Companie
Detalii identificare
Nume firmăOEHLER-MECANICA SRL
Cod unic de înregistrare RO 21468463 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2007000579329
EUIDROONRC.J2007000579329
Data înființării28.03.2007 - 19 ani
Domeniu de activitate
CAEN
2920
Această clasă include:
-fabricarea de caroserii, inclusiv cabine pentru autovehicule -fabricarea de elemente de caroserie pentru toate tipurile de autovehicule, pentru remorci şi semiremorci -fabricarea de remorci şi semiremorci: -pentru transportul de mărfuri: tancuri (cisterne), remorci de transport etc. -pentru transport de pasageri: remorci de tip caravană etc. -fabricarea de containere destinate a fi utilizate pentru unul sau mai multe moduri de transport Această clasă exclude: -fabricarea de remorci şi semiremorci special destinate utilizării în agricultură,
2830 -fabricarea de piese şi accesorii pentru caroserii de autovehicule,
2932 -fabricarea de vehicule cu tracţiune animală,
3099
-fabricarea de caroserii, inclusiv cabine pentru autovehicule -fabricarea de elemente de caroserie pentru toate tipurile de autovehicule, pentru remorci şi semiremorci -fabricarea de remorci şi semiremorci: -pentru transportul de mărfuri: tancuri (cisterne), remorci de transport etc. -pentru transport de pasageri: remorci de tip caravană etc. -fabricarea de containere destinate a fi utilizate pentru unul sau mai multe moduri de transport Această clasă exclude: -fabricarea de remorci şi semiremorci special destinate utilizării în agricultură,
2830 -fabricarea de piese şi accesorii pentru caroserii de autovehicule,
2932 -fabricarea de vehicule cu tracţiune animală,
3099
Industrie
Industria prelucrătoare
SectorFabricarea autovehiculelor de transport rutier, a remorcilor si semiremorcilor
Obiect activitateProductia de caroserii pentru autovehicule; fabricarea de remorci si semiremorci
Informații de contact
Adresastr. Uzinei nr. 1, Mârşa, Sibiu
Telefon
Website
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
44.076.668
Profit (Lei)
733.113
Număr angajați
151
Vechime
19 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 44.076.668 | 733.113 | 61.093 | 15.472.692 | 24.488.453 | 5.619.325 | 12.177.952 | 151 |
| 2023 | 52.045.045 | 1.301.523 | 108.460 | 20.269.302 | 26.921.585 | 8.068.718 | 11.444.839 | 161 |
| 2022 | 46.259.339 | 817.478 | 68.123 | 25.281.375 | 26.870.915 | 12.336.921 | 10.143.316 | 158 |
| 2021 | 37.787.362 | 352.182 | 29.349 | 23.980.796 | 26.958.191 | 10.703.884 | 9.325.838 | 160 |
| 2020 | 35.691.990 | 1.222.868 | 101.906 | 12.396.344 | 20.551.215 | 5.902.346 | 8.973.656 | 156 |
| 2019 | 29.850.751 | 163.563 | 13.630 | 13.011.899 | 21.245.327 | 5.287.380 | 7.750.788 | 153 |
| 2018 | 29.259.297 | 827.049 | 68.921 | 10.654.638 | 14.699.667 | 8.504.456 | 6.232.020 | 155 |
| 2017 | 27.961.947 | 486.115 | 40.510 | 11.408.259 | 14.283.944 | 5.349.005 | 5.404.971 | 154 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
1.66%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
6.02%
Lichiditate curentă
0.36
Viteza rotație active
1.46
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
1.66%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
6.02%
Profit net per salariat
4.855 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 1.66% | 2.5% | 1.77% | 0.93% | 3.43% | 0.55% | 2.83% | 1.74% |
| Marjă profit brut | 1.9% | 3% | 2.14% | 1.07% | 3.97% | 0.55% | 3.05% | 1.99% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 6.02% | 11.37% | 8.06% | 3.78% | 13.63% | 2.11% | 13.27% | 8.99% |
| Profit net per salariat | 4.855 Lei | 8.084 Lei | 5.174 Lei | 2.201 Lei | 7.839 Lei | 1.069 Lei | 5.336 Lei | 3.157 Lei |
Viteza rotație active
1.46
Viteza rotație stocuri
9.6
Durata medie încasare creanțe
7.43 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.46 | 1.49 | 1.18 | 1 | 1.35 | 1.13 | 1.26 | 1.42 |
| Viteza rotație stocuri | 9.6 | 7.22 | 5.19 | 4.25 | 7.82 | 7.45 | 8.52 | 9.18 |
| Durata medie încasare creanțe | 7.43 zile | 5.41 zile | 25.5 zile | 16.33 zile | 8.68 zile | 13.97 zile | 58.04 zile | 24.34 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 291.898 Lei | 323.261 Lei | 292.781 Lei | 236.171 Lei | 228.795 Lei | 195.103 Lei | 188.770 Lei | 181.571 Lei |
Lichiditate curentă
0.36
Lichiditate imediată
0.07
Pondere active imobilizate
81.34%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.36 | 0.4 | 0.49 | 0.45 | 0.48 | 0.41 | 0.8 | 0.47 |
| Lichiditate imediată | 0.07 | 0.04 | 0.14 | 0.08 | 0.11 | 0.1 | 0.48 | 0.2 |
| Pondere active imobilizate | 81.34% | 76.94% | 68.53% | 71.58% | 77.69% | 80.07% | 63.35% | 72.75% |
| Pondere active circulante | 18.66% | 23.06% | 31.47% | 28.42% | 22.31% | 19.93% | 36.65% | 27.25% |
©Firme.ro