Companie
Detalii identificare
Nume firmăLID & O CONSULTING SRL
Cod unic de înregistrare RO 22079227 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ32/1202/2007
EUIDROONRC.J32/1202/2007
Data înființării09.07.2007 - 18 ani
Domeniu de activitate
CAEN
6920
Această clasă include:
-servicii de înregistrare a tranzacţiilor comerciale pentru firme sau alţii -pregătirea sau auditul conturilor financiare -examinarea conturilor şi certificarea acurateţii lor -servicii de întocmire a documentelor de impozitare pentru persoane fizice şi firme -activităţi de consultanţă şi reprezentare a clienţilor în faţa organelor fiscale Această clasă exclude: -activităţi de prelucrare a datelor şi realizarea de tabele,
6311 -consultanţă managerială pe sistem contabil, proceduri de control bugetar,
7022 -colectare a facturilor,
8291
-servicii de înregistrare a tranzacţiilor comerciale pentru firme sau alţii -pregătirea sau auditul conturilor financiare -examinarea conturilor şi certificarea acurateţii lor -servicii de întocmire a documentelor de impozitare pentru persoane fizice şi firme -activităţi de consultanţă şi reprezentare a clienţilor în faţa organelor fiscale Această clasă exclude: -activităţi de prelucrare a datelor şi realizarea de tabele,
6311 -consultanţă managerială pe sistem contabil, proceduri de control bugetar,
7022 -colectare a facturilor,
8291
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorActivitati juridice si de contabilitate
Obiect activitateActivitati de contabilitate si audit financiar; consultanta in domeniul fiscal
Informații de contact
AdresaBrânduşei nr. 8, Sibiu, Sibiu
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
230.759
Profit (Lei)
99.147
Număr angajați
1
Vechime
18 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 230.759 | 99.147 | 8.262 | 105.785 | 286.305 | 36.668 | 219.166 | 1 |
| 2023 | 196.865 | 73.687 | 6.141 | 201.676 | 301.239 | 45.237 | 146.289 | 1 |
| 2022 | 182.062 | 33.391 | 2.783 | 262.881 | 328.467 | 27.080 | 94.343 | 1 |
| 2021 | 172.749 | 59.652 | 4.971 | 44.292 | 68.255 | 65.277 | 90.952 | 1 |
| 2020 | 147.834 | 40.851 | 3.404 | 78.066 | 108.509 | 69.305 | 101.300 | 1 |
| 2019 | 119.642 | 28.187 | 2.349 | 75.186 | 97.225 | 57.401 | 80.449 | 1 |
| 2018 | 90.250 | 40.470 | 3.373 | 3.957 | 6.743 | 48.527 | 52.262 | 1 |
| 2017 | 60.750 | 42.962 | 3.580 | 1.024 | 9.326 | 40.237 | 49.292 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
42.97%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
45.24%
Lichiditate curentă
0.35
Viteza rotație active
0.71
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
42.97%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
45.24%
Profit net per salariat
99.147 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 42.97% | 37.43% | 18.34% | 34.53% | 27.63% | 23.56% | 44.84% | 70.72% |
| Marjă profit brut | 43.82% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 45.24% | 50.37% | 35.39% | 65.59% | 40.33% | 35.04% | 77.44% | 87.16% |
| Profit net per salariat | 99.147 Lei | 73.687 Lei | 33.391 Lei | 59.652 Lei | 40.851 Lei | 28.187 Lei | 40.470 Lei | n/a |
Viteza rotație active
0.71
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
20.58 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.71 | 0.57 | 0.51 | 1.29 | 0.83 | 0.77 | 1.63 | 1.23 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 20.58 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 230.759 Lei | 196.865 Lei | 182.062 Lei | 172.749 Lei | 147.834 Lei | 119.642 Lei | 90.250 Lei | n/a |
Lichiditate curentă
0.35
Lichiditate imediată
0.35
Pondere active imobilizate
88.65%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.35 | 0.22 | 0.1 | 1.47 | 0.89 | 0.76 | 12.26 | 39.29 |
| Lichiditate imediată | 0.35 | 0.22 | 0.1 | 1.47 | 0.89 | 0.76 | 12.26 | 39.29 |
| Pondere active imobilizate | 88.65% | 86.94% | 92.38% | 51.12% | 61.02% | 62.88% | 12.2% | 18.82% |
| Pondere active circulante | 11.35% | 13.06% | 7.62% | 48.88% | 38.98% | 37.12% | 87.8% | 81.18% |
©Firme.ro