Companie
Detalii identificare
Nume firmăGEOSTAR SOLUTION AG SRL
Cod unic de înregistrare RO 22602937 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ03/2115/2007
EUIDROONRC.J03/2115/2007
Data înființării19.10.2007 - 18 ani
Domeniu de activitate
CAEN
7112
Această clasă include:
-activităţi de inginerie (adică aplicarea legilor fizice şi a principiilor de inginerie în proiectarea maşinilor, materialelor, instrumentelor, structurilor, proceselor şi sistemelor) şi activităţi de consultanţă pentru: -utilaje, procese industriale şi instalaţii industriale -realizarea de proiecte privind ingineria civilă, hidraulică şi de trafic -proiecte de gospodărire a apelor -elaborarea şi realizarea de proiecte referitoare la ingineria electrică şi electronică, minieră, chimică, mecanică, industrială şi de securitate tehnică -elaborarea proiectelor referitoare la instalaţii de aer condiţionat, refrigerare, sanitare şi de control al poluării, inclusiv acustică etc. -prospecţiuni geofizice, geologice şi supraveghere seismică -activităţi de supraveghere geodezică: -activităţi de supraveghere hidrologică -activităţi de supraveghere a terenurilor şi delimitărilor -activităţi de supraveghere de adâncime -cartografie Această clasă exclude: -teste de forare în legătură cu activităţile extractive,
0910; 0990 -elaborarea sau publicarea de programe de calculator (software) asociate,
5829; 6201 -activităţi de consultanţă în informatică,
6202; 6209 -testare tehnică,
7120 -activităţi de cercetare şi dezvoltare conexe ingineriei,
721 -proiectare industrială,
7410 -fotografiere aeriană,
7420
-activităţi de inginerie (adică aplicarea legilor fizice şi a principiilor de inginerie în proiectarea maşinilor, materialelor, instrumentelor, structurilor, proceselor şi sistemelor) şi activităţi de consultanţă pentru: -utilaje, procese industriale şi instalaţii industriale -realizarea de proiecte privind ingineria civilă, hidraulică şi de trafic -proiecte de gospodărire a apelor -elaborarea şi realizarea de proiecte referitoare la ingineria electrică şi electronică, minieră, chimică, mecanică, industrială şi de securitate tehnică -elaborarea proiectelor referitoare la instalaţii de aer condiţionat, refrigerare, sanitare şi de control al poluării, inclusiv acustică etc. -prospecţiuni geofizice, geologice şi supraveghere seismică -activităţi de supraveghere geodezică: -activităţi de supraveghere hidrologică -activităţi de supraveghere a terenurilor şi delimitărilor -activităţi de supraveghere de adâncime -cartografie Această clasă exclude: -teste de forare în legătură cu activităţile extractive,
0910; 0990 -elaborarea sau publicarea de programe de calculator (software) asociate,
5829; 6201 -activităţi de consultanţă în informatică,
6202; 6209 -testare tehnică,
7120 -activităţi de cercetare şi dezvoltare conexe ingineriei,
721 -proiectare industrială,
7410 -fotografiere aeriană,
7420
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorActivitati de arhitectura si inginerie; activitati de testari si analiza tehnica
Obiect activitateActivitati de inginerie si consultanta tehnica legate de acestea
Informații de contact
AdresaAleea Trandafirilor, Curtea De Argeş, Argeş
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
316.830
Profit (Lei)
11.083
Număr angajați
1
Vechime
18 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 316.830 | 11.083 | 924 | 12.825 | 317.602 | 95.965 | 400.742 | 1 |
| 2023 | 344.609 | 228.485 | 19.040 | 19.709 | 341.956 | 211.652 | 533.899 | 1 |
| 2022 | 257.920 | 129.706 | 10.809 | 58.272 | 378.100 | 175.263 | 495.091 | 1 |
| 2021 | 200.835 | 86.580 | 7.215 | 177.005 | 415.526 | 126.864 | 365.385 | 1 |
| 2020 | 248.731 | 97.235 | 8.103 | 307.944 | 461.899 | 124.850 | 278.805 | 1 |
| 2019 | 382.785 | 42.780 | 3.565 | 416.531 | 482.954 | 115.148 | 181.571 | 1 |
| 2018 | 351.989 | 9.755 | 813 | 475.218 | 443.033 | 170.975 | 138.790 | 1 |
| 2017 | 305.390 | 39.405 | 3.284 | 321.217 | 357.554 | 92.698 | 148.908 | 2 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
3.5%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
2.77%
Lichiditate curentă
7.48
Viteza rotație active
0.77
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
3.5%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
2.77%
Profit net per salariat
11.083 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 3.5% | 66.3% | 50.29% | 43.11% | 39.09% | 11.18% | 2.77% | 12.9% |
| Marjă profit brut | 9.6% | 67.3% | 51.24% | 46.05% | 42.05% | 14.18% | 3.77% | 13.9% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 2.77% | 42.8% | 26.2% | 23.7% | 34.88% | 23.56% | 7.03% | 26.46% |
| Profit net per salariat | 11.083 Lei | 228.485 Lei | 129.706 Lei | 86.580 Lei | 97.235 Lei | 42.780 Lei | 9.755 Lei | 19.703 Lei |
Viteza rotație active
0.77
Viteza rotație stocuri
14.52
Durata medie încasare creanțe
12.83 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.77 | 0.62 | 0.47 | 0.37 | 0.42 | 0.64 | 0.57 | 0.68 |
| Viteza rotație stocuri | 14.52 | 31.96 | 23.92 | 18.62 | 43.37 | 44.72 | 64.85 | 67.18 |
| Durata medie încasare creanțe | 12.83 zile | 98.57 zile | 130.83 zile | 160.72 zile | 132.55 zile | 96.73 zile | 167.59 zile | 20.79 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 316.830 Lei | 344.609 Lei | 257.920 Lei | 200.835 Lei | 248.731 Lei | 382.785 Lei | 351.989 Lei | 152.695 Lei |
Lichiditate curentă
7.48
Lichiditate imediată
5.78
Pondere active imobilizate
76.8%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 7.48 | 10.74 | 3.01 | 0.72 | 0.41 | 0.28 | 0.36 | 0.29 |
| Lichiditate imediată | 5.78 | 10.19 | 2.82 | 0.66 | 0.39 | 0.26 | 0.35 | 0.27 |
| Pondere active imobilizate | 76.8% | 61.77% | 68.33% | 76.61% | 78.72% | 80.75% | 72.15% | 79.41% |
| Pondere active circulante | 23.2% | 38.23% | 31.67% | 23.39% | 21.28% | 19.25% | 27.85% | 20.59% |
©Firme.ro