Companie
Detalii identificare
Nume firmăALIDEL SPEEDCLASS SRL
Cod unic de înregistrare RO 21210196 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ03/429/2007
EUIDROONRC.J03/429/2007
Data înființării26.02.2007 - 19 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4941
Această clasă include:
-toate activităţile de transport rutier de mărfuri: -transportul buştenilor -transportul mărfurilor -transportul cu mijloace frigorifice -transporturi grele -transport de marfă în vrac, inclusiv în autocisterne, inclusiv a celor de colectare a laptelui de la ferme -transportul autoturismelor -transportul reziduurilor şi deşeurilor, exclusiv activităţi de colectare sau eliminare
Această clasă include de asemenea:
-închirieri de camioane cu şofer -transportul mărfurilor cu vehicule cu tracţiune animală sau umană Această clasă exclude: -transportul buştenilor în incinta pădurii, ca parte a operaţiunilor forestiere,
0240 -distribuirea apei prin utilizarea de camioane cisternă,
3600 -exploatarea instalatiilor pentru manipularea mărfurilor în terminale,
5221 -activităţi de ambalare în vederea transportului,
5229 -activităţi poştale şi de curierat,
5310, 5320 -transportul deşeurilor, ca parte integrată a activităţii de colectare a deşeurilor,
3811, 3812
-toate activităţile de transport rutier de mărfuri: -transportul buştenilor -transportul mărfurilor -transportul cu mijloace frigorifice -transporturi grele -transport de marfă în vrac, inclusiv în autocisterne, inclusiv a celor de colectare a laptelui de la ferme -transportul autoturismelor -transportul reziduurilor şi deşeurilor, exclusiv activităţi de colectare sau eliminare
Această clasă include de asemenea:
-închirieri de camioane cu şofer -transportul mărfurilor cu vehicule cu tracţiune animală sau umană Această clasă exclude: -transportul buştenilor în incinta pădurii, ca parte a operaţiunilor forestiere,
0240 -distribuirea apei prin utilizarea de camioane cisternă,
3600 -exploatarea instalatiilor pentru manipularea mărfurilor în terminale,
5221 -activităţi de ambalare în vederea transportului,
5229 -activităţi poştale şi de curierat,
5310, 5320 -transportul deşeurilor, ca parte integrată a activităţii de colectare a deşeurilor,
3811, 3812
Industrie
Transport şi depozitare
SectorTransporturi terestre si transporturi prin conducte
Obiect activitateTransporturi rutiere de marfuri
Informații de contact
Adresastr. Popa Şapcă, Piteşti, Argeş
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
4.697.352
Profit (Lei)
613.256
Număr angajați
14
Vechime
19 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 4.697.352 | 613.256 | 51.105 | 2.634.581 | 974.529 | 2.191.486 | 531.434 | 14 |
| 2023 | 3.476.170 | 500.161 | 41.680 | 2.087.431 | 973.420 | 1.645.445 | 531.434 | 11 |
| 2022 | 4.882.206 | 530.234 | 44.186 | 2.088.879 | 1.068.617 | 1.551.496 | 531.234 | 17 |
| 2021 | 3.708.562 | 359.994 | 30.000 | 1.309.049 | 928.369 | 1.700.345 | 1.319.665 | 15 |
| 2020 | 2.799.679 | 340.700 | 28.392 | 474.381 | 441.586 | 1.492.466 | 1.459.671 | 17 |
| 2019 | 3.329.395 | 172.712 | 14.393 | 561.952 | 599.577 | 1.254.058 | 1.291.683 | 19 |
| 2018 | 3.870.659 | 392.814 | 32.735 | 897.065 | 771.449 | 1.244.587 | 1.118.971 | 20 |
| 2017 | 3.543.721 | 499.865 | 41.655 | 1.227.061 | 970.815 | 982.403 | 726.157 | 20 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
13.06%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100%
Lichiditate curentă
0.83
Viteza rotație active
1.48
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
13.06%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100%
Profit net per salariat
43.804 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 13.06% | 14.39% | 10.86% | 9.71% | 12.17% | 5.19% | 10.15% | 14.11% |
| Marjă profit brut | 15.38% | 17.24% | 11.68% | 10.52% | 12.96% | 6.01% | 11.04% | 16.27% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 100% | 94.12% | 99.81% | 27.28% | 23.34% | 13.37% | 35.1% | 68.84% |
| Profit net per salariat | 43.804 Lei | 45.469 Lei | 31.190 Lei | 24.000 Lei | 20.041 Lei | 9.090 Lei | 19.641 Lei | 24.993 Lei |
Viteza rotație active
1.48
Viteza rotație stocuri
12.58
Durata medie încasare creanțe
122.88 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.48 | 1.33 | 1.86 | 1.41 | 1.45 | 1.8 | 1.92 | 1.81 |
| Viteza rotație stocuri | 12.58 | 6120.02 | 1060.43 | 1613.82 | 0 | 181.32 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 122.88 zile | 116.27 zile | 81.94 zile | 150.05 zile | 165.15 zile | 123.22 zile | 104.66 zile | 81.63 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 335.525 Lei | 316.015 Lei | 287.189 Lei | 247.237 Lei | 164.687 Lei | 175.231 Lei | 193.533 Lei | 177.186 Lei |
Lichiditate curentă
0.83
Lichiditate imediată
0.69
Pondere active imobilizate
30.78%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.83 | 0.79 | 0.74 | 1.3 | 3.15 | 2.23 | 1.39 | 0.8 |
| Lichiditate imediată | 0.69 | 0.79 | 0.74 | 1.3 | 3.15 | 2.2 | 1.39 | 0.8 |
| Pondere active imobilizate | 30.78% | 37.17% | 40.79% | 35.32% | 22.83% | 32.35% | 38.27% | 49.7% |
| Pondere active circulante | 69.22% | 62.83% | 59.21% | 64.68% | 77.17% | 67.65% | 61.73% | 50.3% |
©Firme.ro