Companie
Detalii identificare
Nume firmăELECTROSERVICE MARCEL SRL
Cod unic de înregistrare RO 21755851 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2007000638011
EUIDROONRC.J2007000638011
Data înființării17.05.2007 - 18 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4520
Această clasă include:
-întreţinerea şi repararea autovehiculelor: -reparaţii mecanice -reparaţii electrice -repararea sistemelor electronice de injecţie -întreţinerea uzuală (curentă) -reparaţii ale caroseriei -reparaţii ale unor piese ale motorului -spălare, lustruire etc. -vopsire -repararea parbrizelor -repararea scaunelor din autovehicule -repararea, montarea sau înlocuirea anvelopelor şi a camerelor de aer -tratamentul anti-rugină -instalarea de piese şi accesorii opţionale care nu fac parte din procesul de fabricaţie Această clasă exclude: -reşaparea şi recondiţionarea pneurilor,
2211
-întreţinerea şi repararea autovehiculelor: -reparaţii mecanice -reparaţii electrice -repararea sistemelor electronice de injecţie -întreţinerea uzuală (curentă) -reparaţii ale caroseriei -reparaţii ale unor piese ale motorului -spălare, lustruire etc. -vopsire -repararea parbrizelor -repararea scaunelor din autovehicule -repararea, montarea sau înlocuirea anvelopelor şi a camerelor de aer -tratamentul anti-rugină -instalarea de piese şi accesorii opţionale care nu fac parte din procesul de fabricaţie Această clasă exclude: -reşaparea şi recondiţionarea pneurilor,
2211
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu ridicata si cu amanuntul, intretinerea si repararea autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateintretinerea si repararea autovehiculelor
Informații de contact
AdresaGalda De Jos, Alba
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
495.244
Profit (Lei)
68.582
Număr angajați
2
Vechime
18 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 495.244 | 68.582 | 5.715 | 173.702 | 45.292 | 260.745 | 132.335 | 2 |
| 2023 | 393.614 | 98.361 | 8.197 | 42.402 | 53.285 | 259.908 | 270.791 | 2 |
| 2022 | 477.304 | 76.088 | 6.341 | 62.920 | 61.373 | 173.977 | 172.430 | 3 |
| 2021 | 433.842 | 67.063 | 5.589 | 138.141 | 72.740 | 161.743 | 96.342 | 3 |
| 2020 | 294.110 | 12.713 | 1.059 | 155.195 | 86.333 | 98.142 | 29.280 | 3 |
| 2019 | 304.964 | 0 | 0 | 145.334 | 32.170 | 66.178 | -46.986 | 3 |
| 2018 | 246.538 | 0 | 0 | 121.860 | 23.025 | 53.342 | -45.493 | 3 |
| 2017 | 261.983 | 0 | 0 | 92.326 | 25.013 | 39.350 | -27.963 | 3 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
13.85%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
51.82%
Lichiditate curentă
1.5
Viteza rotație active
1.62
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
13.85%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
51.82%
Profit net per salariat
34.291 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 13.85% | 24.99% | 15.94% | 15.46% | 4.32% | 0% | 0% | 0% |
| Marjă profit brut | 15.11% | 26% | 16.93% | 16.44% | 4.99% | 0.51% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 51.82% | 36.32% | 44.13% | 69.61% | 43.42% | 0% | 0% | 0% |
| Profit net per salariat | 34.291 Lei | 49.181 Lei | 25.363 Lei | 22.354 Lei | 4.238 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei |
Viteza rotație active
1.62
Viteza rotație stocuri
33.57
Durata medie încasare creanțe
61.32 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.62 | 1.26 | 2.03 | 1.85 | 1.59 | 3.1 | 3.23 | 4.07 |
| Viteza rotație stocuri | 33.57 | 26.96 | 29.36 | 31.71 | 305.73 | 1445.33 | 250.8 | 74.92 |
| Durata medie încasare creanțe | 61.32 zile | 65.69 zile | 49.33 zile | 42.9 zile | 42.14 zile | 51.87 zile | 26.54 zile | 34.01 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 247.622 Lei | 196.807 Lei | 159.101 Lei | 144.614 Lei | 98.037 Lei | 101.655 Lei | 82.179 Lei | 87.328 Lei |
Lichiditate curentă
1.5
Lichiditate imediată
1.42
Pondere active imobilizate
14.8%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.5 | 6.13 | 2.77 | 1.17 | 0.63 | 0.46 | 0.44 | 0.43 |
| Lichiditate imediată | 1.42 | 5.79 | 2.51 | 1.07 | 0.63 | 0.45 | 0.43 | 0.39 |
| Pondere active imobilizate | 14.8% | 17.01% | 26.08% | 31.02% | 46.8% | 32.71% | 30.15% | 38.86% |
| Pondere active circulante | 85.2% | 82.99% | 73.92% | 68.98% | 53.2% | 67.29% | 69.85% | 61.14% |
©Firme.ro