Companie
Detalii identificare
Nume firmăCONSUMCOOP BRAD SOCIETATE COOPERATIVĂ
Cod unic de înregistrare RO 2092639 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ20/1152/1991
EUIDROONRC.J20/1152/1991
Data înființării28.11.1992 - 33 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4711
Această clasă include:
-vânzarea cu amănuntul a unei largi palete de produse, din care predominante sunt produsele alimentare, băuturile sau tutunul: -activităţi ale magazinelor generale care au, în afară de principalele lor vânzări de produse alimentare, băuturi sau tutun, alte câteva tipuri de mărfuri, cum ar fi îmbrăcăminte, mobilă, articole electrocasnice, articole de fierărie, cosmetice etc.
-vânzarea cu amănuntul a unei largi palete de produse, din care predominante sunt produsele alimentare, băuturile sau tutunul: -activităţi ale magazinelor generale care au, în afară de principalele lor vânzări de produse alimentare, băuturi sau tutun, alte câteva tipuri de mărfuri, cum ar fi îmbrăcăminte, mobilă, articole electrocasnice, articole de fierărie, cosmetice etc.
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu amanuntul, cu exceptia autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateComert cu amanuntul in magazine nespecializate, cu vanzare predominanta de produse alimentare, bauturi si tutun
Informații de contact
Adresastr. Zarandului nr. 146, Crişcior, Hunedoara
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
238.312
Profit (Lei)
-67.693
Număr angajați
2
Vechime
33 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 238.312 | -67.693 | -5.641 | 113.427 | 67.462 | 405.569 | 359.604 | 2 |
| 2024 | 366.934 | 58.884 | 4.907 | 113.869 | 251.561 | 289.605 | 427.297 | 4 |
| 2023 | 479.795 | 0 | 0 | 106.238 | 271.997 | 202.655 | 368.414 | 5 |
| 2022 | 518.388 | 8.447 | 704 | 89.190 | 282.576 | 232.610 | 425.996 | 6 |
| 2021 | 572.906 | 0 | 0 | 90.058 | 312.271 | 195.517 | 417.730 | 6 |
| 2020 | 618.367 | 0 | 0 | 104.053 | 325.307 | 303.995 | 525.249 | 0 |
| 2019 | 643.256 | 0 | 0 | 81.253 | 357.737 | 250.856 | 527.340 | 0 |
| 2018 | 578.012 | 25.508 | 2.126 | 63.361 | 395.229 | 307.988 | 639.856 | 6 |
| 2017 | 676.941 | 1.012 | 84 | 78.220 | 442.771 | 249.877 | 614.428 | 0 |
| 2016 | 786.062 | 20.010 | 1.668 | 114.018 | 458.611 | 267.503 | 612.096 | 7 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-28.41%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-18.82%
Lichiditate curentă
3.58
Viteza rotație active
0.5
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-28.41%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-18.82%
Profit net per salariat
-33.847 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -28.41% | 16.05% | 0% | 1.63% | 0% | 0% | 0% | 4.41% | 0.15% | 2.55% |
| Marjă profit brut | 0% | 18.96% | 0% | 2.82% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -18.82% | 13.78% | 0% | 1.98% | 0% | 0% | 0% | 3.99% | 0.16% | 3.27% |
| Profit net per salariat | -33.847 Lei | 14.721 Lei | 0 Lei | 1.408 Lei | 0 Lei | n/a | n/a | 4.251 Lei | n/a | 2.859 Lei |
Viteza rotație active
0.5
Viteza rotație stocuri
15.54
Durata medie încasare creanțe
472.56 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.5 | 0.68 | 1.01 | 1.01 | 1.13 | 0.98 | 1.06 | 0.82 | 0.98 | 1.08 |
| Viteza rotație stocuri | 15.54 | 42.4 | 88.57 | 73.23 | 89.14 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 472.56 zile | 239.2 zile | 135.39 zile | 127.46 zile | 116.94 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 119.156 Lei | 91.734 Lei | 95.959 Lei | 86.398 Lei | 95.484 Lei | n/a | n/a | 96.335 Lei | n/a | 112.295 Lei |
Lichiditate curentă
3.58
Lichiditate imediată
3.44
Pondere active imobilizate
14.26%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 3.58 | 2.54 | 1.91 | 2.61 | 2.17 | 2.92 | 3.09 | 4.86 | 3.19 | 2.35 |
| Lichiditate imediată | 3.44 | 2.47 | 1.86 | 2.53 | 2.1 | 2.92 | 3.09 | 4.86 | 3.19 | 2.35 |
| Pondere active imobilizate | 14.26% | 46.48% | 57.3% | 54.85% | 61.5% | 51.69% | 58.78% | 56.2% | 63.92% | 63.16% |
| Pondere active circulante | 85.74% | 53.52% | 42.7% | 45.15% | 38.5% | 48.31% | 41.22% | 43.8% | 36.08% | 36.84% |
©Firme.ro