Companie
Detalii identificare
Nume firmăPETRA NOVA SRL
Cod unic de înregistrare21238766 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ40/4167/2007
EUIDROONRC.J40/4167/2007
Data înființării01.03.2007 - 19 ani
Domeniu de activitate
CAEN
6920
Această clasă include:
-servicii de înregistrare a tranzacţiilor comerciale pentru firme sau alţii -pregătirea sau auditul conturilor financiare -examinarea conturilor şi certificarea acurateţii lor -servicii de întocmire a documentelor de impozitare pentru persoane fizice şi firme -activităţi de consultanţă şi reprezentare a clienţilor în faţa organelor fiscale Această clasă exclude: -activităţi de prelucrare a datelor şi realizarea de tabele,
6311 -consultanţă managerială pe sistem contabil, proceduri de control bugetar,
7022 -colectare a facturilor,
8291
-servicii de înregistrare a tranzacţiilor comerciale pentru firme sau alţii -pregătirea sau auditul conturilor financiare -examinarea conturilor şi certificarea acurateţii lor -servicii de întocmire a documentelor de impozitare pentru persoane fizice şi firme -activităţi de consultanţă şi reprezentare a clienţilor în faţa organelor fiscale Această clasă exclude: -activităţi de prelucrare a datelor şi realizarea de tabele,
6311 -consultanţă managerială pe sistem contabil, proceduri de control bugetar,
7022 -colectare a facturilor,
8291
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorActivitati juridice si de contabilitate
Obiect activitateActivitati de contabilitate si audit financiar; consultanta in domeniul fiscal
Informații de contact
AdresaFabricii nr. 8, Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
264.336
Profit (Lei)
138.124
Număr angajați
1
Vechime
19 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 264.336 | 138.124 | 11.510 | 41.351 | 2.727 | 177.972 | 139.348 | 1 |
| 2024 | 284.725 | 108.270 | 9.023 | 10.610 | 3.126 | 118.155 | 110.671 | 2 |
| 2023 | 272.028 | 127.264 | 10.605 | 9.383 | 0 | 133.410 | 128.488 | 2 |
| 2022 | 243.168 | 62.967 | 5.247 | 23.993 | 471 | 87.713 | 64.191 | 3 |
| 2021 | 220.174 | 74.118 | 6.177 | 7.051 | 941 | 81.452 | 75.342 | 3 |
| 2020 | 199.044 | 86.013 | 7.168 | 4.498 | 1.411 | 95.121 | 90.534 | 2 |
| 2019 | 183.176 | 79.297 | 6.608 | 6.736 | 2.545 | 85.212 | 80.521 | 2 |
| 2018 | 158.627 | 72.152 | 6.013 | 1.930 | 3.323 | 71.983 | 73.376 | 2 |
| 2017 | 154.474 | 79.416 | 6.618 | 2.114 | 0 | 83.504 | 80.640 | 2 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
52.25%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.12%
Lichiditate curentă
4.3
Viteza rotație active
1.46
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
52.25%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.12%
Profit net per salariat
138.124 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 52.25% | 38.03% | 46.78% | 25.89% | 33.66% | 43.21% | 43.29% | 45.49% | 51.41% |
| Marjă profit brut | 53.24% | 38.91% | 47.77% | 26.87% | 34.65% | 44.14% | 44.29% | 46.49% | 52.41% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 99.12% | 97.83% | 99.05% | 98.09% | 98.38% | 95.01% | 98.48% | 98.33% | 98.48% |
| Profit net per salariat | 138.124 Lei | 54.135 Lei | 63.632 Lei | 20.989 Lei | 24.706 Lei | 43.007 Lei | 39.649 Lei | 36.076 Lei | 39.708 Lei |
Viteza rotație active
1.46
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
150.9 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.46 | 2.35 | 2.04 | 2.76 | 2.67 | 2.06 | 2.09 | 2.11 | 1.85 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 150.9 zile | 123.72 zile | 96.88 zile | 93.47 zile | 107.91 zile | 3.38 zile | 130.92 zile | 31.25 zile | 36.39 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 264.336 Lei | 142.363 Lei | 136.014 Lei | 81.056 Lei | 73.391 Lei | 99.522 Lei | 91.588 Lei | 79.314 Lei | 77.237 Lei |
Lichiditate curentă
4.3
Lichiditate imediată
4.3
Pondere active imobilizate
1.51%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 4.3 | 11.14 | 14.22 | 3.66 | 11.55 | 21.15 | 12.65 | 37.3 | 39.5 |
| Lichiditate imediată | 4.3 | 11.14 | 14.22 | 3.66 | 11.55 | 21.15 | 12.65 | 37.3 | 39.5 |
| Pondere active imobilizate | 1.51% | 2.58% | 0% | 0.53% | 1.14% | 1.46% | 2.9% | 4.41% | 0% |
| Pondere active circulante | 98.49% | 97.42% | 100% | 99.47% | 98.86% | 98.54% | 97.1% | 95.59% | 100% |
©Firme.ro