Companie
Detalii identificare
Nume firmăIMPAL SRL
Cod unic de înregistrare RO 2199970 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ1991001654246
EUIDROONRC.J1991001654246
Data înființării29.11.1992 - 33 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4634
Această clasă include:
-comerţul cu ridicata al băuturilor alcoolice -comerţul cu ridicata al băuturilor nealcoolice
Această clasă include de asemenea:
-cumpărarea de vin în vrac şi înbutelierea fără transformare Această clasă exclude: -activităţi de amestecare a vinului sau a altor băuturi spirtoase distilate,
1101, 1102
-comerţul cu ridicata al băuturilor alcoolice -comerţul cu ridicata al băuturilor nealcoolice
Această clasă include de asemenea:
-cumpărarea de vin în vrac şi înbutelierea fără transformare Această clasă exclude: -activităţi de amestecare a vinului sau a altor băuturi spirtoase distilate,
1101, 1102
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu ridicata cu exceptia comertului cu autovehicule si motociclete
Obiect activitateComert cu ridicata al bauturilor
Informații de contact
AdresaMărgeanului nr. 4A, Baia Mare, Maramureş
Telefon
Email
Website
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
10.380.038
Profit (Lei)
234.214
Număr angajați
16
Vechime
33 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 10.380.038 | 234.214 | 19.518 | 4.557.232 | 1.535.405 | 3.781.343 | 766.203 | 16 |
| 2024 | 10.061.628 | 385.927 | 32.161 | 3.583.633 | 1.330.807 | 3.831.703 | 1.619.000 | 16 |
| 2023 | 10.149.835 | 292.880 | 24.407 | 3.036.674 | 944.558 | 3.804.647 | 1.656.988 | 15 |
| 2022 | 9.578.812 | 356.812 | 29.734 | 2.757.862 | 582.486 | 3.548.155 | 1.364.108 | 15 |
| 2021 | 7.170.116 | 322.628 | 26.886 | 1.494.804 | 747.606 | 2.424.337 | 1.659.770 | 13 |
| 2020 | 4.986.433 | 1.677 | 140 | 904.825 | 988.218 | 1.627.061 | 1.855.035 | 18 |
| 2019 | 8.990.272 | 410.172 | 34.181 | 2.735.308 | 1.174.830 | 3.388.839 | 1.853.358 | 20 |
| 2018 | 8.346.832 | 653.705 | 54.475 | 3.073.545 | 1.036.168 | 3.777.544 | 1.753.712 | 20 |
| 2017 | 8.189.021 | 423.040 | 35.253 | 1.785.119 | 536.642 | 2.744.270 | 1.500.004 | 17 |
| 2016 | 8.282.737 | 322.307 | 26.859 | 0 | 576.629 | 2.977.092 | 1.196.964 | 18 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
2.26%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
30.57%
Lichiditate curentă
0.83
Viteza rotație active
1.95
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
2.26%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
30.57%
Profit net per salariat
14.638 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 2.26% | 3.84% | 2.89% | 3.73% | 4.5% | 0.03% | 4.56% | 7.83% | 5.17% | 3.89% |
| Marjă profit brut | 2.56% | 4.66% | 3.48% | 4.6% | 5.49% | 0.07% | 5.51% | 8.98% | 6.38% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 30.57% | 23.84% | 17.68% | 26.16% | 19.44% | 0.09% | 22.13% | 37.28% | 28.2% | 26.93% |
| Profit net per salariat | 14.638 Lei | 24.120 Lei | 19.525 Lei | 23.787 Lei | 24.818 Lei | 93 Lei | 20.509 Lei | 32.685 Lei | 24.885 Lei | 17.906 Lei |
Viteza rotație active
1.95
Viteza rotație stocuri
6.18
Durata medie încasare creanțe
72.17 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.95 | 1.95 | 2.14 | 2.32 | 2.26 | 1.91 | 1.97 | 1.73 | 2.5 | 2.33 |
| Viteza rotație stocuri | 6.18 | 4.61 | 4.61 | 4.85 | 6.26 | 7.02 | 4.99 | 3.76 | 5.59 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 72.17 zile | 58.28 zile | 55.27 zile | 58.21 zile | 64.07 zile | 66.95 zile | 63.04 zile | 66.24 zile | 56.39 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 648.752 Lei | 628.852 Lei | 676.656 Lei | 638.587 Lei | 551.547 Lei | 277.024 Lei | 449.514 Lei | 417.342 Lei | 481.707 Lei | 460.152 Lei |
Lichiditate curentă
0.83
Lichiditate imediată
0.46
Pondere active imobilizate
28.88%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.83 | 1.07 | 1.25 | 1.29 | 1.62 | 1.8 | 1.24 | 1.23 | 1.54 | 0 |
| Lichiditate imediată | 0.46 | 0.46 | 0.53 | 0.57 | 0.86 | 1.01 | 0.58 | 0.51 | 0.72 | 0 |
| Pondere active imobilizate | 28.88% | 25.78% | 19.89% | 14.1% | 23.57% | 37.79% | 25.74% | 21.53% | 16.36% | 16.23% |
| Pondere active circulante | 71.12% | 74.22% | 80.11% | 85.9% | 76.43% | 62.21% | 74.26% | 78.47% | 83.64% | 83.77% |
©Firme.ro
Personal cheie
Sumar
1
Persoane
Xxx*Xxxxx*xx
Xxx*Xxxxx*xx
Departament:
-
Email:
Xxx*Xxxxx*xx
5 surse