Companie
Detalii identificare
Nume firmăCAFE BAR FARCASIU LUCIANO SRL
Cod unic de înregistrare RO 2142044 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ1991000847205
EUIDROONRC.J1991000847205
Data înființării28.11.1992 - 33 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4711
Această clasă include:
-vânzarea cu amănuntul a unei largi palete de produse, din care predominante sunt produsele alimentare, băuturile sau tutunul: -activităţi ale magazinelor generale care au, în afară de principalele lor vânzări de produse alimentare, băuturi sau tutun, alte câteva tipuri de mărfuri, cum ar fi îmbrăcăminte, mobilă, articole electrocasnice, articole de fierărie, cosmetice etc.
-vânzarea cu amănuntul a unei largi palete de produse, din care predominante sunt produsele alimentare, băuturile sau tutunul: -activităţi ale magazinelor generale care au, în afară de principalele lor vânzări de produse alimentare, băuturi sau tutun, alte câteva tipuri de mărfuri, cum ar fi îmbrăcăminte, mobilă, articole electrocasnice, articole de fierărie, cosmetice etc.
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu amanuntul, cu exceptia autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateComert cu amanuntul in magazine nespecializate, cu vanzare predominanta de produse alimentare, bauturi si tutun
Informații de contact
Adresastr. Independentei nr. 11, Călan, Hunedoara
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
3.210.163
Profit (Lei)
16.057
Număr angajați
10
Vechime
33 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3.210.163 | 16.057 | 1.338 | 455.416 | 603.768 | 191.454 | 339.806 | 10 |
| 2024 | 3.638.573 | 16.939 | 1.412 | 539.613 | 666.665 | 196.698 | 323.750 | 11 |
| 2023 | 3.562.484 | 0 | 0 | 481.376 | 503.441 | 284.746 | 306.811 | 11 |
| 2022 | 3.488.203 | 41.544 | 3.462 | 223.245 | 390.189 | 221.157 | 388.101 | 10 |
| 2021 | 3.191.636 | 113.366 | 9.447 | 215.373 | 333.853 | 228.076 | 346.556 | 11 |
| 2020 | 3.255.104 | 31.240 | 2.603 | 235.898 | 257.726 | 211.363 | 233.191 | 11 |
| 2019 | 3.206.415 | 69.570 | 5.798 | 242.038 | 194.956 | 249.032 | 201.950 | 13 |
| 2018 | 3.159.555 | 87.061 | 7.255 | 257.183 | 208.461 | 181.102 | 132.380 | 12 |
| 2017 | 2.832.414 | 16.124 | 1.344 | 329.420 | 222.411 | 152.328 | 45.319 | 11 |
| 2016 | 2.510.868 | 28.278 | 2.357 | 361.925 | 273.175 | 117.945 | 29.195 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
0.5%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
4.73%
Lichiditate curentă
0.42
Viteza rotație active
4.04
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
0.5%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
4.73%
Profit net per salariat
1.606 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 0.5% | 0.47% | 0% | 1.19% | 3.55% | 0.96% | 2.17% | 2.76% | 0.57% | 1.13% |
| Marjă profit brut | 0.58% | 0.55% | 0% | 2.04% | 4.55% | 1.96% | 3.17% | 3.72% | 0.68% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 4.73% | 5.23% | 0% | 10.7% | 32.71% | 13.4% | 34.45% | 65.77% | 35.58% | 96.86% |
| Profit net per salariat | 1.606 Lei | 1.540 Lei | 0 Lei | 4.154 Lei | 10.306 Lei | 2.840 Lei | 5.352 Lei | 7.255 Lei | 1.466 Lei | n/a |
Viteza rotație active
4.04
Viteza rotație stocuri
27.28
Durata medie încasare creanțe
1.89 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 4.04 | 4.21 | 4.52 | 5.71 | 5.68 | 6.94 | 7.22 | 8.11 | 7.56 | 6.42 |
| Viteza rotație stocuri | 27.28 | 30 | 16.2 | 20.95 | 37.87 | 39.96 | 25.47 | 31.06 | 44.85 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 1.89 zile | 1.3 zile | 1.41 zile | 2.68 zile | 5.46 zile | 1.28 zile | 2.81 zile | 1.32 zile | 3.67 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 321.016 Lei | 330.779 Lei | 323.862 Lei | 348.820 Lei | 290.149 Lei | 295.919 Lei | 246.647 Lei | 263.296 Lei | 257.492 Lei | n/a |
Lichiditate curentă
0.42
Lichiditate imediată
0.16
Pondere active imobilizate
75.92%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.42 | 0.36 | 0.59 | 0.99 | 1.06 | 0.9 | 1.03 | 0.7 | 0.46 | 0.33 |
| Lichiditate imediată | 0.16 | 0.14 | 0.13 | 0.24 | 0.67 | 0.55 | 0.51 | 0.31 | 0.27 | 0.33 |
| Pondere active imobilizate | 75.92% | 77.22% | 63.87% | 63.82% | 59.41% | 54.94% | 43.91% | 53.51% | 59.35% | 69.84% |
| Pondere active circulante | 24.08% | 22.78% | 36.13% | 36.18% | 40.59% | 45.06% | 56.09% | 46.49% | 40.65% | 30.16% |
©Firme.ro