Companie
Detalii identificare
Nume firmăDRUM DESIGN SRL
Cod unic de înregistrare RO 21980152 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2007000558393
EUIDROONRC.J2007000558393
Data înființării22.06.2007 - 18 ani
Domeniu de activitate
CAEN
7112
Această clasă include:
-activităţi de inginerie (adică aplicarea legilor fizice şi a principiilor de inginerie în proiectarea maşinilor, materialelor, instrumentelor, structurilor, proceselor şi sistemelor) şi activităţi de consultanţă pentru: -utilaje, procese industriale şi instalaţii industriale -realizarea de proiecte privind ingineria civilă, hidraulică şi de trafic -proiecte de gospodărire a apelor -elaborarea şi realizarea de proiecte referitoare la ingineria electrică şi electronică, minieră, chimică, mecanică, industrială şi de securitate tehnică -elaborarea proiectelor referitoare la instalaţii de aer condiţionat, refrigerare, sanitare şi de control al poluării, inclusiv acustică etc. -prospecţiuni geofizice, geologice şi supraveghere seismică -activităţi de supraveghere geodezică: -activităţi de supraveghere hidrologică -activităţi de supraveghere a terenurilor şi delimitărilor -activităţi de supraveghere de adâncime -cartografie Această clasă exclude: -teste de forare în legătură cu activităţile extractive,
0910; 0990 -elaborarea sau publicarea de programe de calculator (software) asociate,
5829; 6201 -activităţi de consultanţă în informatică,
6202; 6209 -testare tehnică,
7120 -activităţi de cercetare şi dezvoltare conexe ingineriei,
721 -proiectare industrială,
7410 -fotografiere aeriană,
7420
-activităţi de inginerie (adică aplicarea legilor fizice şi a principiilor de inginerie în proiectarea maşinilor, materialelor, instrumentelor, structurilor, proceselor şi sistemelor) şi activităţi de consultanţă pentru: -utilaje, procese industriale şi instalaţii industriale -realizarea de proiecte privind ingineria civilă, hidraulică şi de trafic -proiecte de gospodărire a apelor -elaborarea şi realizarea de proiecte referitoare la ingineria electrică şi electronică, minieră, chimică, mecanică, industrială şi de securitate tehnică -elaborarea proiectelor referitoare la instalaţii de aer condiţionat, refrigerare, sanitare şi de control al poluării, inclusiv acustică etc. -prospecţiuni geofizice, geologice şi supraveghere seismică -activităţi de supraveghere geodezică: -activităţi de supraveghere hidrologică -activităţi de supraveghere a terenurilor şi delimitărilor -activităţi de supraveghere de adâncime -cartografie Această clasă exclude: -teste de forare în legătură cu activităţile extractive,
0910; 0990 -elaborarea sau publicarea de programe de calculator (software) asociate,
5829; 6201 -activităţi de consultanţă în informatică,
6202; 6209 -testare tehnică,
7120 -activităţi de cercetare şi dezvoltare conexe ingineriei,
721 -proiectare industrială,
7410 -fotografiere aeriană,
7420
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorActivitati de arhitectura si inginerie; activitati de testari si analiza tehnica
Obiect activitateActivitati de inginerie si consultanta tehnica legate de acestea
Informații de contact
Adresastr. Timiş nr. 3, Focşani, Vrancea
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
709.619
Profit (Lei)
87.524
Număr angajați
5
Vechime
18 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 709.619 | 87.524 | 7.294 | 537.217 | 96.708 | 685.958 | 245.449 | 5 |
| 2024 | 1.214.754 | 416.543 | 34.712 | 471.319 | 27.986 | 893.832 | 450.499 | 6 |
| 2023 | 1.231.748 | 489.000 | 40.750 | 750.462 | 133.468 | 1.139.950 | 522.956 | 6 |
| 2022 | 1.737.341 | 1.010.110 | 84.176 | 461.146 | 221.649 | 1.283.563 | 1.044.066 | 5 |
| 2021 | 1.171.605 | 582.192 | 48.516 | 192.042 | 315.898 | 862.488 | 986.344 | 6 |
| 2020 | 808.448 | 370.196 | 30.850 | 208.368 | 325.950 | 737.448 | 855.030 | 6 |
| 2019 | 879.945 | 450.878 | 37.573 | 522.598 | 392.042 | 1.013.013 | 882.457 | 5 |
| 2018 | 1.615.339 | 1.297.623 | 108.135 | 353.260 | 153.685 | 1.531.154 | 1.331.579 | 5 |
| 2017 | 1.002.684 | 760.940 | 63.412 | 170.972 | 169.368 | 796.500 | 794.896 | 4 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
12.33%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
35.66%
Lichiditate curentă
1.28
Viteza rotație active
0.91
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
12.33%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
35.66%
Profit net per salariat
17.505 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 12.33% | 34.29% | 39.7% | 58.14% | 49.69% | 45.79% | 51.24% | 80.33% | 75.89% |
| Marjă profit brut | 14.87% | 37.23% | 40.68% | 59.12% | 50.68% | 46.71% | 52.24% | 81.33% | 76.89% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 35.66% | 92.46% | 93.51% | 96.75% | 59.03% | 43.3% | 51.09% | 97.45% | 95.73% |
| Profit net per salariat | 17.505 Lei | 69.424 Lei | 81.500 Lei | 202.022 Lei | 97.032 Lei | 61.699 Lei | 90.176 Lei | 259.525 Lei | 190.235 Lei |
Viteza rotație active
0.91
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
107.77 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.91 | 1.32 | 0.97 | 1.15 | 0.99 | 0.76 | 0.63 | 0.96 | 1.04 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 107.77 zile | 77.72 zile | 116.57 zile | 103.08 zile | 41.96 zile | 49.17 zile | 72.65 zile | 171.23 zile | 80.82 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 141.924 Lei | 202.459 Lei | 205.291 Lei | 347.468 Lei | 195.268 Lei | 134.741 Lei | 175.989 Lei | 323.068 Lei | 250.671 Lei |
Lichiditate curentă
1.28
Lichiditate imediată
1.28
Pondere active imobilizate
12.36%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.28 | 1.9 | 1.52 | 2.78 | 4.49 | 3.54 | 1.94 | 4.33 | 4.66 |
| Lichiditate imediată | 1.28 | 1.9 | 1.52 | 2.78 | 4.49 | 3.54 | 1.94 | 4.33 | 4.66 |
| Pondere active imobilizate | 12.36% | 3.04% | 10.48% | 14.73% | 26.81% | 30.65% | 27.9% | 9.12% | 17.54% |
| Pondere active circulante | 87.64% | 96.96% | 89.52% | 85.27% | 73.19% | 69.35% | 72.1% | 90.88% | 82.46% |
©Firme.ro