Companie
Detalii identificare
Nume firmăPRISLOCOM WOOD S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 2233827 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ24/411/1991
EUIDROONRC.J24/411/1991
Data înființării29.11.1992 - 33 ani
Domeniu de activitate
CAEN
1624
Această clasă include:
-fabricarea lăzilor, cutiilor, containerelor şi ambalajelor similare din lemn -fabricarea paleţilor, a box paleţilor şi a altor platforme de încărcare -fabricarea butoaielor, butoiaşelor, putinilor, ciuberelor şi a altor produse de dogărie din lemn -fabricarea tambururilor din lemn pentru cabluri Această clasă exclude: -fabricarea articolelor de voiaj,
1512 -fabricarea cutiilor din material împletit,
1629
-fabricarea lăzilor, cutiilor, containerelor şi ambalajelor similare din lemn -fabricarea paleţilor, a box paleţilor şi a altor platforme de încărcare -fabricarea butoaielor, butoiaşelor, putinilor, ciuberelor şi a altor produse de dogărie din lemn -fabricarea tambururilor din lemn pentru cabluri Această clasă exclude: -fabricarea articolelor de voiaj,
1512 -fabricarea cutiilor din material împletit,
1629
Industrie
Industria prelucrătoare
SectorPrelucrarea lemnului, fabricarea produselor din lemn si pluta, cu exceptia mobilei; fabricarea articolelor din paie si din alte materiale vegetale impletite
Obiect activitateFabricarea ambalajelor din lemn
Informații de contact
AdresaCopăcel nr. 25A, Prislop, Maramureş
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
14.784.335
Profit (Lei)
3.192.440
Număr angajați
47
Vechime
33 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 14.784.335 | 3.192.440 | 266.037 | 2.017.591 | 1.450.863 | 6.574.476 | 6.007.748 | 47 |
| 2024 | 15.765.210 | 3.647.634 | 303.970 | 2.157.612 | 1.393.050 | 7.027.504 | 6.262.942 | 47 |
| 2023 | 15.499.684 | 4.497.956 | 374.830 | 733.748 | 1.309.911 | 6.237.101 | 6.813.264 | 46 |
| 2022 | 15.236.774 | 3.683.751 | 306.979 | 739.077 | 898.935 | 5.021.779 | 5.181.637 | 46 |
| 2021 | 8.656.441 | 1.455.671 | 121.306 | 1.382.288 | 998.910 | 2.991.935 | 2.608.557 | 40 |
| 2020 | 6.192.772 | 619.746 | 51.646 | 913.853 | 903.194 | 1.458.476 | 1.447.817 | 36 |
| 2019 | 6.462.866 | 677.014 | 56.418 | 361.760 | 661.308 | 1.204.741 | 1.504.289 | 37 |
| 2018 | 5.138.269 | 298.030 | 24.836 | 807.953 | 720.489 | 910.759 | 823.295 | 35 |
| 2017 | 4.558.997 | 467.125 | 38.927 | 869.194 | 798.063 | 596.395 | 525.264 | 38 |
| 2016 | 2.130.393 | 238.132 | 19.844 | 662.871 | 412.060 | 547.082 | 296.271 | 27 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
21.59%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
53.14%
Lichiditate curentă
3.26
Viteza rotație active
1.84
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
21.59%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
53.14%
Profit net per salariat
67.924 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 21.59% | 23.14% | 29.02% | 24.18% | 16.82% | 10.01% | 10.48% | 5.8% | 10.25% | 11.18% |
| Marjă profit brut | 24.64% | 26.48% | 33.01% | 27.36% | 18.91% | 11.36% | 12.07% | 6.74% | 10.92% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 53.14% | 58.24% | 66.02% | 71.09% | 55.8% | 42.81% | 45.01% | 36.2% | 88.93% | 80.38% |
| Profit net per salariat | 67.924 Lei | 77.609 Lei | 97.782 Lei | 80.082 Lei | 36.392 Lei | 17.215 Lei | 18.298 Lei | 8.515 Lei | 12.293 Lei | 8.820 Lei |
Viteza rotație active
1.84
Viteza rotație stocuri
11.68
Durata medie încasare creanțe
128.13 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.84 | 1.87 | 2.05 | 2.57 | 2.17 | 2.62 | 3.46 | 3.15 | 3.27 | 2.22 |
| Viteza rotație stocuri | 11.68 | 12.72 | 15.45 | 13.14 | 8.63 | 18.81 | 15.21 | 11.53 | 45.24 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 128.13 zile | 110.14 zile | 93.92 zile | 73.49 zile | 67.63 zile | 46.12 zile | 43.1 zile | 43.73 zile | 38.97 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 314.560 Lei | 335.430 Lei | 336.950 Lei | 331.234 Lei | 216.411 Lei | 172.021 Lei | 174.672 Lei | 146.808 Lei | 119.974 Lei | 78.903 Lei |
Lichiditate curentă
3.26
Lichiditate imediată
2.63
Pondere active imobilizate
18.08%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 3.26 | 3.26 | 8.5 | 6.79 | 2.16 | 1.6 | 3.33 | 1.13 | 0.69 | 0.83 |
| Lichiditate imediată | 2.63 | 2.68 | 7.13 | 5.23 | 1.44 | 1.24 | 2.16 | 0.58 | 0.57 | 0.83 |
| Pondere active imobilizate | 18.08% | 16.54% | 17.36% | 15.18% | 25.03% | 38.24% | 35.44% | 44.17% | 57.23% | 42.96% |
| Pondere active circulante | 81.92% | 83.46% | 82.64% | 84.82% | 74.97% | 61.76% | 64.56% | 55.83% | 42.77% | 57.04% |
©Firme.ro