Companie
Detalii identificare
Nume firmăVANIA DISTRIBUTION SRL
Cod unic de înregistrare RO 21705837 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ03/945/2007
EUIDROONRC.J03/945/2007
Data înființării10.05.2007 - 19 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4724
-
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu amanuntul, cu exceptia autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateComert cu amanuntul al painii, produselor de patiserie si produselor zaharoase, in magazine specializate
Informații de contact
AdresaBradului nr. 3, Piteşti, Argeş
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
1.699.819
Profit (Lei)
46.817
Număr angajați
3
Vechime
19 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 1.699.819 | 46.817 | 3.901 | 13.638 | 16.625 | 89.557 | 96.310 | 3 |
| 2023 | 1.606.443 | 15.454 | 1.288 | 19.678 | 21.875 | 44.005 | 49.493 | 3 |
| 2022 | 1.389.532 | 19.387 | 1.616 | 34.207 | 0 | 86.393 | 53.426 | 2 |
| 2021 | 1.082.933 | 20.786 | 1.732 | 8.313 | 0 | 91.386 | 83.417 | 2 |
| 2020 | 1.075.424 | 28.592 | 2.383 | 8.975 | 0 | 71.458 | 62.631 | 3 |
| 2019 | 993.503 | 0 | 0 | 10.628 | 5.000 | 39.481 | 34.439 | 3 |
| 2018 | 1.297.641 | 15.303 | 1.275 | 10.738 | 12.500 | 47.016 | 49.242 | 3 |
| 2017 | 1.402.285 | 75.804 | 6.317 | 12.686 | 20.000 | 68.387 | 76.044 | 4 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
2.75%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
48.61%
Lichiditate curentă
6.57
Viteza rotație active
16.01
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
2.75%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
48.61%
Profit net per salariat
15.606 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 2.75% | 0.96% | 1.4% | 1.92% | 2.66% | 0% | 1.18% | 5.41% |
| Marjă profit brut | 3.19% | 2.08% | 2.54% | 2.96% | 3.66% | 0% | 2.37% | 6.56% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 48.61% | 31.22% | 36.29% | 24.92% | 45.65% | 0% | 31.08% | 99.68% |
| Profit net per salariat | 15.606 Lei | 5.151 Lei | 9.694 Lei | 10.393 Lei | 9.531 Lei | 0 Lei | 5.101 Lei | 18.951 Lei |
Viteza rotație active
16.01
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
5.4 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 16.01 | 24.38 | 16.08 | 11.85 | 15.05 | 22.34 | 21.8 | 15.87 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 5.4 zile | 1.14 zile | 8.6 zile | 17.13 zile | 8.6 zile | 4.01 zile | 0.25 zile | 7.92 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 566.606 Lei | 535.481 Lei | 694.766 Lei | 541.467 Lei | 358.475 Lei | 331.168 Lei | 432.547 Lei | 350.571 Lei |
Lichiditate curentă
6.57
Lichiditate imediată
6.57
Pondere active imobilizate
15.66%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 6.57 | 2.24 | 2.53 | 10.99 | 7.96 | 3.71 | 4.38 | 5.39 |
| Lichiditate imediată | 6.57 | 2.24 | 2.53 | 10.99 | 7.96 | 3.71 | 4.38 | 5.39 |
| Pondere active imobilizate | 15.66% | 33.2% | 0% | 0% | 0% | 11.24% | 21% | 22.63% |
| Pondere active circulante | 84.34% | 66.8% | 100% | 100% | 100% | 88.76% | 79% | 77.37% |
©Firme.ro