Companie
Detalii identificare
Nume firmăVIO IMPEX SRL
Cod unic de înregistrare2135357 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ20/1935/1992
EUIDROONRC.J20/1935/1992
Data înființării28.11.1992 - 33 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4722
Această clasă include:
-vânzarea cu amănuntul de carne şi produse din carne (inclusiv carne de pasăre)
-vânzarea cu amănuntul de carne şi produse din carne (inclusiv carne de pasăre)
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu amanuntul, cu exceptia autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateComert cu amanuntul al carnii si al produselor din carne, in magazine specializate
Informații de contact
Adresastr. Aviatorilor, Petroşani, Hunedoara
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
248.503
Profit (Lei)
14.061
Număr angajați
1
Vechime
33 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 248.503 | 14.061 | 1.172 | 7.123 | 0 | 72.981 | 65.858 | 1 |
| 2024 | 263.731 | 8.023 | 669 | 6.455 | 389 | 57.864 | 51.798 | 1 |
| 2023 | 246.738 | 0 | 0 | 5.097 | 973 | 47.899 | 43.775 | 1 |
| 2022 | 203.912 | 8.674 | 723 | 4.036 | 1.557 | 125.490 | 123.011 | 1 |
| 2021 | 202.713 | 27.428 | 2.286 | 3.682 | 2.141 | 115.878 | 114.337 | 1 |
| 2020 | 218.480 | 29.246 | 2.437 | 14.421 | 2.725 | 98.605 | 86.909 | 1 |
| 2019 | 234.108 | 21.392 | 1.783 | 14.478 | 0 | 90.241 | 75.763 | 1 |
| 2018 | 202.357 | 18.140 | 1.512 | 13.651 | 0 | 68.021 | 54.370 | 1 |
| 2017 | 145.335 | 4.530 | 378 | 7.592 | 0 | 43.822 | 36.230 | 1 |
| 2016 | 162.783 | 11.784 | 982 | 5.225 | 0 | 36.926 | 31.701 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
5.66%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
21.35%
Lichiditate curentă
10.25
Viteza rotație active
3.41
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
5.66%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
21.35%
Profit net per salariat
14.061 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 5.66% | 3.04% | 0% | 4.25% | 13.53% | 13.39% | 9.14% | 8.96% | 3.12% | 7.24% |
| Marjă profit brut | 6.66% | 4.04% | 0% | 5.26% | 14.54% | 14.32% | 10.14% | 9.97% | 4.19% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 21.35% | 15.49% | 0% | 7.05% | 23.99% | 33.65% | 28.24% | 33.36% | 12.5% | 37.17% |
| Profit net per salariat | 14.061 Lei | 8.023 Lei | 0 Lei | 8.674 Lei | 27.428 Lei | 29.246 Lei | 21.392 Lei | 18.140 Lei | 4.530 Lei | 11.784 Lei |
Viteza rotație active
3.41
Viteza rotație stocuri
321.9
Durata medie încasare creanțe
0 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 3.41 | 4.53 | 5.05 | 1.61 | 1.72 | 2.16 | 2.59 | 2.97 | 3.32 | 4.41 |
| Viteza rotație stocuri | 321.9 | 0 | 0 | 533.8 | 1165.02 | 0 | 123.8 | 598.69 | 626.44 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 49.79 zile | 50.08 zile | 46.47 zile | 43.37 zile | 50.17 zile | 69.86 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 248.503 Lei | 263.731 Lei | 246.738 Lei | 203.912 Lei | 202.713 Lei | 218.480 Lei | 234.108 Lei | 202.357 Lei | 145.335 Lei | 162.783 Lei |
Lichiditate curentă
10.25
Lichiditate imediată
10.14
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 10.25 | 8.96 | 9.4 | 31.09 | 31.47 | 6.84 | 6.23 | 4.98 | 5.77 | 7.07 |
| Lichiditate imediată | 10.14 | 8.96 | 9.4 | 31 | 31.42 | 6.84 | 6.1 | 4.96 | 5.74 | 7.07 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 0.67% | 1.99% | 1.23% | 1.81% | 2.69% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 100% | 99.33% | 98.01% | 98.77% | 98.19% | 97.31% | 100% | 100% | 100% | 100% |
©Firme.ro