Companie
Detalii identificare
Nume firmăCRISBUS SA BRAD
Cod unic de înregistrare RO 2138876 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ1991000098203
EUIDROONRC.J1991000098203
Data înființării28.11.1992 - 33 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4931
Această clasă include:
-transportul terestru de călători prin sisteme de transport urbane sau suburbane. Acesta poate include diferite moduri de transport terestru, cum ar fi cu autobuze, tramvaie, troleibuze, metrou subteran şi suspendat etc. Transportul este efectuat pe rute prestabilite în mod normal urmând un orar fix, urcarea şi coborârea pasagerilor realizându-se în staţii fixe.
Această clasă include de asemenea:
-linii de transport din oraş la aeroport sau din oraş la gara -operarea funicularelor, telefericelor etc., dacă fac parte din sistemele de tranzit urban sau suburban Această clasă exclude: -transportul de călători pe căile ferate interurbane,
4910
-transportul terestru de călători prin sisteme de transport urbane sau suburbane. Acesta poate include diferite moduri de transport terestru, cum ar fi cu autobuze, tramvaie, troleibuze, metrou subteran şi suspendat etc. Transportul este efectuat pe rute prestabilite în mod normal urmând un orar fix, urcarea şi coborârea pasagerilor realizându-se în staţii fixe.
Această clasă include de asemenea:
-linii de transport din oraş la aeroport sau din oraş la gara -operarea funicularelor, telefericelor etc., dacă fac parte din sistemele de tranzit urban sau suburban Această clasă exclude: -transportul de călători pe căile ferate interurbane,
4910
Industrie
Transport şi depozitare
SectorTransporturi terestre si transporturi prin conducte
Obiect activitateTransporturi urbane, suburbane si metropolitane de calatori
Informații de contact
Adresastr. Motilor nr. 67, Brad, Hunedoara
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
5.661.295
Profit (Lei)
1.183.191
Număr angajați
25
Vechime
33 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 5.661.295 | 1.183.191 | 98.599 | 7.701.538 | 11.434.333 | 4.935.282 | 4.472.519 | 25 |
| 2024 | 4.076.392 | 834.179 | 69.515 | 7.628.949 | 10.659.932 | 638.850 | 3.689.328 | 29 |
| 2023 | 4.141.868 | 764.923 | 63.744 | 6.296.928 | 8.655.275 | 801.801 | 3.418.510 | 29 |
| 2022 | 3.076.857 | 389.971 | 32.498 | 5.239.407 | 7.463.927 | 390.568 | 2.653.587 | 24 |
| 2021 | 2.830.775 | 721.205 | 60.100 | 3.796.714 | 6.216.714 | 726.222 | 3.157.180 | 19 |
| 2020 | 1.296.434 | 371.069 | 30.922 | 3.892.451 | 5.827.385 | 467.543 | 2.435.975 | 11 |
| 2019 | 1.068.103 | 333.105 | 27.759 | 1.926.098 | 3.706.314 | 273.245 | 2.064.906 | 9 |
| 2018 | 783.402 | 270.367 | 22.531 | 1.991.651 | 3.587.515 | 250.837 | 1.881.800 | 9 |
| 2017 | 776.923 | 54.410 | 4.534 | 1.874.753 | 3.194.510 | 288.896 | 1.611.434 | 12 |
| 2016 | 781.886 | 54.445 | 4.537 | 1.814.702 | 3.171.861 | 181.206 | 1.567.024 | 12 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
20.9%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
26.45%
Lichiditate curentă
0.64
Viteza rotație active
0.35
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
20.9%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
26.45%
Profit net per salariat
47.328 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 20.9% | 20.46% | 18.47% | 12.67% | 25.48% | 28.62% | 31.19% | 34.51% | 7% | 6.96% |
| Marjă profit brut | 24.57% | 24.11% | 20.98% | 13.75% | 26.4% | 29.53% | 32.19% | 35.86% | 10.16% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 26.45% | 22.61% | 22.38% | 14.7% | 22.84% | 15.23% | 16.13% | 14.37% | 3.38% | 3.47% |
| Profit net per salariat | 47.328 Lei | 28.765 Lei | 26.377 Lei | 16.249 Lei | 37.958 Lei | 33.734 Lei | 37.012 Lei | 30.041 Lei | 4.534 Lei | 4.537 Lei |
Viteza rotație active
0.35
Viteza rotație stocuri
39.72
Durata medie încasare creanțe
306.78 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.35 | 0.36 | 0.44 | 0.39 | 0.41 | 0.21 | 0.27 | 0.2 | 0.22 | 0.23 |
| Viteza rotație stocuri | 39.72 | 23.42 | 27.04 | 28.63 | 21.41 | 16.46 | 0 | 291.12 | 735.72 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 306.78 zile | 38.38 zile | 40.7 zile | 32.12 zile | 75.65 zile | 104.48 zile | 90.03 zile | 109.84 zile | 131.12 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 226.452 Lei | 140.565 Lei | 142.823 Lei | 128.202 Lei | 148.988 Lei | 117.858 Lei | 118.678 Lei | 87.045 Lei | 64.744 Lei | 65.157 Lei |
Lichiditate curentă
0.64
Lichiditate imediată
0.62
Pondere active imobilizate
69.85%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.64 | 0.08 | 0.13 | 0.07 | 0.19 | 0.12 | 0.14 | 0.13 | 0.15 | 0.1 |
| Lichiditate imediată | 0.62 | 0.06 | 0.1 | 0.05 | 0.16 | 0.1 | 0.14 | 0.12 | 0.15 | 0.1 |
| Pondere active imobilizate | 69.85% | 94.35% | 91.52% | 95.03% | 89.54% | 92.57% | 93.13% | 93.46% | 91.71% | 94.6% |
| Pondere active circulante | 30.15% | 5.65% | 8.48% | 4.97% | 10.46% | 7.43% | 6.87% | 6.54% | 8.29% | 5.4% |
©Firme.ro