Companie
Detalii identificare
Nume firmăGRANICERI ASSET MANAGEMENT S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 22729516 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2007002069022
EUIDROONRC.J2007002069022
Data înființării12.11.2007 - 18 ani
Domeniu de activitate
CAEN
111
Această clasă include toate formele de cultivare în câmp a cerealelor, a plantelor leguminoase şi oleaginoase. Cultivarea acestor plante este adesea combinată în cadrul unităţilor agricole. Această clasă include:
-cultivarea cerealelor: -grâu -porumb -sorg -orz şi orzoaică -secară -ovăz -mei -alte cereale n.c.a. -cultivarea plantelor leguminoase: -fasole -bob -năut -mazăre -linte -lupin -alte plante leguminoase -cultivarea plantelor cu seminţe oleaginoase: -soia -bumbac pentru seminţe -ricin -in pentru seminţe -muştar -rapiţă -şofrănel -susan pentru seminţe -floarea soarelui -arahide -alte oleaginoase Această clasă exclude: -cultivarea orezului,
0112 -cultivarea porumbului dulce,
0113 -cultivarea porumbului furajer,
0119 -cultivarea fructelor oleaginoase,
0126
-cultivarea cerealelor: -grâu -porumb -sorg -orz şi orzoaică -secară -ovăz -mei -alte cereale n.c.a. -cultivarea plantelor leguminoase: -fasole -bob -năut -mazăre -linte -lupin -alte plante leguminoase -cultivarea plantelor cu seminţe oleaginoase: -soia -bumbac pentru seminţe -ricin -in pentru seminţe -muştar -rapiţă -şofrănel -susan pentru seminţe -floarea soarelui -arahide -alte oleaginoase Această clasă exclude: -cultivarea orezului,
0112 -cultivarea porumbului dulce,
0113 -cultivarea porumbului furajer,
0119 -cultivarea fructelor oleaginoase,
0126
Industrie
Agricultură, silvicultură şi pescuit
SectorAgricultura, vanatoare si servicii anexe
Obiect activitateCultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase si a plantelor producatoare de seminte oleaginoase
Informații de contact
AdresaGrăniceri, Arad
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
117.639
Profit (Lei)
-276.440
Număr angajați
2
Vechime
18 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 117.639 | -276.440 | -23.037 | 26.576 | 17.822.681 | 11.331.283 | 28.417.189 | 2 |
| 2024 | 227.858 | -264.277 | -22.023 | 19.235 | 18.041.130 | 11.409.605 | 28.693.630 | 3 |
| 2023 | 3.665.958 | -2.649.055 | -220.755 | 61.168 | 21.820.453 | 9.230.391 | 28.957.907 | 6 |
| 2022 | 5.555.281 | 2.161.696 | 180.141 | 145.316 | 22.258.976 | 11.596.436 | 31.606.962 | 6 |
| 2021 | 870.714 | -632.096 | -52.675 | 57.548 | 22.742.950 | 8.937.864 | 29.445.266 | 6 |
| 2020 | 5.307.774 | 380.984 | 31.749 | 178.015 | 24.363.067 | 8.388.475 | 30.077.362 | 6 |
| 2019 | 1.205.076 | -353.697 | -29.475 | 314.204 | 25.518.863 | 7.294.600 | 29.696.378 | 6 |
| 2018 | 6.200.809 | 245.555 | 20.463 | 472.041 | 26.092.438 | 7.535.426 | 30.050.075 | 6 |
| 2017 | 2.917.863 | -999.240 | -83.270 | 543.665 | 27.124.665 | 6.653.600 | 29.804.520 | 6 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-234.99%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-0.97%
Lichiditate curentă
426.37
Viteza rotație active
0
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-234.99%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-0.97%
Profit net per salariat
-138.220 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -234.99% | -115.98% | -72.26% | 38.91% | -72.6% | 7.18% | -29.35% | 3.96% | -34.25% |
| Marjă profit brut | 0% | 0% | 0% | 42.72% | 0% | 7.18% | 0% | 4.06% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -0.97% | -0.92% | -9.15% | 6.84% | -2.15% | 1.27% | -1.19% | 0.82% | -3.35% |
| Profit net per salariat | -138.220 Lei | -88.092 Lei | -441.509 Lei | 360.283 Lei | -105.349 Lei | 63.497 Lei | -58.950 Lei | 40.926 Lei | -166.540 Lei |
Viteza rotație active
0
Viteza rotație stocuri
2400.8
Durata medie încasare creanțe
31406.39 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0 | 0.01 | 0.12 | 0.16 | 0.03 | 0.16 | 0.04 | 0.18 | 0.09 |
| Viteza rotație stocuri | 2400.8 | 0 | 4.19 | 1 | 0.18 | 2.45 | 0.31 | 2.94 | 0.82 |
| Durata medie încasare creanțe | 31406.39 zile | 17022.98 zile | 779.52 zile | 18.31 zile | 138.52 zile | 37.01 zile | 184.51 zile | 86.44 zile | 165.98 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 58.820 Lei | 75.953 Lei | 610.993 Lei | 925.880 Lei | 145.119 Lei | 884.629 Lei | 200.846 Lei | 1.033.468 Lei | 486.311 Lei |
Lichiditate curentă
426.37
Lichiditate imediată
426.37
Pondere active imobilizate
61.13%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 426.37 | 593.17 | 150.9 | 79.8 | 155.31 | 47.12 | 23.22 | 15.96 | 12.24 |
| Lichiditate imediată | 426.37 | 593.17 | 136.59 | 41.43 | 72.81 | 34.97 | 11.04 | 11.5 | 5.71 |
| Pondere active imobilizate | 61.13% | 61.26% | 70.27% | 65.75% | 71.79% | 74.39% | 77.77% | 77.59% | 80.3% |
| Pondere active circulante | 38.87% | 38.74% | 29.73% | 34.25% | 28.21% | 25.61% | 22.23% | 22.41% | 19.7% |
©Firme.ro