Companie
Detalii identificare
Nume firmăROMCOMPOZIT SRL
Cod unic de înregistrare22668087 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ33/1654/2007
EUIDROONRC.J33/1654/2007
Data înființării01.11.2007 - 18 ani
Domeniu de activitate
CAEN
3091
Această clasă include:
-fabricarea de motociclete, motorete şi biciclete echipate cu motor -fabricarea de motoare pentru motociclete -fabricarea de ataşe de motocicletă -fabricarea de părţi şi accesorii pentru motociclete Această clasă exclude: -fabricarea de biciclete,
3092 -fabricarea de cărucioare pentru invalizi,
3092
-fabricarea de motociclete, motorete şi biciclete echipate cu motor -fabricarea de motoare pentru motociclete -fabricarea de ataşe de motocicletă -fabricarea de părţi şi accesorii pentru motociclete Această clasă exclude: -fabricarea de biciclete,
3092 -fabricarea de cărucioare pentru invalizi,
3092
Industrie
Industria prelucrătoare
SectorFabricarea altor mijloace de transport
Obiect activitateFabricarea de motociclete
Informații de contact
AdresaCorocăieşti, Suceava
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
87.879
Profit (Lei)
21.504
Număr angajați
1
Vechime
18 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 87.879 | 21.504 | 1.792 | 11.524 | 2.726 | 56.356 | 49.589 | 1 |
| 2023 | 85.092 | 20.494 | 1.708 | 14.560 | 3.862 | 55.092 | 47.885 | 1 |
| 2022 | 105.641 | 14.786 | 1.232 | 13.510 | 6.244 | 29.938 | 27.391 | 2 |
| 2021 | 89.649 | 1.534 | 128 | 13.436 | 5.341 | 89.757 | 87.605 | 2 |
| 2020 | 82.037 | 37.876 | 3.156 | 8.072 | 3.282 | 112.479 | 110.071 | 1 |
| 2019 | 68.767 | 12.201 | 1.017 | 6.750 | 5.103 | 73.717 | 72.195 | 1 |
| 2018 | 82.568 | 22.330 | 1.861 | 5.920 | 667 | 58.497 | 59.994 | 1 |
| 2017 | 74.792 | 32.908 | 2.742 | 3.102 | 976 | 38.641 | 37.664 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
24.47%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
43.36%
Lichiditate curentă
4.89
Viteza rotație active
1.49
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
24.47%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
43.36%
Profit net per salariat
21.504 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 24.47% | 24.08% | 14% | 1.71% | 46.17% | 17.74% | 27.04% | 44% |
| Marjă profit brut | 25.5% | 25.03% | 15.01% | 2.63% | 47.6% | 18.76% | 29.15% | 45.52% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 43.36% | 42.8% | 53.98% | 1.75% | 34.41% | 16.9% | 37.22% | 87.37% |
| Profit net per salariat | 21.504 Lei | 20.494 Lei | 7.393 Lei | 767 Lei | 37.876 Lei | 12.201 Lei | 22.330 Lei | 32.908 Lei |
Viteza rotație active
1.49
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
198.89 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.49 | 1.44 | 2.92 | 0.94 | 0.71 | 0.87 | 1.4 | 1.89 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 198.89 zile | 193.94 zile | 78.93 zile | 303.54 zile | 434.71 zile | 364.42 zile | 224.32 zile | 172.3 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 87.879 Lei | 85.092 Lei | 52.821 Lei | 44.825 Lei | 82.037 Lei | 68.767 Lei | 82.568 Lei | 74.792 Lei |
Lichiditate curentă
4.89
Lichiditate imediată
4.89
Pondere active imobilizate
4.61%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 4.89 | 3.78 | 2.22 | 6.68 | 13.93 | 10.92 | 9.88 | 12.46 |
| Lichiditate imediată | 4.89 | 3.78 | 2.22 | 6.68 | 13.93 | 10.92 | 9.88 | 12.46 |
| Pondere active imobilizate | 4.61% | 6.55% | 17.26% | 5.62% | 2.84% | 6.47% | 1.13% | 2.46% |
| Pondere active circulante | 95.39% | 93.45% | 82.74% | 94.38% | 97.16% | 93.53% | 98.87% | 97.54% |
©Firme.ro