Companie
Detalii identificare
Nume firmăEROS CONSTRUCT SRL
Cod unic de înregistrare RO 21714665 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ10/607/2007
EUIDROONRC.J10/607/2007
Data înființării11.05.2007 - 19 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4120
Această clasă include:
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
Industrie
Construcţii
SectorConstructii de cladiri
Obiect activitateLucrari de constructii a cladirilor rezidentiale si nerezidentiale
Informații de contact
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
2.512.656
Profit (Lei)
857.651
Număr angajați
6
Vechime
19 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2.512.656 | 857.651 | 71.471 | 837.414 | 111.822 | 4.743.173 | 4.022.913 | 6 |
| 2024 | 2.981.861 | 1.091.114 | 90.926 | 423.554 | 69.011 | 4.654.902 | 4.306.969 | 8 |
| 2023 | 3.247.372 | 1.171.505 | 97.625 | 321.309 | 141.195 | 4.332.587 | 4.158.826 | 9 |
| 2022 | 5.638.687 | 2.204.440 | 183.703 | 431.363 | 211.038 | 4.197.852 | 3.978.082 | 9 |
| 2021 | 3.068.123 | 547.622 | 45.635 | 195.300 | 274.315 | 2.692.739 | 2.773.284 | 9 |
| 2020 | 3.699.348 | 2.015.592 | 167.966 | 278.575 | 75.081 | 3.029.202 | 2.827.645 | 8 |
| 2019 | 2.152.996 | 645.288 | 53.774 | 172.171 | 67.075 | 1.513.244 | 1.411.250 | 7 |
| 2018 | 1.413.746 | 566.566 | 47.214 | 129.581 | 82.726 | 1.080.184 | 1.033.329 | 6 |
| 2017 | 1.538.383 | 803.318 | 66.943 | 127.768 | 81.832 | 891.436 | 845.500 | 5 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
34.13%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
21.32%
Lichiditate curentă
5.66
Viteza rotație active
0.52
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
34.13%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
21.32%
Profit net per salariat
142.942 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 34.13% | 36.59% | 36.08% | 39.09% | 17.85% | 54.49% | 29.97% | 40.08% | 52.22% |
| Marjă profit brut | 40.97% | 42.94% | 41.87% | 42.19% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 21.32% | 25.33% | 28.17% | 55.41% | 19.75% | 71.28% | 45.72% | 54.83% | 95.01% |
| Profit net per salariat | 142.942 Lei | 136.389 Lei | 130.167 Lei | 244.938 Lei | 60.847 Lei | 251.949 Lei | 92.184 Lei | 94.428 Lei | 160.664 Lei |
Viteza rotație active
0.52
Viteza rotație stocuri
6
Durata medie încasare creanțe
70.74 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.52 | 0.63 | 0.73 | 1.28 | 1.03 | 1.19 | 1.36 | 1.22 | 1.58 |
| Viteza rotație stocuri | 6 | 6.96 | 9.32 | 7.68 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 70.74 zile | 42.15 zile | 34.67 zile | 23.09 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 418.776 Lei | 372.733 Lei | 360.819 Lei | 626.521 Lei | 340.903 Lei | 462.419 Lei | 307.571 Lei | 235.624 Lei | 307.677 Lei |
Lichiditate curentă
5.66
Lichiditate imediată
5.16
Pondere active imobilizate
2.3%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 5.66 | 10.99 | 13.48 | 9.73 | 13.79 | 10.87 | 8.79 | 8.34 | 6.98 |
| Lichiditate imediată | 5.16 | 9.98 | 12.4 | 8.03 | 13.79 | 10.87 | 8.79 | 8.34 | 6.98 |
| Pondere active imobilizate | 2.3% | 1.46% | 3.16% | 4.79% | 9.25% | 2.42% | 4.24% | 7.11% | 8.41% |
| Pondere active circulante | 97.7% | 98.54% | 96.84% | 95.21% | 90.75% | 97.58% | 95.76% | 92.89% | 91.59% |
©Firme.ro