Companie
Detalii identificare
Nume firmăM & I POLARCOM SRL
Cod unic de înregistrare RO 21308411 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2007000330100
EUIDROONRC.J2007000330100
Data înființării08.03.2007 - 19 ani
Domeniu de activitate
CAEN
9522
Această clasă include repararea şi întreţinerea dispozitivelor de uz gospodăresc şi a echipamentelor pentru casă şi grădină: -repararea şi întreţinerea dispozitivelor de uz gospodăresc -frigidere, aragazuri, maşini de spălat, uscătoare de rufe, aparate de aer condiţionat de cameră, etc. -repararea şi întreţinerea echipamentelor pentru casă şi grădină -maşini de tuns gazonul, maşini pentru secerat şi treierat, maşini pentru suflat zăpada şi frunzele, maşini de cosit etc. Această clasă exclude: -repararea maşinilor-unelte portabile acţionate electric,
3312 -repararea sistemelor centralizate de aer condiţionat,
4322
3312 -repararea sistemelor centralizate de aer condiţionat,
4322
Industrie
Alte activităţi de servicii
SectorReparatii de calculatoare, de articole personale si de uz gospodaresc
Obiect activitateRepararea dispozitivelor de uz gospodaresc si a echipamentelor pentru casa si gradina
Informații de contact
Adresastr. Victoriei, Râmnicu Sărat, Buzău
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
59.300
Profit (Lei)
24.152
Număr angajați
1
Vechime
19 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 59.300 | 24.152 | 2.013 | 45.236 | 5.929 | 53.837 | 14.530 | 1 |
| 2023 | 95.569 | 0 | 0 | 91.453 | 5.929 | 75.902 | -9.622 | 2 |
| 2022 | 128.128 | 11.624 | 969 | 86.921 | 5.929 | 88.694 | 7.702 | 2 |
| 2021 | 126.778 | 0 | 0 | 86.352 | 5.929 | 76.501 | -3.922 | 3 |
| 2020 | 224.522 | 8.991 | 749 | 62.980 | 5.929 | 56.222 | -829 | 3 |
| 2019 | 151.567 | 12.818 | 1.068 | 87.951 | 5.929 | 72.202 | -9.820 | 3 |
| 2018 | 124.304 | 30.018 | 2.502 | 75.247 | 5.929 | 46.681 | -22.637 | 3 |
| 2017 | 111.868 | 7.992 | 666 | 77.225 | 2.568 | 22.002 | -52.655 | 3 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
40.73%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100%
Lichiditate curentă
1.19
Viteza rotație active
0.99
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
40.73%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100%
Profit net per salariat
24.152 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 40.73% | 0% | 9.07% | 0% | 4% | 8.46% | 24.15% | 7.14% |
| Marjă profit brut | 43.39% | 0% | 10.05% | 0% | 4.92% | 9.46% | 25.15% | 8.14% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 100% | 0% | 100% | 0% | -1084.56% | -130.53% | -132.61% | -15.18% |
| Profit net per salariat | 24.152 Lei | 0 Lei | 5.812 Lei | 0 Lei | 2.997 Lei | 4.273 Lei | 10.006 Lei | 2.664 Lei |
Viteza rotație active
0.99
Viteza rotație stocuri
2.19
Durata medie încasare creanțe
110.05 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.99 | 1.17 | 1.35 | 1.54 | 3.61 | 1.94 | 2.36 | 4.55 |
| Viteza rotație stocuri | 2.19 | 4.12 | 5.62 | 4.81 | 12.17 | 5.71 | 13.28 | 13.05 |
| Durata medie încasare creanțe | 110.05 zile | 110.57 zile | 83.05 zile | 80 zile | 36.85 zile | 66.48 zile | 27.35 zile | 29.59 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 59.300 Lei | 47.785 Lei | 64.064 Lei | 42.259 Lei | 74.841 Lei | 50.522 Lei | 41.435 Lei | 37.289 Lei |
Lichiditate curentă
1.19
Lichiditate imediată
0.59
Pondere active imobilizate
9.92%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.19 | 0.83 | 1.02 | 0.89 | 0.89 | 0.82 | 0.62 | 0.28 |
| Lichiditate imediată | 0.59 | 0.58 | 0.76 | 0.58 | 0.6 | 0.52 | 0.5 | 0.17 |
| Pondere active imobilizate | 9.92% | 7.25% | 6.27% | 7.19% | 9.54% | 7.59% | 11.27% | 10.45% |
| Pondere active circulante | 90.08% | 92.75% | 93.73% | 92.81% | 90.46% | 92.41% | 88.73% | 89.55% |
©Firme.ro