Companie
Detalii identificare
Nume firmăNZINO AGRICOLA S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 22598658 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ35/3204/2023
EUIDROONRC.J35/3204/2023
Data înființării19.10.2007 - 18 ani
Domeniu de activitate
CAEN
111
Această clasă include toate formele de cultivare în câmp a cerealelor, a plantelor leguminoase şi oleaginoase. Cultivarea acestor plante este adesea combinată în cadrul unităţilor agricole. Această clasă include:
-cultivarea cerealelor: -grâu -porumb -sorg -orz şi orzoaică -secară -ovăz -mei -alte cereale n.c.a. -cultivarea plantelor leguminoase: -fasole -bob -năut -mazăre -linte -lupin -alte plante leguminoase -cultivarea plantelor cu seminţe oleaginoase: -soia -bumbac pentru seminţe -ricin -in pentru seminţe -muştar -rapiţă -şofrănel -susan pentru seminţe -floarea soarelui -arahide -alte oleaginoase Această clasă exclude: -cultivarea orezului,
0112 -cultivarea porumbului dulce,
0113 -cultivarea porumbului furajer,
0119 -cultivarea fructelor oleaginoase,
0126
-cultivarea cerealelor: -grâu -porumb -sorg -orz şi orzoaică -secară -ovăz -mei -alte cereale n.c.a. -cultivarea plantelor leguminoase: -fasole -bob -năut -mazăre -linte -lupin -alte plante leguminoase -cultivarea plantelor cu seminţe oleaginoase: -soia -bumbac pentru seminţe -ricin -in pentru seminţe -muştar -rapiţă -şofrănel -susan pentru seminţe -floarea soarelui -arahide -alte oleaginoase Această clasă exclude: -cultivarea orezului,
0112 -cultivarea porumbului dulce,
0113 -cultivarea porumbului furajer,
0119 -cultivarea fructelor oleaginoase,
0126
Industrie
Agricultură, silvicultură şi pescuit
SectorAgricultura, vanatoare si servicii anexe
Obiect activitateCultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase si a plantelor producatoare de seminte oleaginoase
Informații de contact
AdresaSimion Bărnuţiu nr. 13, Timişoara, Timiş
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
96.212
Profit (Lei)
27.728
Număr angajați
0
Vechime
18 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 96.212 | 27.728 | 2.311 | 331.558 | 929.389 | 232.447 | 830.278 | 0 |
| 2024 | 69.274 | 22.029 | 1.836 | 330.803 | 959.314 | 173.873 | 802.384 | 0 |
| 2023 | 51.682 | 12.729 | 1.061 | 155.431 | 550.910 | 384.877 | 780.356 | 0 |
| 2022 | 49.434 | 14.468 | 1.206 | 5.058 | 568.704 | 203.981 | 767.627 | 0 |
| 2021 | 32.479 | 4.952 | 413 | 5.879 | 596.637 | 162.401 | 753.159 | 1 |
| 2020 | 38.140 | 7.886 | 657 | 6.663 | 617.253 | 153.617 | 764.207 | 1 |
| 2019 | 60.988 | 30.287 | 2.524 | 6.525 | 637.869 | 151.677 | 783.021 | 1 |
| 2018 | 64.268 | 26.040 | 2.170 | 8.744 | 658.485 | 102.994 | 752.735 | 1 |
| 2017 | 57.874 | 11.642 | 970 | 4.128 | 686.722 | 44.101 | 726.695 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
28.82%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
3.34%
Lichiditate curentă
0.7
Viteza rotație active
0.08
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
28.82%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
3.34%
Profit net per salariat
n/a
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 28.82% | 31.8% | 24.63% | 29.27% | 15.25% | 20.68% | 49.66% | 40.52% | 20.12% |
| Marjă profit brut | 34.52% | 37.36% | 29.02% | 32.06% | 18.25% | 23.43% | 52.66% | 43.52% | 23.17% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 3.34% | 2.75% | 1.63% | 1.88% | 0.66% | 1.03% | 3.87% | 3.46% | 1.6% |
| Profit net per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | 4.952 Lei | 7.886 Lei | 30.287 Lei | 26.040 Lei | 11.642 Lei |
Viteza rotație active
0.08
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
64.05 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.08 | 0.06 | 0.06 | 0.06 | 0.04 | 0.05 | 0.08 | 0.08 | 0.08 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 64.05 zile | 69.52 zile | 53.57 zile | 58.88 zile | 6.74 zile | 5.74 zile | 3.59 zile | 17.71 zile | 18.84 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | 32.479 Lei | 38.140 Lei | 60.988 Lei | 64.268 Lei | 57.874 Lei |
Lichiditate curentă
0.7
Lichiditate imediată
0.7
Pondere active imobilizate
79.99%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.7 | 0.53 | 2.48 | 40.33 | 27.62 | 23.06 | 23.25 | 11.78 | 10.68 |
| Lichiditate imediată | 0.7 | 0.53 | 2.48 | 40.33 | 27.62 | 23.06 | 23.25 | 11.78 | 10.68 |
| Pondere active imobilizate | 79.99% | 84.66% | 58.87% | 73.6% | 78.6% | 80.07% | 80.79% | 86.47% | 93.97% |
| Pondere active circulante | 20.01% | 15.34% | 41.13% | 26.4% | 21.4% | 19.93% | 19.21% | 13.53% | 6.03% |
©Firme.ro