Companie
Detalii identificare
Nume firmăRADOI-CONSTRUCT SRL
Cod unic de înregistrare RO 22337385 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2007000833388
EUIDROONRC.J2007000833388
Data înființării30.08.2007 - 18 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4120
Această clasă include:
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
Industrie
Construcţii
SectorConstructii de cladiri
Obiect activitateLucrari de constructii a cladirilor rezidentiale si nerezidentiale
Informații de contact
AdresaComuna Pesceana nr. 79, Roeşti, Vâlcea
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
8.023.914
Profit (Lei)
1.006.464
Număr angajați
19
Vechime
18 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 8.023.914 | 1.006.464 | 83.872 | 1.246.203 | 4.146.993 | 5.219.645 | 8.120.435 | 19 |
| 2024 | 6.770.123 | 347.724 | 28.977 | 1.994.658 | 4.895.997 | 4.212.631 | 7.113.970 | 18 |
| 2023 | 7.002.132 | 1.400.613 | 116.718 | 1.825.912 | 4.182.589 | 4.510.841 | 6.738.675 | 24 |
| 2022 | 6.457.857 | 1.011.217 | 84.268 | 1.744.241 | 3.248.855 | 4.224.019 | 5.338.062 | 25 |
| 2021 | 4.124.135 | 573.756 | 47.813 | 1.861.308 | 3.176.054 | 3.648.839 | 4.311.245 | 20 |
| 2020 | 4.483.907 | 1.031.170 | 85.931 | 1.407.528 | 2.140.988 | 3.851.991 | 3.737.489 | 17 |
| 2019 | 3.207.802 | 423.838 | 35.320 | 771.866 | 607.569 | 2.870.616 | 2.706.319 | 13 |
| 2018 | 3.697.658 | 1.877.578 | 156.465 | 690.763 | 368.915 | 2.644.064 | 2.322.216 | 8 |
| 2017 | 797.192 | 239.144 | 19.929 | 526.275 | 122.253 | 847.803 | 444.638 | 6 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
12.54%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
12.39%
Lichiditate curentă
4.19
Viteza rotație active
0.86
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
12.54%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
12.39%
Profit net per salariat
52.972 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 12.54% | 5.14% | 20% | 15.66% | 13.91% | 23% | 13.21% | 50.78% | 30% |
| Marjă profit brut | 14.48% | 6.09% | 23.26% | 17.65% | 14.74% | 23.92% | 14.18% | 51.78% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 12.39% | 4.89% | 20.78% | 18.94% | 13.31% | 27.59% | 15.66% | 80.85% | 53.78% |
| Profit net per salariat | 52.972 Lei | 19.318 Lei | 58.359 Lei | 40.449 Lei | 28.688 Lei | 60.657 Lei | 32.603 Lei | 234.697 Lei | 39.857 Lei |
Viteza rotație active
0.86
Viteza rotație stocuri
11.46
Durata medie încasare creanțe
154.92 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.86 | 0.74 | 0.81 | 0.86 | 0.6 | 0.75 | 0.92 | 1.23 | 0.82 |
| Viteza rotație stocuri | 11.46 | 8.67 | 8.81 | 13.9 | 6.07 | 8.61 | 66.53 | 138.2 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 154.92 zile | 161.7 zile | 174.64 zile | 102.21 zile | 127.4 zile | 196.27 zile | 166.21 zile | 158.41 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 422.311 Lei | 376.118 Lei | 291.756 Lei | 258.314 Lei | 206.207 Lei | 263.759 Lei | 246.754 Lei | 462.207 Lei | 132.865 Lei |
Lichiditate curentă
4.19
Lichiditate imediată
3.63
Pondere active imobilizate
44.27%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 4.19 | 2.11 | 2.47 | 2.42 | 1.96 | 2.74 | 3.72 | 3.83 | 1.61 |
| Lichiditate imediată | 3.63 | 1.72 | 2.04 | 2.16 | 1.6 | 2.37 | 3.66 | 3.79 | 1.61 |
| Pondere active imobilizate | 44.27% | 53.75% | 48.11% | 43.48% | 46.54% | 35.72% | 17.47% | 12.24% | 12.6% |
| Pondere active circulante | 55.73% | 46.25% | 51.89% | 56.52% | 53.46% | 64.28% | 82.53% | 87.76% | 87.4% |
©Firme.ro