Companie
Detalii identificare
Nume firmăCURTA INTERNATIONAL SRL
Cod unic de înregistrare RO 21886539 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ06/553/2007
EUIDROONRC.J06/553/2007
Data înființării07.06.2007 - 18 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4941
Această clasă include:
-toate activităţile de transport rutier de mărfuri: -transportul buştenilor -transportul mărfurilor -transportul cu mijloace frigorifice -transporturi grele -transport de marfă în vrac, inclusiv în autocisterne, inclusiv a celor de colectare a laptelui de la ferme -transportul autoturismelor -transportul reziduurilor şi deşeurilor, exclusiv activităţi de colectare sau eliminare
Această clasă include de asemenea:
-închirieri de camioane cu şofer -transportul mărfurilor cu vehicule cu tracţiune animală sau umană Această clasă exclude: -transportul buştenilor în incinta pădurii, ca parte a operaţiunilor forestiere,
0240 -distribuirea apei prin utilizarea de camioane cisternă,
3600 -exploatarea instalatiilor pentru manipularea mărfurilor în terminale,
5221 -activităţi de ambalare în vederea transportului,
5229 -activităţi poştale şi de curierat,
5310, 5320 -transportul deşeurilor, ca parte integrată a activităţii de colectare a deşeurilor,
3811, 3812
-toate activităţile de transport rutier de mărfuri: -transportul buştenilor -transportul mărfurilor -transportul cu mijloace frigorifice -transporturi grele -transport de marfă în vrac, inclusiv în autocisterne, inclusiv a celor de colectare a laptelui de la ferme -transportul autoturismelor -transportul reziduurilor şi deşeurilor, exclusiv activităţi de colectare sau eliminare
Această clasă include de asemenea:
-închirieri de camioane cu şofer -transportul mărfurilor cu vehicule cu tracţiune animală sau umană Această clasă exclude: -transportul buştenilor în incinta pădurii, ca parte a operaţiunilor forestiere,
0240 -distribuirea apei prin utilizarea de camioane cisternă,
3600 -exploatarea instalatiilor pentru manipularea mărfurilor în terminale,
5221 -activităţi de ambalare în vederea transportului,
5229 -activităţi poştale şi de curierat,
5310, 5320 -transportul deşeurilor, ca parte integrată a activităţii de colectare a deşeurilor,
3811, 3812
Industrie
Transport şi depozitare
SectorTransporturi terestre si transporturi prin conducte
Obiect activitateTransporturi rutiere de marfuri
Informații de contact
Adresastr. Birgaului nr. 21, Bistriţa, Bistriţa-Năsăud
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
329.333
Profit (Lei)
-56.021
Număr angajați
2
Vechime
18 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 329.333 | -56.021 | -4.668 | 942 | 0 | 23.389 | 22.447 | 2 |
| 2023 | 495.543 | 18.282 | 1.524 | 8.387 | 0 | 86.855 | 78.468 | 2 |
| 2022 | 930.598 | 18.286 | 1.524 | 16.780 | 0 | 76.966 | 60.186 | 2 |
| 2021 | 955.458 | 21.995 | 1.833 | 87.922 | 9.476 | 150.946 | 72.500 | 4 |
| 2020 | 968.340 | 22.422 | 1.869 | 49.768 | 66.404 | 33.869 | 50.505 | 4 |
| 2019 | 1.055.247 | 69.116 | 5.760 | 520.561 | 197.535 | 351.109 | 28.083 | 5 |
| 2018 | 932.478 | 36.919 | 3.077 | 431.313 | 351.844 | 38.437 | -41.032 | 5 |
| 2017 | 1.656.363 | -102.091 | -8.508 | 430.293 | 301.567 | 50.775 | -77.951 | 6 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-17.01%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-249.57%
Lichiditate curentă
24.83
Viteza rotație active
14.08
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-17.01%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-249.57%
Profit net per salariat
-28.011 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -17.01% | 3.69% | 1.96% | 2.3% | 2.32% | 6.55% | 3.96% | -6.16% |
| Marjă profit brut | 0% | 4.7% | 2.96% | 3.3% | 3.32% | 7.55% | 5.08% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -249.57% | 23.3% | 30.38% | 30.34% | 44.4% | 100% | -89.98% | 100% |
| Profit net per salariat | -28.011 Lei | 9.141 Lei | 9.143 Lei | 5.499 Lei | 5.606 Lei | 13.823 Lei | 7.384 Lei | -17.015 Lei |
Viteza rotație active
14.08
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
25.16 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 14.08 | 5.71 | 12.09 | 5.96 | 9.66 | 1.92 | 2.39 | 4.7 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1895.28 | 3373.45 |
| Durata medie încasare creanțe | 25.16 zile | 24.25 zile | 15.19 zile | 4.56 zile | 9.95 zile | 116.87 zile | 7.19 zile | 7.42 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 164.667 Lei | 247.772 Lei | 465.299 Lei | 238.865 Lei | 242.085 Lei | 211.049 Lei | 186.496 Lei | 276.061 Lei |
Lichiditate curentă
24.83
Lichiditate imediată
24.83
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 24.83 | 10.36 | 4.59 | 1.72 | 0.68 | 0.67 | 0.09 | 0.12 |
| Lichiditate imediată | 24.83 | 10.36 | 4.59 | 1.72 | 0.68 | 0.67 | 0.09 | 0.12 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 0% | 0% | 5.91% | 66.22% | 36% | 90.15% | 85.59% |
| Pondere active circulante | 100% | 100% | 100% | 94.09% | 33.78% | 64% | 9.85% | 14.41% |
©Firme.ro