Companie
Detalii identificare
Nume firmăELICONS SRL
Cod unic de înregistrare RO 21113177 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2007000485224
EUIDROONRC.J2007000485224
Data înființării16.02.2007 - 19 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4399
Această clasă include:
-activităţi de construcţii specializate într-un domeniu comun diferitelor tipuri de structuri, necesitând calificare sau echipament specializat: -construcţii de fundaţii, inclusiv fixarea pilonilor -lucrări de izolaţii împotriva igrasiei şi hidroizolaţii -îndepărtarea igrasiei din clădiri -forarea puţurilor de apă -înălţarea elementelor de structură din oţel fabricate de terţi -fasonarea oţelului -zidării din cărămidă şi piatră -înălţarea şi demontarea schelelor şi platformelor de lucru, excluzând închirierea de schele şi platforme de lucru -înălţarea coşurilor şi a cuptoarelor industriale -lucrări ce impun cerinţe speciale care necesită abilităţi de căţărare şi utilizarea de echipament special, de exemplu pentru lucrul la înălţime pe structuri înalte -lucrări subterane -construcţia piscinelor descoperite -curăţarea clădirilor la exterior cu abur, prin sablare şi metode similare -închirierea macaralelor şi echipamentelor de construcţii, de utilizare generală, cu operatori Această clasă exclude: -închirierea utilajelor şi echipamentelor de construcţii fără operatori,
7732
-activităţi de construcţii specializate într-un domeniu comun diferitelor tipuri de structuri, necesitând calificare sau echipament specializat: -construcţii de fundaţii, inclusiv fixarea pilonilor -lucrări de izolaţii împotriva igrasiei şi hidroizolaţii -îndepărtarea igrasiei din clădiri -forarea puţurilor de apă -înălţarea elementelor de structură din oţel fabricate de terţi -fasonarea oţelului -zidării din cărămidă şi piatră -înălţarea şi demontarea schelelor şi platformelor de lucru, excluzând închirierea de schele şi platforme de lucru -înălţarea coşurilor şi a cuptoarelor industriale -lucrări ce impun cerinţe speciale care necesită abilităţi de căţărare şi utilizarea de echipament special, de exemplu pentru lucrul la înălţime pe structuri înalte -lucrări subterane -construcţia piscinelor descoperite -curăţarea clădirilor la exterior cu abur, prin sablare şi metode similare -închirierea macaralelor şi echipamentelor de construcţii, de utilizare generală, cu operatori Această clasă exclude: -închirierea utilajelor şi echipamentelor de construcţii fără operatori,
7732
Industrie
Construcţii
SectorLucrari speciale de constructii
Obiect activitateAlte lucrari speciale de constructii n.c.a.
Informații de contact
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
14.377.206
Profit (Lei)
2.570.109
Număr angajați
45
Vechime
19 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 14.377.206 | 2.570.109 | 214.176 | 3.149.237 | 1.028.371 | 4.691.215 | 2.570.349 | 45 |
| 2024 | 9.751.762 | 1.631.102 | 135.925 | 2.687.591 | 986.452 | 3.331.605 | 1.631.342 | 38 |
| 2023 | 10.317.395 | 1.697.322 | 141.444 | 2.437.935 | 663.783 | 3.470.318 | 1.697.562 | 34 |
| 2022 | 4.481.990 | 404.082 | 33.674 | 2.118.390 | 304.656 | 2.216.793 | 404.322 | 27 |
| 2021 | 5.698.376 | 1.062.365 | 88.530 | 746.754 | 254.879 | 1.552.949 | 1.062.605 | 21 |
| 2020 | 2.801.699 | 857.567 | 71.464 | 228.243 | 126.702 | 958.916 | 857.807 | 24 |
| 2019 | 2.246.277 | 876.100 | 73.008 | 200.205 | 88.712 | 987.833 | 876.340 | 18 |
| 2018 | 1.671.133 | 566.820 | 47.235 | 140.856 | 16.961 | 690.955 | 567.060 | 14 |
| 2017 | 1.232.536 | 574.162 | 47.847 | 267.123 | 26.796 | 810.921 | 574.402 | 13 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
17.88%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.99%
Lichiditate curentă
1.49
Viteza rotație active
2.51
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
17.88%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.99%
Profit net per salariat
57.114 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 17.88% | 16.73% | 16.45% | 9.02% | 18.64% | 30.61% | 39% | 33.92% | 46.58% |
| Marjă profit brut | 21.11% | 19.64% | 19.51% | 10.94% | 20.4% | 31.53% | 40% | 34.92% | 47.59% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 99.99% | 99.99% | 99.99% | 99.94% | 99.98% | 99.97% | 99.97% | 99.96% | 99.96% |
| Profit net per salariat | 57.114 Lei | 42.924 Lei | 49.921 Lei | 14.966 Lei | 50.589 Lei | 35.732 Lei | 48.672 Lei | 40.487 Lei | 44.166 Lei |
Viteza rotație active
2.51
Viteza rotație stocuri
10.99
Durata medie încasare creanțe
81.96 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 2.51 | 2.26 | 2.5 | 1.78 | 3.15 | 2.58 | 2.09 | 2.36 | 1.47 |
| Viteza rotație stocuri | 10.99 | 7.86 | 15.87 | 4.73 | 22.67 | 7.74 | 8.62 | 5.73 | 4.38 |
| Durata medie încasare creanțe | 81.96 zile | 76.31 zile | 97.61 zile | 74.84 zile | 45.74 zile | 37.58 zile | 23.8 zile | 25.15 zile | 7.71 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 319.493 Lei | 256.625 Lei | 303.453 Lei | 166.000 Lei | 271.351 Lei | 116.737 Lei | 124.793 Lei | 119.367 Lei | 94.810 Lei |
Lichiditate curentă
1.49
Lichiditate imediată
1.07
Pondere active imobilizate
17.98%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.49 | 1.24 | 1.42 | 1.05 | 2.08 | 4.2 | 4.93 | 4.91 | 3.04 |
| Lichiditate imediată | 1.07 | 0.78 | 1.16 | 0.6 | 1.74 | 2.62 | 3.63 | 2.84 | 1.98 |
| Pondere active imobilizate | 17.98% | 22.84% | 16.06% | 12.08% | 14.1% | 11.67% | 8.24% | 2.4% | 3.2% |
| Pondere active circulante | 82.02% | 77.16% | 83.94% | 87.92% | 85.9% | 88.33% | 91.76% | 97.6% | 96.8% |
©Firme.ro