Companie
Detalii identificare
Nume firmăANDREI CONSTRUCT SRL
Cod unic de înregistrare RO 22091018 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2007000918270
EUIDROONRC.J2007000918270
Data înființării11.07.2007 - 18 ani
Domeniu de activitate
CAEN
812
Această clasă include:
-extracţia şi dragarea nisipului utilizat în industrie, a nisipului pentru construcţii şi a pietrişului -spargerea şi zdrobirea pietrişului -extracţia argilei, argilei refractare şi a caolinului Această clasă exclude: -extracţia nisipurilor bituminoase,
0610
-extracţia şi dragarea nisipului utilizat în industrie, a nisipului pentru construcţii şi a pietrişului -spargerea şi zdrobirea pietrişului -extracţia argilei, argilei refractare şi a caolinului Această clasă exclude: -extracţia nisipurilor bituminoase,
0610
Industrie
Industria extractivă
SectorAlte activitati extractive
Obiect activitateExtractia pietrisului si nisipului; extractia argilei si caolinului
Informații de contact
AdresaAlexandru Ioan Cuza, Podoleni, Neamţ
Telefon
Website
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
14.208.555
Profit (Lei)
751.978
Număr angajați
34
Vechime
18 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 14.208.555 | 751.978 | 62.665 | 10.157.061 | 8.327.594 | 7.016.683 | 4.552.664 | 34 |
| 2023 | 20.661.765 | 1.721.762 | 143.480 | 9.947.149 | 6.527.078 | 7.869.643 | 3.800.686 | 32 |
| 2022 | 12.191.155 | 313.913 | 26.159 | 7.283.283 | 6.531.307 | 3.827.211 | 2.426.349 | 28 |
| 2021 | 8.707.750 | 237.142 | 19.762 | 7.530.873 | 6.022.946 | 4.269.249 | 2.112.436 | 20 |
| 2020 | 4.866.182 | 188.348 | 15.696 | 4.035.205 | 2.756.904 | 3.802.481 | 1.875.294 | 17 |
| 2019 | 4.554.969 | 183.660 | 15.305 | 2.501.838 | 1.869.012 | 3.016.387 | 1.686.946 | 17 |
| 2018 | 4.706.501 | 165.897 | 13.825 | 2.312.760 | 1.460.024 | 3.175.505 | 1.503.286 | 16 |
| 2017 | 3.236.998 | 108.706 | 9.059 | 1.954.264 | 1.227.656 | 2.357.461 | 1.337.389 | 14 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
5.29%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
16.52%
Lichiditate curentă
0.69
Viteza rotație active
0.93
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
5.29%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
16.52%
Profit net per salariat
22.117 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 5.29% | 8.33% | 2.57% | 2.72% | 3.87% | 4.03% | 3.52% | 3.36% |
| Marjă profit brut | 6.17% | 9.84% | 3.05% | 3.22% | 4.62% | 4.8% | 4.24% | 4% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 16.52% | 45.3% | 12.94% | 11.23% | 10.04% | 10.89% | 11.04% | 8.13% |
| Profit net per salariat | 22.117 Lei | 53.805 Lei | 11.211 Lei | 11.857 Lei | 11.079 Lei | 10.804 Lei | 10.369 Lei | 7.765 Lei |
Viteza rotație active
0.93
Viteza rotație stocuri
26.41
Durata medie încasare creanțe
111.08 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.93 | 1.44 | 1.18 | 0.85 | 0.74 | 0.93 | 1.02 | 0.9 |
| Viteza rotație stocuri | 26.41 | 361.78 | 11.05 | 5.62 | 5.78 | 9.27 | 10.95 | 12.48 |
| Durata medie încasare creanțe | 111.08 zile | 61.91 zile | 44.69 zile | 80.47 zile | 152.48 zile | 165.09 zile | 194.11 zile | 216.22 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 417.899 Lei | 645.680 Lei | 435.398 Lei | 435.388 Lei | 286.246 Lei | 267.939 Lei | 294.156 Lei | 231.214 Lei |
Lichiditate curentă
0.69
Lichiditate imediată
0.64
Pondere active imobilizate
54.27%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.69 | 0.79 | 0.53 | 0.57 | 0.94 | 1.21 | 1.37 | 1.21 |
| Lichiditate imediată | 0.64 | 0.79 | 0.37 | 0.36 | 0.73 | 1.01 | 1.19 | 1.07 |
| Pondere active imobilizate | 54.27% | 45.34% | 63.05% | 58.52% | 42.03% | 38.26% | 31.5% | 34.24% |
| Pondere active circulante | 45.73% | 54.66% | 36.95% | 41.48% | 57.97% | 61.74% | 68.5% | 65.76% |
©Firme.ro