Companie
Detalii identificare
Nume firmăKARIMEX CONS SRL
Cod unic de înregistrare21487880 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ19/307/2007
EUIDROONRC.J19/307/2007
Data înființării30.03.2007 - 19 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4120
Această clasă include:
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
Industrie
Construcţii
SectorConstructii de cladiri
Obiect activitateLucrari de constructii a cladirilor rezidentiale si nerezidentiale
Informații de contact
Adresastr. Rozei nr. 21, Odorheiu Secuiesc, Harghita
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
264.879
Profit (Lei)
62.452
Număr angajați
1
Vechime
19 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 264.879 | 62.452 | 5.204 | 88.002 | 49.426 | 84.167 | 64.499 | 1 |
| 2024 | 295.102 | 85.844 | 7.154 | 8.632 | 76.385 | 58.072 | 125.825 | 1 |
| 2023 | 274.611 | 116.859 | 9.738 | 8.663 | 103.345 | 31.169 | 125.851 | 1 |
| 2022 | 210.743 | 69.794 | 5.816 | 6.439 | 0 | 93.258 | 86.819 | 1 |
| 2021 | 134.616 | 26.951 | 2.246 | 4.908 | 0 | 51.933 | 47.025 | 1 |
| 2020 | 123.120 | 22.575 | 1.881 | 4.939 | 0 | 25.012 | 20.073 | 1 |
| 2019 | 171.448 | 47.216 | 3.935 | 18.445 | 0 | 15.943 | -2.502 | 1 |
| 2018 | 151.521 | 67.877 | 5.656 | 92.085 | 0 | 42.368 | -49.717 | 1 |
| 2017 | 126.095 | 45.078 | 3.757 | 156.675 | 0 | 39.081 | -117.594 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
23.58%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
96.83%
Lichiditate curentă
0.96
Viteza rotație active
1.98
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
23.58%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
96.83%
Profit net per salariat
62.452 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 23.58% | 29.09% | 42.55% | 33.12% | 20.02% | 18.34% | 27.54% | 44.8% | 35.75% |
| Marjă profit brut | 24.56% | 29.94% | 43.5% | 34.07% | 20.83% | 19.27% | 28.54% | 45.92% | 36.75% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 96.83% | 68.22% | 92.86% | 80.39% | 57.31% | 100% | -1887.13% | -136.53% | -38.33% |
| Profit net per salariat | 62.452 Lei | 85.844 Lei | 116.859 Lei | 69.794 Lei | 26.951 Lei | 22.575 Lei | 47.216 Lei | 67.877 Lei | 45.078 Lei |
Viteza rotație active
1.98
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
96.34 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.98 | 2.19 | 2.04 | 2.26 | 2.59 | 4.92 | 10.75 | 3.58 | 3.23 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 96.34 zile | 0 zile | 2.51 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0.26 zile | 13.03 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 264.879 Lei | 295.102 Lei | 274.611 Lei | 210.743 Lei | 134.616 Lei | 123.120 Lei | 171.448 Lei | 151.521 Lei | 126.095 Lei |
Lichiditate curentă
0.96
Lichiditate imediată
0.96
Pondere active imobilizate
37%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.96 | 6.73 | 3.6 | 14.48 | 10.58 | 5.06 | 0.86 | 0.46 | 0.25 |
| Lichiditate imediată | 0.96 | 6.73 | 3.6 | 14.48 | 10.58 | 5.06 | 0.86 | 0.46 | 0.25 |
| Pondere active imobilizate | 37% | 56.81% | 76.83% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 63% | 43.19% | 23.17% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% |
©Firme.ro