Companie
Detalii identificare
Nume firmăGIVAMALIN GRUP SRL
Cod unic de înregistrare RO 22529887 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ35/3689/2007
EUIDROONRC.J35/3689/2007
Data înființării08.10.2007 - 18 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4120
Această clasă include:
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
Industrie
Construcţii
SectorConstructii de cladiri
Obiect activitateLucrari de constructii a cladirilor rezidentiale si nerezidentiale
Informații de contact
Adresastr. Soroca nr. 13, Timişoara, Timiş
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
346.344
Profit (Lei)
151.012
Număr angajați
2
Vechime
18 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 346.344 | 151.012 | 12.584 | 103.949 | 84.471 | 34.491 | 15.013 | 2 |
| 2023 | 70.780 | 0 | 0 | 160.029 | 207 | 25.624 | -134.198 | 2 |
| 2022 | 46.400 | 0 | 0 | 109.852 | 311 | 18.137 | -91.404 | 2 |
| 2021 | 100.246 | 0 | 0 | 79.143 | 3.647 | 17.715 | -57.781 | 2 |
| 2020 | 186.623 | 48.426 | 4.036 | 116.969 | 6.967 | 71.618 | -38.384 | 2 |
| 2019 | 169.306 | 0 | 0 | 156.293 | 8.835 | 59.831 | -86.810 | 2 |
| 2018 | 243.746 | 25.695 | 2.141 | 211.002 | 15.067 | 149.262 | -46.673 | 4 |
| 2017 | 387.811 | 58.232 | 4.853 | 125.918 | 22.465 | 30.650 | -72.368 | 7 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
43.6%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100%
Lichiditate curentă
0.33
Viteza rotație active
2.91
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
43.6%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100%
Profit net per salariat
75.506 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 43.6% | 0% | 0% | 0% | 25.95% | 0% | 10.54% | 15.02% |
| Marjă profit brut | 45.53% | 0% | 0% | 0% | 27.04% | 0% | 11.55% | 16.02% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 100% | 0% | 0% | 0% | -126.16% | 0% | -55.05% | -80.47% |
| Profit net per salariat | 75.506 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 24.213 Lei | 0 Lei | 6.424 Lei | 8.319 Lei |
Viteza rotație active
2.91
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
3.86 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 2.91 | 2.74 | 2.52 | 4.69 | 2.37 | 2.47 | 1.48 | 7.3 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 7.16 | 4.69 | 10.14 | 16.35 | 14.83 | 21.32 | 30.51 |
| Durata medie încasare creanțe | 3.86 zile | 0.93 zile | 1.42 zile | 13.81 zile | 67.89 zile | 22.84 zile | 205.1 zile | 10.62 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 173.172 Lei | 35.390 Lei | 23.200 Lei | 50.123 Lei | 93.312 Lei | 84.653 Lei | 60.937 Lei | 55.402 Lei |
Lichiditate curentă
0.33
Lichiditate imediată
0.33
Pondere active imobilizate
71.01%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.33 | 0.16 | 0.17 | 0.22 | 0.61 | 0.38 | 0.71 | 0.24 |
| Lichiditate imediată | 0.33 | 0.1 | 0.08 | 0.1 | 0.51 | 0.31 | 0.65 | 0.14 |
| Pondere active imobilizate | 71.01% | 0.8% | 1.69% | 17.07% | 8.87% | 12.87% | 9.17% | 42.3% |
| Pondere active circulante | 28.99% | 99.2% | 98.31% | 82.93% | 91.13% | 87.13% | 90.83% | 57.7% |
©Firme.ro