Companie
Detalii identificare
Nume firmăBANKOV SRL
Cod unic de înregistrare RO 21641075 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ35/1656/2007
EUIDROONRC.J35/1656/2007
Data înființării26.04.2007 - 19 ani
Domeniu de activitate
CAEN
7120
Această clasă include:
-efectuarea de testări fizice, chimice sau a altor testări analitice, pentru toate tipurile de materiale şi produse, cuprinzând: -testări acustice şi de vibraţii -testări ale compoziţiei şi purităţii mineralelor etc. -activităţi de testare în domeniul igienei alimentelor, inclusiv testarea şi controlul veterinar în legătură cu producţia de alimente -testarea caracteristicilor fizice şi ale performanţei materialelor, cum ar fi rezistenţa, tenacitatea, durabilitatea, radioactivitatea etc. -testarea fiabilităţii şi disponibilităţii -testarea performantelor maşinilor complete: motoare, automobile, echipament electronic etc. -testarea radiografică a sudurilor şi a îmbinărilor -analiza avariilor şi căderii sistemelor -testarea şi măsurarea indicatorilor de mediu: nivelul de poluare a aerului şi a apei etc. -servicii de certificare a produselor, inclusiv a bunurilor de larg consum, autovehiculelor, aeronavelor, containerelor presurizate, instalaţiilor nucleare etc. -testări periodice ale autovehiculelor -testarea prin utilizarea de modele şi machete (de exemplu a aeronavelor, navelor, barajelor etc.) -activităţi ale laboratoarelor poliţiei Această clasă exclude: -testarea mostrelor prelevate de la animale,
7500 -diagnosticarea imaginilor, testarea şi analiza mostrelor medicale şi dentare,
86
-efectuarea de testări fizice, chimice sau a altor testări analitice, pentru toate tipurile de materiale şi produse, cuprinzând: -testări acustice şi de vibraţii -testări ale compoziţiei şi purităţii mineralelor etc. -activităţi de testare în domeniul igienei alimentelor, inclusiv testarea şi controlul veterinar în legătură cu producţia de alimente -testarea caracteristicilor fizice şi ale performanţei materialelor, cum ar fi rezistenţa, tenacitatea, durabilitatea, radioactivitatea etc. -testarea fiabilităţii şi disponibilităţii -testarea performantelor maşinilor complete: motoare, automobile, echipament electronic etc. -testarea radiografică a sudurilor şi a îmbinărilor -analiza avariilor şi căderii sistemelor -testarea şi măsurarea indicatorilor de mediu: nivelul de poluare a aerului şi a apei etc. -servicii de certificare a produselor, inclusiv a bunurilor de larg consum, autovehiculelor, aeronavelor, containerelor presurizate, instalaţiilor nucleare etc. -testări periodice ale autovehiculelor -testarea prin utilizarea de modele şi machete (de exemplu a aeronavelor, navelor, barajelor etc.) -activităţi ale laboratoarelor poliţiei Această clasă exclude: -testarea mostrelor prelevate de la animale,
7500 -diagnosticarea imaginilor, testarea şi analiza mostrelor medicale şi dentare,
86
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorActivitati de arhitectura si inginerie; activitati de testari si analiza tehnica
Obiect activitateActivitati de testari si analize tehnice
Informații de contact
AdresaBocşei nr. 78-80, Lugoj, Timiş
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
151.162
Profit (Lei)
9.394
Număr angajați
1
Vechime
19 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 151.162 | 9.394 | 783 | 78.652 | 57.879 | 121.453 | 100.680 | 1 |
| 2024 | 202.224 | -11.271 | -939 | 79.172 | 68.650 | 101.807 | 91.285 | 3 |
| 2023 | 253.691 | 17.377 | 1.448 | 71.826 | 79.421 | 94.961 | 102.556 | 3 |
| 2022 | 238.400 | 0 | 0 | 20.867 | 80.986 | 55.060 | 115.179 | 3 |
| 2021 | 357.392 | 91.295 | 7.608 | -18.392 | 66.563 | 92.549 | 177.504 | 4 |
| 2020 | 316.458 | 0 | 0 | 76.319 | 77.074 | 85.454 | 86.209 | 5 |
| 2019 | 393.988 | 35.599 | 2.967 | 47.861 | 76.848 | 153.626 | 182.613 | 5 |
| 2018 | 502.553 | 93.268 | 7.772 | 65.785 | 92.513 | 205.286 | 232.014 | 5 |
| 2017 | 452.827 | 108.963 | 9.080 | 75.485 | 109.982 | 104.248 | 138.745 | 5 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
6.21%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
9.33%
Lichiditate curentă
1.54
Viteza rotație active
0.84
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
6.21%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
9.33%
Profit net per salariat
9.394 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 6.21% | -5.57% | 6.85% | 0% | 25.54% | 0% | 9.04% | 18.56% | 24.06% |
| Marjă profit brut | 7.28% | 0% | 7.95% | 0.13% | 26.57% | 0% | 10.05% | 19.56% | 25.15% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 9.33% | -12.35% | 16.94% | 0% | 51.43% | 0% | 19.49% | 40.2% | 78.53% |
| Profit net per salariat | 9.394 Lei | -3.757 Lei | 5.792 Lei | 0 Lei | 22.824 Lei | 0 Lei | 7.120 Lei | 18.654 Lei | 21.793 Lei |
Viteza rotație active
0.84
Viteza rotație stocuri
22.71
Durata medie încasare creanțe
247.75 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.84 | 1.19 | 1.45 | 1.75 | 2.25 | 1.95 | 1.71 | 1.69 | 2.11 |
| Viteza rotație stocuri | 22.71 | 23.62 | 31.15 | 32.45 | 46.95 | 36.74 | 39.69 | 40.33 | 48.47 |
| Durata medie încasare creanțe | 247.75 zile | 154.04 zile | 98.41 zile | 56.63 zile | 32.78 zile | 65.51 zile | 35.63 zile | 35.06 zile | 32.16 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 151.162 Lei | 67.408 Lei | 84.564 Lei | 79.467 Lei | 89.348 Lei | 63.292 Lei | 78.798 Lei | 100.511 Lei | 90.565 Lei |
Lichiditate curentă
1.54
Lichiditate imediată
1.46
Pondere active imobilizate
32.27%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.54 | 1.29 | 1.32 | 2.64 | -5.03 | 1.12 | 3.21 | 3.12 | 1.38 |
| Lichiditate imediată | 1.46 | 1.18 | 1.21 | 2.29 | -4.62 | 1.01 | 3 | 2.93 | 1.26 |
| Pondere active imobilizate | 32.27% | 40.27% | 45.54% | 59.53% | 41.83% | 47.42% | 33.34% | 31.07% | 51.34% |
| Pondere active circulante | 67.73% | 59.73% | 54.46% | 40.47% | 58.17% | 52.58% | 66.66% | 68.93% | 48.66% |
©Firme.ro