Companie
Detalii identificare
Nume firmăGICO&VICO SRL
Cod unic de înregistrare RO 21130682 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2007000442238
EUIDROONRC.J2007000442238
Data înființării19.02.2007 - 19 ani
Domeniu de activitate
CAEN
1419
Această clasă include:
-fabricarea articolelor de îmbrăcăminte pentru sugari, a treningurilor, costumelor de schi, costumelor de baie, etc. -fabricarea pălăriilor şi şepcilor -fabricarea altor accesorii de îmbrăcăminte: mănuşi, cordoane, şaluri, cravate, papioane, fileuri pentru păr etc.
Această clasă include de asemenea:
-fabricarea articolelor din blană pentru acoperit capul -fabricarea încălţămintei din materiale textile fără tălpi aplicate -fabricarea părţilor componente ale produselor enumerate anterior Această clasă exclude: -fabricarea căştilor pentru sport,
3230 -fabricarea căştilor de protecţie (cu excepţia căştilor pentru sportivi),
3299 -fabricarea îmbrăcămintei din material ignifug şi a îmbrăcămintei de protecţie,
3299 -repararea articolelor de îmbrăcăminte,
9529
-fabricarea articolelor de îmbrăcăminte pentru sugari, a treningurilor, costumelor de schi, costumelor de baie, etc. -fabricarea pălăriilor şi şepcilor -fabricarea altor accesorii de îmbrăcăminte: mănuşi, cordoane, şaluri, cravate, papioane, fileuri pentru păr etc.
Această clasă include de asemenea:
-fabricarea articolelor din blană pentru acoperit capul -fabricarea încălţămintei din materiale textile fără tălpi aplicate -fabricarea părţilor componente ale produselor enumerate anterior Această clasă exclude: -fabricarea căştilor pentru sport,
3230 -fabricarea căştilor de protecţie (cu excepţia căştilor pentru sportivi),
3299 -fabricarea îmbrăcămintei din material ignifug şi a îmbrăcămintei de protecţie,
3299 -repararea articolelor de îmbrăcăminte,
9529
Industrie
Industria prelucrătoare
SectorFabricarea articolelor de imbracaminte
Obiect activitateFabricarea altor articole de imbracaminte si accesorii n.c.a.
Informații de contact
Adresastr. I.l. Caragiale nr. 60, Brăneşti, Ilfov
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
576.527
Profit (Lei)
59.286
Număr angajați
2
Vechime
19 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 576.527 | 59.286 | 4.941 | 311.379 | 106.785 | 276.442 | 71.848 | 2 |
| 2024 | 525.310 | 908 | 76 | 324.187 | 44.902 | 291.846 | 12.561 | 2 |
| 2023 | 425.999 | 0 | 0 | 299.143 | 70.168 | 234.537 | 5.562 | 2 |
| 2022 | 288.024 | 0 | 0 | 235.626 | 69.473 | 176.048 | 9.895 | 3 |
| 2021 | 251.311 | 3.839 | 320 | 125.360 | 41.838 | 170.124 | 86.602 | 2 |
| 2020 | 176.542 | 0 | 0 | 144.065 | 52.618 | 174.156 | 82.763 | 3 |
| 2019 | 212.841 | 148.872 | 12.406 | 154.005 | 85.756 | 179.424 | 111.175 | 5 |
| 2018 | 169.945 | 24.088 | 2.007 | 238.798 | 60.733 | 140.368 | -37.697 | 4 |
| 2017 | 125.405 | 0 | 0 | 163.162 | 40.138 | 59.698 | -63.326 | 4 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
10.28%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
82.52%
Lichiditate curentă
0.89
Viteza rotație active
1.5
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
10.28%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
82.52%
Profit net per salariat
29.643 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 10.28% | 0.17% | 0% | 0% | 1.53% | 0% | 69.95% | 14.17% | 0% |
| Marjă profit brut | 12.3% | 2% | 0% | 0% | 2.6% | 0% | 71.75% | 15.17% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 82.52% | 7.23% | 0% | 0% | 4.43% | 0% | 100% | -63.9% | 0% |
| Profit net per salariat | 29.643 Lei | 454 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 1.920 Lei | 0 Lei | 29.774 Lei | 6.022 Lei | 0 Lei |
Viteza rotație active
1.5
Viteza rotație stocuri
2.6
Durata medie încasare creanțe
22.15 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.5 | 1.56 | 1.4 | 1.17 | 1.19 | 0.78 | 0.8 | 0.85 | 1.26 |
| Viteza rotație stocuri | 2.6 | 2.17 | 2.34 | 2.17 | 1.95 | 1.18 | 1.61 | 1.52 | 5.82 |
| Durata medie încasare creanțe | 22.15 zile | 13.46 zile | 20.16 zile | 23.46 zile | 11.49 zile | 18.03 zile | 31.85 zile | 15.9 zile | 16.91 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 288.264 Lei | 262.655 Lei | 213.000 Lei | 96.008 Lei | 125.656 Lei | 58.847 Lei | 42.568 Lei | 42.486 Lei | 31.351 Lei |
Lichiditate curentă
0.89
Lichiditate imediată
0.18
Pondere active imobilizate
27.86%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.89 | 0.9 | 0.78 | 0.75 | 1.36 | 1.21 | 1.17 | 0.59 | 0.37 |
| Lichiditate imediată | 0.18 | 0.16 | 0.17 | 0.18 | 0.33 | 0.17 | 0.31 | 0.12 | 0.23 |
| Pondere active imobilizate | 27.86% | 13.33% | 23.03% | 28.3% | 19.74% | 23.2% | 32.34% | 30.2% | 40.2% |
| Pondere active circulante | 72.14% | 86.67% | 76.97% | 71.7% | 80.26% | 76.8% | 67.66% | 69.8% | 59.8% |
©Firme.ro