Companie
Detalii identificare
Nume firmăPROFESSIONAL IT SRL
Cod unic de înregistrare RO 21104691 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2007000476224
EUIDROONRC.J2007000476224
Data înființării16.02.2007 - 19 ani
Domeniu de activitate
CAEN
6209
Această clasă include alte activităţi privind tehnologia informaţiei şi activităţi anexe care nu sunt clasificate în altă parte, cum ar fi: -servicii de recuperare a informaţiilor din calculatoare în caz de dezastru -instalarea calculatoarelor personale -servicii de instalare a software Această clasă exclude: -instalarea calculatoarelor de mare viteză şi capacitate de stocare (mainframe) şi a echipamentelor similare,
3320 -programe pentru calculator,
6201 -consultanţă privind calculatoarele,
6202 -activităţi de management a mijloacelor de calcul,
6203 -prelucrarea datelor şi administrarea paginilor web,
6311
3320 -programe pentru calculator,
6201 -consultanţă privind calculatoarele,
6202 -activităţi de management a mijloacelor de calcul,
6203 -prelucrarea datelor şi administrarea paginilor web,
6311
Industrie
Informaţii şi comunicaţii
SectorActivitati de servicii in tehnologia informatiei
Obiect activitateAlte activitati de servicii privind tehnologia informatiei
Informații de contact
AdresaMihail Galino nr. 15, Iaşi, Iaşi
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
565.405
Profit (Lei)
175.777
Număr angajați
1
Vechime
19 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 565.405 | 175.777 | 14.648 | 81.717 | 68.444 | 651.791 | 638.518 | 1 |
| 2024 | 605.730 | 159.607 | 13.301 | 129.041 | 111.944 | 569.282 | 552.185 | 1 |
| 2023 | 722.155 | 231.707 | 19.309 | 101.812 | 155.336 | 709.706 | 763.230 | 1 |
| 2022 | 609.311 | 229.569 | 19.131 | 209.490 | 197.532 | 608.698 | 596.740 | 1 |
| 2021 | 677.309 | 222.739 | 18.562 | 129.091 | 73.313 | 589.265 | 533.487 | 1 |
| 2020 | 516.623 | 182.954 | 15.246 | 127.675 | 69.938 | 515.849 | 458.112 | 1 |
| 2019 | 548.297 | 202.499 | 16.875 | 79.581 | 44.697 | 467.932 | 433.048 | 1 |
| 2018 | 482.745 | 138.168 | 11.514 | 85.591 | 44.697 | 408.281 | 367.387 | 1 |
| 2017 | 363.016 | 124.214 | 10.351 | 70.314 | 44.697 | 254.836 | 229.219 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
31.09%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
27.53%
Lichiditate curentă
7.98
Viteza rotație active
0.79
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
31.09%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
27.53%
Profit net per salariat
175.777 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 31.09% | 26.35% | 32.09% | 37.68% | 32.89% | 35.41% | 36.93% | 28.62% | 34.22% |
| Marjă profit brut | 32.92% | 28.33% | 32.94% | 38.54% | 33.73% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 27.53% | 28.9% | 30.36% | 38.47% | 41.75% | 39.94% | 46.76% | 37.61% | 54.19% |
| Profit net per salariat | 175.777 Lei | 159.607 Lei | 231.707 Lei | 229.569 Lei | 222.739 Lei | 182.954 Lei | 202.499 Lei | 138.168 Lei | 124.214 Lei |
Viteza rotație active
0.79
Viteza rotație stocuri
0.99
Durata medie încasare creanțe
47.1 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.79 | 0.89 | 0.83 | 0.76 | 1.02 | 0.88 | 1.07 | 1.07 | 1.21 |
| Viteza rotație stocuri | 0.99 | 1.21 | 1.53 | 1.42 | 1.97 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 47.1 zile | 41.54 zile | 36.14 zile | 27.54 zile | 23.19 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 565.405 Lei | 605.730 Lei | 722.155 Lei | 609.311 Lei | 677.309 Lei | 516.623 Lei | 548.297 Lei | 482.745 Lei | 363.016 Lei |
Lichiditate curentă
7.98
Lichiditate imediată
1.01
Pondere active imobilizate
9.5%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 7.98 | 4.41 | 6.97 | 2.91 | 4.56 | 4.04 | 5.88 | 4.77 | 3.62 |
| Lichiditate imediată | 1.01 | 0.55 | 2.34 | 0.86 | 1.91 | 4.04 | 5.88 | 4.77 | 3.62 |
| Pondere active imobilizate | 9.5% | 16.43% | 17.96% | 24.5% | 11.06% | 11.94% | 8.72% | 9.87% | 14.92% |
| Pondere active circulante | 90.5% | 83.57% | 82.04% | 75.5% | 88.94% | 88.06% | 91.28% | 90.13% | 85.08% |
©Firme.ro