Companie
Detalii identificare
Nume firmăANVELONET SRL
Cod unic de înregistrare RO 22222644 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ19/729/2007
EUIDROONRC.J19/729/2007
Data înființării07.08.2007 - 18 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4531
-
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu ridicata si cu amanuntul, intretinerea si repararea autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateComert cu ridicata de piese si accesorii pentru autovehicule
Informații de contact
AdresaLibertății nr. 44, Cristuru Secuiesc, Harghita
Telefon
Email
Website
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
16.715.095
Profit (Lei)
259.504
Număr angajați
1
Vechime
18 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 16.715.095 | 259.504 | 21.625 | 1.456.595 | 0 | 1.773.116 | 277.504 | 1 |
| 2024 | 16.308.980 | 264.792 | 22.066 | 1.845.067 | 2.245 | 2.164.515 | 282.792 | 1 |
| 2023 | 15.618.804 | 265.706 | 22.142 | 1.488.952 | 4.061 | 1.767.293 | 283.706 | 1 |
| 2022 | 14.254.592 | 260.267 | 21.689 | 1.950.193 | 4.022 | 2.640.275 | 694.582 | 1 |
| 2021 | 9.215.543 | 74.032 | 6.169 | 1.039.335 | 2.839 | 1.525.696 | 489.685 | 1 |
| 2020 | 5.490.285 | 6.376 | 531 | 790.914 | 14.190 | 1.192.148 | 415.652 | 1 |
| 2019 | 12.369.646 | 111.624 | 9.302 | 1.305.736 | 32.960 | 1.943.751 | 671.151 | 1 |
| 2018 | 13.722.726 | 147.591 | 12.299 | 1.945.529 | 93.836 | 2.445.906 | 594.973 | 2 |
| 2017 | 10.676.854 | -185.662 | -15.472 | 1.301.944 | 125.543 | 1.622.951 | 447.382 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
1.55%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
93.51%
Lichiditate curentă
1.22
Viteza rotație active
9.43
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
1.55%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
93.51%
Profit net per salariat
259.504 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 1.55% | 1.62% | 1.7% | 1.83% | 0.8% | 0.12% | 0.9% | 1.08% | -1.74% |
| Marjă profit brut | 2.07% | 2% | 2.03% | 2.13% | 1.12% | 0.19% | 1.13% | 1.15% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 93.51% | 93.63% | 93.66% | 37.47% | 15.12% | 1.53% | 16.63% | 24.81% | -41.5% |
| Profit net per salariat | 259.504 Lei | 264.792 Lei | 265.706 Lei | 260.267 Lei | 74.032 Lei | 6.376 Lei | 111.624 Lei | 73.796 Lei | -185.662 Lei |
Viteza rotație active
9.43
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
23.36 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 9.43 | 7.53 | 8.82 | 5.39 | 6.03 | 4.55 | 6.26 | 5.4 | 6.11 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2572.21 | 3297.36 |
| Durata medie încasare creanțe | 23.36 zile | 24.85 zile | 22.15 zile | 20.92 zile | 39.7 zile | 67.46 zile | 50.59 zile | 56.6 zile | 45.54 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 16.715.095 Lei | 16.308.980 Lei | 15.618.804 Lei | 14.254.592 Lei | 9.215.543 Lei | 5.490.285 Lei | 12.369.646 Lei | 6.861.363 Lei | 10.676.854 Lei |
Lichiditate curentă
1.22
Lichiditate imediată
1.22
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.22 | 1.17 | 1.19 | 1.35 | 1.47 | 1.51 | 1.49 | 1.26 | 1.25 |
| Lichiditate imediată | 1.22 | 1.17 | 1.19 | 1.35 | 1.47 | 1.51 | 1.49 | 1.25 | 1.24 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 0.1% | 0.23% | 0.15% | 0.19% | 1.18% | 1.67% | 3.69% | 7.18% |
| Pondere active circulante | 100% | 99.9% | 99.77% | 99.85% | 99.81% | 98.82% | 98.33% | 96.31% | 92.82% |
©Firme.ro