Companie
Detalii identificare
Nume firmăTIPO ALSER SRL
Cod unic de înregistrare RO 22265823 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2007001471264
EUIDROONRC.J2007001471264
Data înființării15.08.2007 - 18 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4711
Această clasă include:
-vânzarea cu amănuntul a unei largi palete de produse, din care predominante sunt produsele alimentare, băuturile sau tutunul: -activităţi ale magazinelor generale care au, în afară de principalele lor vânzări de produse alimentare, băuturi sau tutun, alte câteva tipuri de mărfuri, cum ar fi îmbrăcăminte, mobilă, articole electrocasnice, articole de fierărie, cosmetice etc.
-vânzarea cu amănuntul a unei largi palete de produse, din care predominante sunt produsele alimentare, băuturile sau tutunul: -activităţi ale magazinelor generale care au, în afară de principalele lor vânzări de produse alimentare, băuturi sau tutun, alte câteva tipuri de mărfuri, cum ar fi îmbrăcăminte, mobilă, articole electrocasnice, articole de fierărie, cosmetice etc.
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu amanuntul, cu exceptia autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateComert cu amanuntul in magazine nespecializate, cu vanzare predominanta de produse alimentare, bauturi si tutun
Informații de contact
AdresaKemény János nr. 12, Reghin, Mureş
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
108.319
Profit (Lei)
168.003
Număr angajați
1
Vechime
18 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 108.319 | 168.003 | 14.000 | 177.437 | 37.440 | 26.770 | -113.227 | 1 |
| 2024 | 12.637 | 3.436 | 286 | 348.798 | 37.440 | 30.128 | -281.230 | 1 |
| 2023 | 17.375 | 2.579 | 215 | 392.467 | 37.440 | 70.360 | -284.667 | 1 |
| 2022 | 40.990 | 0 | 0 | 346.906 | 37.440 | 22.220 | -287.246 | 3 |
| 2021 | 120.958 | 0 | 0 | 283.365 | 37.440 | 13.190 | -232.735 | 4 |
| 2020 | 68.441 | 0 | 0 | 266.853 | 37.440 | 19.374 | -210.039 | 4 |
| 2019 | 65.645 | 0 | 0 | 254.455 | 37.440 | 16.148 | -200.867 | 3 |
| 2018 | 63.190 | 785 | 65 | 212.106 | 36.105 | 17.338 | -158.663 | 1 |
| 2017 | 48.570 | 0 | 0 | 206.356 | 36.105 | 10.802 | -159.449 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
155.1%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-148.38%
Lichiditate curentă
0.15
Viteza rotație active
1.69
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
155.1%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-148.38%
Profit net per salariat
168.003 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 155.1% | 27.19% | 14.84% | 0% | 0% | 0% | 0% | 1.24% | 0% |
| Marjă profit brut | 157.76% | 34.66% | 19.65% | 0% | 0% | 0% | 0% | 4.24% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -148.38% | -1.22% | -0.91% | 0% | 0% | 0% | 0% | -0.49% | 0% |
| Profit net per salariat | 168.003 Lei | 3.436 Lei | 2.579 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 785 Lei | 0 Lei |
Viteza rotație active
1.69
Viteza rotație stocuri
73.94
Durata medie încasare creanțe
51.74 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.69 | 0.19 | 0.16 | 0.69 | 2.39 | 1.2 | 1.22 | 1.18 | 1.04 |
| Viteza rotație stocuri | 73.94 | 1.59 | 1.21 | 8.72 | 26.28 | 6.81 | 6.08 | 4.18 | 4.86 |
| Durata medie încasare creanțe | 51.74 zile | 540.29 zile | 626.16 zile | 70.99 zile | 21.38 zile | 18.05 zile | 13.87 zile | 12.18 zile | 3.7 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 108.319 Lei | 12.637 Lei | 17.375 Lei | 13.663 Lei | 30.240 Lei | 17.110 Lei | 21.882 Lei | 63.190 Lei | 48.570 Lei |
Lichiditate curentă
0.15
Lichiditate imediată
0.14
Pondere active imobilizate
58.31%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.15 | 0.09 | 0.18 | 0.06 | 0.05 | 0.07 | 0.06 | 0.08 | 0.05 |
| Lichiditate imediată | 0.14 | 0.06 | 0.14 | 0.05 | 0.03 | 0.03 | 0.02 | 0.01 | 0 |
| Pondere active imobilizate | 58.31% | 55.41% | 34.73% | 62.76% | 73.95% | 65.9% | 69.87% | 67.56% | 76.97% |
| Pondere active circulante | 41.69% | 44.59% | 65.27% | 37.24% | 26.05% | 34.1% | 30.13% | 32.44% | 23.03% |
©Firme.ro