Companie
Detalii identificare
Nume firmăLAEL CONSULTING COMPANY SRL
Cod unic de înregistrare RO 21914310 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2007002649127
EUIDROONRC.J2007002649127
Data înființării12.06.2007 - 18 ani
Domeniu de activitate
CAEN
113
Această clasă include:
-cultivarea legumelor frunzoase: -anghinare -sparanghel -varză -conopidă şi broccoli -lăptucă şi cicoare -spanac -alte legume frunzoase -cultivarea legumelor pentru fructe -castraveţi şi castraveciori -vinete -tomate -pepeni verzi -pepeni galbeni -alte soiuri de pepeni şi legume pentru fructe -cultivarea legumelor rădăcinoase (inclusiv bulboase sau tuberculi) -morcovi -napi -usturoi -ceapă (inclusiv ceapă franţuzească) -praz şi alte legume aliacee -alte legume rădăcinoase, cu bulbi sau tuberculi -cultivarea ciupercilor şi trufelor -cultivarea legumelor pentru producerea de seminţe, inclusiv seminţe de sfeclă de zahăr şi alte tipuri de sfeclă -cultivarea sfeclei de zahăr -cultivarea altor legume -cultivarea de rădăcinoase şi tuberculi cum sunt: -cartofi -cartofi dulci -manioc -igname -alte rădăcinoase şi tuberculi Această clasă exclude: -cultura ardeiului iute (capsicum sop.) şi a altor plante aromatice şi condimente,
0128 -cultura miceliului de ciuperci,
0130
-cultivarea legumelor frunzoase: -anghinare -sparanghel -varză -conopidă şi broccoli -lăptucă şi cicoare -spanac -alte legume frunzoase -cultivarea legumelor pentru fructe -castraveţi şi castraveciori -vinete -tomate -pepeni verzi -pepeni galbeni -alte soiuri de pepeni şi legume pentru fructe -cultivarea legumelor rădăcinoase (inclusiv bulboase sau tuberculi) -morcovi -napi -usturoi -ceapă (inclusiv ceapă franţuzească) -praz şi alte legume aliacee -alte legume rădăcinoase, cu bulbi sau tuberculi -cultivarea ciupercilor şi trufelor -cultivarea legumelor pentru producerea de seminţe, inclusiv seminţe de sfeclă de zahăr şi alte tipuri de sfeclă -cultivarea sfeclei de zahăr -cultivarea altor legume -cultivarea de rădăcinoase şi tuberculi cum sunt: -cartofi -cartofi dulci -manioc -igname -alte rădăcinoase şi tuberculi Această clasă exclude: -cultura ardeiului iute (capsicum sop.) şi a altor plante aromatice şi condimente,
0128 -cultura miceliului de ciuperci,
0130
Industrie
Agricultură, silvicultură şi pescuit
SectorAgricultura, vanatoare si servicii anexe
Obiect activitateCultivarea legumelor si a pepenilor, a radacinoaselor si tuberculilor
Informații de contact
AdresaNarciselor nr. 28C, Sat Floreşti | Comuna Floreşti, Cluj
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
30.020
Profit (Lei)
-183.512
Număr angajați
0
Vechime
18 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 30.020 | -183.512 | -15.293 | 780.216 | 263.044 | 403.764 | -302.794 | 0 |
| 2023 | 89.136 | -87.081 | -7.257 | 853.816 | 316.812 | 632.909 | -119.283 | 1 |
| 2022 | 14.753 | -491.811 | -40.984 | 774.521 | 1.104.191 | 401.452 | 493.798 | 2 |
| 2021 | 2.179.944 | 449.409 | 37.451 | 818.793 | 1.390.985 | 560.504 | 985.609 | 10 |
| 2020 | 1.291.070 | 144.303 | 12.025 | 868.134 | 2.789.565 | 212.922 | 1.979.037 | 5 |
| 2019 | 679.152 | 48.171 | 4.014 | 709.307 | 1.283.948 | 276.922 | 722.820 | 4 |
| 2018 | 476.049 | 67.397 | 5.616 | 431.952 | 1.009.423 | 235.772 | 674.648 | 2 |
| 2017 | 448.891 | 59.572 | 4.964 | 395.327 | 636.219 | 366.359 | 607.251 | 2 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-611.3%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
60.61%
Lichiditate curentă
0.52
Viteza rotație active
0.05
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-611.3%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
60.61%
Profit net per salariat
n/a
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -611.3% | -97.69% | -3333.63% | 20.62% | 11.18% | 7.09% | 14.16% | 13.27% |
| Marjă profit brut | 0% | 0% | 0% | 21.72% | 12.08% | 8.11% | 15.17% | 14.27% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 60.61% | 73% | -99.6% | 45.6% | 7.29% | 6.66% | 9.99% | 9.81% |
| Profit net per salariat | n/a | -87.081 Lei | -245.906 Lei | 44.941 Lei | 28.861 Lei | 12.043 Lei | 33.699 Lei | 29.786 Lei |
Viteza rotație active
0.05
Viteza rotație stocuri
0.64
Durata medie încasare creanțe
4323.43 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.05 | 0.09 | 0.01 | 1.12 | 0.43 | 0.44 | 0.38 | 0.45 |
| Viteza rotație stocuri | 0.64 | 0.73 | 0.1 | 50.46 | 10.45 | 5.89 | 5.64 | 8.24 |
| Durata medie încasare creanțe | 4323.43 zile | 2085.56 zile | 3390.79 zile | 81.74 zile | 16.92 zile | 62.93 zile | 51.56 zile | 36.22 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | n/a | 89.136 Lei | 7.377 Lei | 217.994 Lei | 258.214 Lei | 169.788 Lei | 238.025 Lei | 224.446 Lei |
Lichiditate curentă
0.52
Lichiditate imediată
0.46
Pondere active imobilizate
39.45%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.52 | 0.74 | 0.52 | 0.68 | 0.25 | 0.39 | 0.55 | 0.93 |
| Lichiditate imediată | 0.46 | 0.6 | 0.32 | 0.63 | 0.1 | 0.23 | 0.35 | 0.79 |
| Pondere active imobilizate | 39.45% | 33.36% | 73.34% | 71.28% | 92.91% | 82.26% | 81.07% | 63.46% |
| Pondere active circulante | 60.55% | 66.64% | 26.66% | 28.72% | 7.09% | 17.74% | 18.93% | 36.54% |
©Firme.ro