Companie
Detalii identificare
Nume firmăMIRALEX COM SRL
Cod unic de înregistrare RO 20921417 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ17/145/2007
EUIDROONRC.J17/145/2007
Data înființării02.02.2007 - 19 ani
Domeniu de activitate
CAEN
2562
Această clasă include:
-operaţiuni de găurire, strunjire, frezare, erodare, rabotare, mortezare, filetare, lepuire, broşare, nivelare, debitare, rectificare, ascuţire, polizare, sudare, matisare (îmbinare) etc. a pieselor din metal -activităţile de tăiere şi gravare cu fascicul laser a metalelor Această clasă exclude: -activităţi ale potcovăriilor,
0162 -servicii de gravare la minut,
9529
-operaţiuni de găurire, strunjire, frezare, erodare, rabotare, mortezare, filetare, lepuire, broşare, nivelare, debitare, rectificare, ascuţire, polizare, sudare, matisare (îmbinare) etc. a pieselor din metal -activităţile de tăiere şi gravare cu fascicul laser a metalelor Această clasă exclude: -activităţi ale potcovăriilor,
0162 -servicii de gravare la minut,
9529
Industrie
Industria prelucrătoare
SectorIndustria constructiilor metalice si a produselor din metal, exclusiv masini, utilaje si instalatii
Obiect activitateOperatiuni de mecanica generala
Informații de contact
AdresaB-Dul Siderurgiştilor nr. 14, Galaţi, Galaţi
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
178.220
Profit (Lei)
64.998
Număr angajați
1
Vechime
19 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 178.220 | 64.998 | 5.417 | 96.154 | 74.343 | 78.018 | 56.207 | 1 |
| 2024 | 135.240 | -2.542 | -212 | 203.369 | 98.705 | 95.873 | -8.791 | 1 |
| 2023 | 158.670 | 47.100 | 3.925 | 159.159 | 2.595 | 150.315 | -6.249 | 1 |
| 2022 | 48.529 | 36.023 | 3.002 | 126.901 | 0 | 73.552 | -53.349 | 0 |
| 2021 | 0 | 0 | 0 | 114.657 | 0 | 25.285 | -89.372 | 0 |
| 2020 | 0 | 0 | 0 | 114.657 | 0 | 25.285 | -89.372 | 0 |
| 2019 | 0 | 0 | 0 | 114.657 | 0 | 25.285 | -89.372 | 0 |
| 2018 | 0 | 0 | 0 | 112.288 | 0 | 22.916 | -89.372 | 0 |
| 2017 | 0 | 0 | 0 | 112.288 | 0 | 22.916 | -89.372 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
36.47%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100%
Lichiditate curentă
0.81
Viteza rotație active
1.17
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
36.47%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100%
Profit net per salariat
64.998 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 36.47% | -1.88% | 29.68% | 74.23% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Marjă profit brut | 37.45% | 0% | 30.68% | 76.15% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 100% | 28.92% | -753.72% | -67.52% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Profit net per salariat | 64.998 Lei | -2.542 Lei | 47.100 Lei | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Viteza rotație active
1.17
Viteza rotație stocuri
11.98
Durata medie încasare creanțe
37.97 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.17 | 0.7 | 1.04 | 0.66 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Viteza rotație stocuri | 11.98 | 9.09 | 10.67 | 3.63 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 37.97 zile | 110.39 zile | 28.16 zile | 35.27 zile | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Cifra de afaceri per salariat | 178.220 Lei | 135.240 Lei | 158.670 Lei | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
0.81
Lichiditate imediată
0.66
Pondere active imobilizate
48.79%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.81 | 0.47 | 0.94 | 0.58 | 0.22 | 0.22 | 0.22 | 0.2 | 0.2 |
| Lichiditate imediată | 0.66 | 0.4 | 0.85 | 0.47 | 0.1 | 0.1 | 0.1 | 0.09 | 0.09 |
| Pondere active imobilizate | 48.79% | 50.73% | 1.7% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 51.21% | 49.27% | 98.3% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% |
©Firme.ro