | 78.56% | 0% | 92.37% | 0% | 70.04% | 0% |
| Profit net per salariat | 12.413 Lei | 1.910 Lei | 141.098 Lei | 0 Lei | 48.006 Lei | 0 Lei | 5.087 Lei | 0 Lei |
Viteza rotație active
3.05
Viteza rotație stocuri
44.21
Durata medie încasare creanțe
104.6 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 3.05 | 0.56 | 1.13 | 0.13 | 1.29 | 2.29 | 1.77 | 0.65 |
| Viteza rotație stocuri | 44.21 | 2.82 | 13.16 | 0.58 | 6.52 | 2.92 | 1.98 | 0.87 |
| Durata medie încasare creanțe | 104.6 zile | 474.16 zile | 274.09 zile | 1887.24 zile | 198.09 zile | 14.48 zile | 7.5 zile | 101.19 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 396.728 Lei | 142.104 Lei | 252.647 Lei | 11.101 Lei | 113.125 Lei | 68.094 Lei | 98.552 Lei | 56.911 Lei |
Lichiditate curentă
4.6
Lichiditate imediată
4.27
Pondere active imobilizate
4.65%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 4.6 | 3.31 | 4.81 | 1.73 | 2.24 | 1.06 | 1.08 | 0.98 |
| Lichiditate imediată | 4.27 | 2.6 | 4.37 | 1.34 | 1.75 | 0.16 | 0.06 | 0.21 |
| Pondere active imobilizate | 4.65% | 6.52% | 5.67% | 2.9% | 8.89% | 7.88% | 5.68% | 4.59% |
| Pondere active circulante | 95.35% | 93.48% | 94.33% | 97.1% | 91.11% | 92.12% | 94.32% | 95.41% |
©Firme.ro