Companie

Detalii identificare

Nume firmăAMPFEN-LEMN SRL
Cod unic de înregistrare RO 21917384 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2007000549191
EUIDROONRC.J2007000549191
Data înființării13.06.2007 - 18 ani

Domeniu de activitate

CAEN
3832
info-icon
Această clasă include:
- transformarea deşeurilor metalice şi nemetalice şi a resturilor de articole din metal, în materie primă secundară. Exemple de procese de transformare mecanică sau chimică sunt: -strivirea mecanică a deşeurilor metalice de la automobile uzate, maşini de spălat, biciclete etc -comprimarea mecanică a pieselor mari din fier cum ar fi vagoanele de cale ferată -fragmentarea deşeurilor metalice, a vehiculelor casate etc. -alte metode de tratare mecanică, cum sunt tăierea, presarea pentru reducerea volumului -recuperarea metalelor din deşeurile fotografice, de exemplu soluţie de fixare sau filme şi hârtie fotografice -recuperarea cauciucului, cum ar fi pneuri uzate, pentru a produce materii prime secundare -sortarea şi peletizarea materialelor plastice în scopul producerii de materii prime secundare pentru tuburi, ghivece de flori, paleţi şi altele -prelucrarea (în formă de granule) a deşeurilor de materiale plastice sau cauciuc (curăţarea , topirea, măcinarea) -zdrobirea, curăţarea şi sortarea sticlei -zdrobirea, curăţarea şi sortarea altor deşeuri, cum ar fi resturile provenite din demolări, pentru a obţine materii prime secundare -prelucrarea uleiurilor şi grăsimilor de gătit folosite, în materii prime secundare -prelucrarea altor deşeuri de alimente, băuturi, tutun şi substanţe alimentare reziduale, în materii prime Această clasă exclude: -fabricarea de produse finite noi din materii prime secundare (deja fabricate sau nu), cum ar fi fire toarse din material fibros garnetat, celuloză din deşeurile de hârtie, cauciucuri reşapate sau producţia de metal din resturi de metale,

clasele corespunzătoare din secţiunea C (Industria prelucrătoare) -reprocesarea combustibililor nucleari,

2013 -retopirea deşeurilor feroase şi a fierului vechi,

2410 -recuperarea materialelor în timpul procesului de combustie sau incinerare a deşeurilor,

382 -tratarea şi eliminarea deşeurilor nepericuloase,

3821 -tratarea deşeurilor organice în vederea eliminării lor, inclusiv producerea de compost,

3821 -recuperarea energiei în timpul procesului de incinerare a deşeurilor nepericuloase,

3821 -tratarea şi eliminare deşeurilor radioactive de tranziţie din spitale etc.,

3822 -tratarea şi eliminarea deşeurilor toxice, contaminate,

3822 -comerţ cu ridicata a materialelor reciclabile,

4677
Industrie
Distribuţia apei; salubritate, gestionarea deşeurilor, activităţi de decontaminare
SectorColectarea, tratarea si eliminarea deseurilor; activitati de recuperare a materialelor reciclabile
Obiect activitateRecuperarea materialelor reciclabile sortate

Informații de contact

Adresastr. Uzinei nr. 30, Vlăhiţa, Harghita
Telefon

Informații financiare

Rezumat (2025)

Cifra de afaceri (Lei)
14.642.606
Profit (Lei)
2.586.619
Număr angajați
14
Vechime
18 ani

Informații statistice

Loading chart...

©Firme.ro

Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală

Bilanț (Lei)

AnCifra afaceriProfit anualProfit lunarDatoriiActive imobilizateActive circulanteCapitaluri propriiAngajați
202514.642.6062.586.619215.5522.281.8887.350.1557.083.25712.151.52414
202411.761.8731.993.173166.098930.6827.513.0884.982.49911.564.90512
202311.150.5551.516.313126.3592.252.8608.782.9183.041.6749.571.7329
202210.968.7093.821.343318.4451.570.2365.046.9334.578.7228.055.4198
20214.711.7721.075.41289.618710.4091.769.5264.313.4025.372.5197
20204.290.1101.120.45093.371131.3651.657.1502.887.1134.412.8987
20193.778.3001.171.26197.605117.0951.644.9221.896.1973.424.0244
20183.481.9541.474.195122.850101.968753.3051.811.9462.463.2834
20172.090.931914.20376.184100.605806.546598.9271.304.8684

© Firme.ro

Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală

Indicatori derivați

Sumar

Marja profit net
17.67%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
21.29%
Lichiditate curentă
3.1
Viteza rotație active
1.01

Indicatori și coeficienți

Marjă profit net
17.67%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
21.29%
Profit net per salariat
184.759 Lei
Indicator202520242023202220212020201920182017
Marjă profit net17.67%16.95%13.6%34.84%22.82%26.12%31%42.34%43.72%
Marjă profit brut20.3%19.23%15.37%37.5%23.56%27.08%32.04%43.39%45.26%
Rentabilitatea capitalului (ROE)21.29%17.23%15.84%47.44%20.02%25.39%34.21%59.85%70.06%
Profit net per salariat184.759 Lei166.098 Lei168.479 Lei477.668 Lei153.630 Lei160.064 Lei292.815 Lei368.549 Lei228.551 Lei
Viteza rotație active
1.01
Viteza rotație stocuri
12.34
Durata medie încasare creanțe
28.31 zile
Indicator202520242023202220212020201920182017
Viteza rotație active1.010.940.941.140.770.941.071.361.49
Viteza rotație stocuri12.3414.049.8113.545.8622.59.669.4413.76
Durata medie încasare creanțe28.31 zile70.55 zile44.56 zile40.3 zile11.08 zile45.11 zile72.89 zile32.52 zile39.17 zile
Cifra de afaceri per salariat1.045.900 Lei980.156 Lei1.238.951 Lei1.371.089 Lei673.110 Lei612.873 Lei944.575 Lei870.489 Lei522.733 Lei
Lichiditate curentă
3.1
Lichiditate imediată
2.58
Pondere active imobilizate
50.92%
Indicator202520242023202220212020201920182017
Lichiditate curentă3.15.351.352.926.0721.9816.1917.775.95
Lichiditate imediată2.584.450.852.44.9420.5312.8514.154.44
Pondere active imobilizate50.92%60.13%74.28%52.43%29.09%36.47%46.45%29.37%57.39%
Pondere active circulante49.08%39.87%25.72%47.57%70.91%63.53%53.55%70.63%42.61%

©Firme.ro

Mărci înregistrate

Licitații cu statul

Hotărâri, notificări și mențiuni

Mențiuni în presă

Întrebări frecvente