Companie
Detalii identificare
Nume firmăDMI SYSTEMS SRL
Cod unic de înregistrare21810158 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ35/1992/2007
EUIDROONRC.J35/1992/2007
Data înființării28.05.2007 - 18 ani
Domeniu de activitate
CAEN
9511
Această clasă include repararea echipamentului electronic, cum ar fi calculatoarele, maşinile de calculat şi echipamentele periferice. Această clasă include repararea şi întreţinerea de: -calculatoare de birou -calculatoare portabile (laptop-uri) -unităţi de disc magnetic, unităţi optice şi alte dispozitive de stocare -unităţi de disc optic (CD-RW, CD-ROM, DVD-ROM,. DVD-RW) -imprimante -monitoare -tastaturi -mouse-uri, joystick-uri şi accesorii pentru acestea -modemuri interne şi externe -terminale de computer specializate -servere -scanere, inclusiv scanere pentru coduri de bare -cititoare de cartele inteligente (smart card) -căşti pentru simularea realităţii virtuale -proiectoare pentru calculator Această clasă include de asemenea repararea şi întreţinerea de: -terminale pentru calculatoare, cum sunt automatele bancare (ATM); puncte de vânzare (POS), ce operează fără comenzi mecanice -mini-calculatoare portabile (PDA-uri –personal digital asistent) Această clasă exclude: -repararea şi întreţinerea echipamentelor de tip modem,
9512
9512
Industrie
Alte activităţi de servicii
SectorReparatii de calculatoare, de articole personale si de uz gospodaresc
Obiect activitateRepararea calculatoarelor si a echipamentelor periferice
Informații de contact
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
269.278
Profit (Lei)
109.679
Număr angajați
1
Vechime
18 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 269.278 | 109.679 | 9.140 | 37.467 | 44.600 | 641.945 | 663.213 | 1 |
| 2023 | 249.530 | 129.381 | 10.782 | 32.256 | 44.600 | 577.055 | 603.534 | 1 |
| 2022 | 276.464 | 64.923 | 5.410 | 34.014 | 125.143 | 548.889 | 654.153 | 2 |
| 2021 | 251.545 | 100.093 | 8.341 | 32.860 | 186.891 | 631.064 | 799.230 | 2 |
| 2020 | 298.786 | 181.349 | 15.112 | 29.524 | 70.218 | 644.309 | 699.138 | 2 |
| 2019 | 299.585 | 188.002 | 15.667 | 29.777 | 54.429 | 479.002 | 517.789 | 2 |
| 2018 | 291.076 | 176.175 | 14.681 | 29.214 | 44.600 | 305.266 | 334.787 | 3 |
| 2017 | 192.622 | 43.793 | 3.649 | 34.856 | 44.600 | 134.734 | 158.613 | 2 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
40.73%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
16.54%
Lichiditate curentă
17.13
Viteza rotație active
0.39
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
40.73%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
16.54%
Profit net per salariat
109.679 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 40.73% | 51.85% | 23.48% | 39.79% | 60.7% | 62.75% | 60.53% | 22.74% |
| Marjă profit brut | 41.73% | 53.41% | 24.53% | 40.84% | 61.7% | 63.76% | 61.55% | 23.74% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 16.54% | 21.44% | 9.92% | 12.52% | 25.94% | 36.31% | 52.62% | 27.61% |
| Profit net per salariat | 109.679 Lei | 129.381 Lei | 32.462 Lei | 50.047 Lei | 90.675 Lei | 94.001 Lei | 58.725 Lei | 21.897 Lei |
Viteza rotație active
0.39
Viteza rotație stocuri
7.67
Durata medie încasare creanțe
711.7 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.39 | 0.4 | 0.41 | 0.31 | 0.42 | 0.56 | 0.83 | 1.07 |
| Viteza rotație stocuri | 7.67 | 7.11 | 7.88 | 7.17 | 8.51 | 8.39 | 8.49 | 6.21 |
| Durata medie încasare creanțe | 711.7 zile | 671.2 zile | 578.86 zile | 529.88 zile | 369.12 zile | 272.01 zile | 243.29 zile | 163.71 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 269.278 Lei | 249.530 Lei | 138.232 Lei | 125.773 Lei | 149.393 Lei | 149.793 Lei | 97.025 Lei | 96.311 Lei |
Lichiditate curentă
17.13
Lichiditate imediată
16.2
Pondere active imobilizate
6.5%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 17.13 | 17.89 | 16.14 | 19.2 | 21.82 | 16.09 | 10.45 | 3.87 |
| Lichiditate imediată | 16.2 | 16.8 | 15.11 | 18.14 | 20.63 | 14.89 | 9.28 | 2.98 |
| Pondere active imobilizate | 6.5% | 7.17% | 18.57% | 22.85% | 9.83% | 10.2% | 12.75% | 24.87% |
| Pondere active circulante | 93.5% | 92.83% | 81.43% | 77.15% | 90.17% | 89.8% | 87.25% | 75.13% |
©Firme.ro