Companie
Detalii identificare
Nume firmăM PROJECT SRL
Cod unic de înregistrare RO 21567670 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ35/1482/2007
EUIDROONRC.J35/1482/2007
Data înființării13.04.2007 - 19 ani
Domeniu de activitate
CAEN
2320
Această clasă include fabricarea produselor intermediare din minereuri sau minerale nemetalice cum sunt nisipul, pietrişul, piatra sau argila. Această clasă include:
-fabricarea de mortare, betoane refractare şi alte materiale refractare analoage -fabricarea de produse ceramice refractare: -produse ceramice termoizolatoare, din bioxid de siliciu; -cărămizi refractare, blocuri şi dale, etc. -retorte, creuzete, mufle, canule, tuburi, ţevi, etc.
Această clasă include de asemenea:
-fabricarea articolelor refractare ce conţin magnezită, dolomită, sau cromită
-fabricarea de mortare, betoane refractare şi alte materiale refractare analoage -fabricarea de produse ceramice refractare: -produse ceramice termoizolatoare, din bioxid de siliciu; -cărămizi refractare, blocuri şi dale, etc. -retorte, creuzete, mufle, canule, tuburi, ţevi, etc.
Această clasă include de asemenea:
-fabricarea articolelor refractare ce conţin magnezită, dolomită, sau cromită
Industrie
Industria prelucrătoare
SectorFabricarea altor produse din minerale nemetalice
Obiect activitateFabricarea de produse refractare
Informații de contact
AdresaLugojului nr. 25, Ghiroda, Timiş
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
254.063
Profit (Lei)
-15.815
Număr angajați
1
Vechime
19 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 254.063 | -15.815 | -1.318 | 149.638 | 188.668 | 126.873 | 185.044 | 1 |
| 2023 | 233.556 | -28.232 | -2.353 | 203.726 | 188.667 | 394.533 | 398.615 | 1 |
| 2022 | 236.482 | 523.527 | 43.627 | 95.375 | 79.538 | 783.516 | 786.820 | 1 |
| 2021 | 217.021 | 7.983 | 665 | 416.014 | 94.368 | 565.598 | 263.093 | 1 |
| 2020 | 229.025 | 42.476 | 3.540 | 435.801 | 109.198 | 560.673 | 255.109 | 1 |
| 2019 | 203.624 | -2.781 | -232 | 436.395 | 138.856 | 491.331 | 212.833 | 1 |
| 2018 | 158.821 | -29.513 | -2.459 | 526.866 | 172.407 | 551.032 | 215.614 | 1 |
| 2017 | 215.522 | 73.521 | 6.127 | 463.440 | 78.010 | 611.516 | 245.127 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-6.22%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-8.55%
Lichiditate curentă
0.85
Viteza rotație active
0.81
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-6.22%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-8.55%
Profit net per salariat
-15.815 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -6.22% | -12.09% | 221.38% | 3.68% | 18.55% | -1.37% | -18.58% | 34.11% |
| Marjă profit brut | 0% | 0% | 224.4% | 4.58% | 19.52% | 0% | 0% | 35.11% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -8.55% | -7.08% | 66.54% | 3.03% | 16.65% | -1.31% | -13.69% | 29.99% |
| Profit net per salariat | -15.815 Lei | -28.232 Lei | 523.527 Lei | 7.983 Lei | 42.476 Lei | -2.781 Lei | -29.513 Lei | 73.521 Lei |
Viteza rotație active
0.81
Viteza rotație stocuri
5.76
Durata medie încasare creanțe
81.41 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.81 | 0.4 | 0.27 | 0.33 | 0.34 | 0.32 | 0.22 | 0.31 |
| Viteza rotație stocuri | 5.76 | 6.31 | 7.17 | 4.91 | 3.97 | 4.85 | 4.6 | 3.34 |
| Durata medie încasare creanțe | 81.41 zile | 139.91 zile | 720.69 zile | 707.6 zile | 628.05 zile | 656.59 zile | 841.61 zile | 619.9 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 254.063 Lei | 233.556 Lei | 236.482 Lei | 217.021 Lei | 229.025 Lei | 203.624 Lei | 158.821 Lei | 215.522 Lei |
Lichiditate curentă
0.85
Lichiditate imediată
0.55
Pondere active imobilizate
59.79%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.85 | 1.94 | 8.22 | 1.36 | 1.29 | 1.13 | 1.05 | 1.32 |
| Lichiditate imediată | 0.55 | 1.75 | 7.87 | 1.25 | 1.15 | 1.03 | 0.98 | 1.18 |
| Pondere active imobilizate | 59.79% | 32.35% | 9.22% | 14.3% | 16.3% | 22.03% | 23.83% | 11.31% |
| Pondere active circulante | 40.21% | 67.65% | 90.78% | 85.7% | 83.7% | 77.97% | 76.17% | 88.69% |
©Firme.ro