Companie
Detalii identificare
Nume firmăFLORAFRUCT SRL
Cod unic de înregistrare22790261 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2007002239166
EUIDROONRC.J2007002239166
Data înființării22.11.2007 - 18 ani
Domeniu de activitate
CAEN
130
Această clasă include producţia tuturor materialelor vegetative pentru înmulţirea plantelor, inclusiv butaşi, lăstari, răsaduri şi puieţi pentru înmulţirea directă sau pentru a crea un stoc de altoire, în care se altoieşte butaşul selecţionat, pentru plantare în vederea producţiei. Această clasă include:
-creşterea materialului săditor -creşterea plantelor ornamentale, inclusiv gazon pentru transplantare -creşterea plantelor pentru bulbi, tuberculi şi rădăcini; butaşi şi lăstari; miceliu de ciuperci -operaţiuni de îngrijire/curăţare a pomilor, activităţi ale pepinierelor cu excepţia celor pentru arbori de pădure Această clasă exclude: -cultivarea plantelor pentru producerea de seminţe,
011; 012 -operaţiuni de îngrijire/curăţare a arborilor din pădure,
0210
-creşterea materialului săditor -creşterea plantelor ornamentale, inclusiv gazon pentru transplantare -creşterea plantelor pentru bulbi, tuberculi şi rădăcini; butaşi şi lăstari; miceliu de ciuperci -operaţiuni de îngrijire/curăţare a pomilor, activităţi ale pepinierelor cu excepţia celor pentru arbori de pădure Această clasă exclude: -cultivarea plantelor pentru producerea de seminţe,
011; 012 -operaţiuni de îngrijire/curăţare a arborilor din pădure,
0210
Industrie
Agricultură, silvicultură şi pescuit
SectorAgricultura, vanatoare si servicii anexe
Obiect activitateCultivarea plantelor pentru inmultire
Informații de contact
Adresastr. Principală nr. 113, Valea Lungului, Dolj
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
186.270
Profit (Lei)
-76.234
Număr angajați
2
Vechime
18 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 186.270 | -76.234 | -6.353 | 32.057 | 204.089 | 95.535 | 267.567 | 2 |
| 2023 | 111.270 | 0 | 0 | 13.331 | 224.670 | 132.462 | 343.801 | 5 |
| 2022 | 204.780 | 0 | 0 | 10.567 | 231.466 | 176.372 | 397.271 | 3 |
| 2021 | 134.547 | 36.645 | 3.054 | 6.225 | 266.251 | 166.295 | 426.321 | 3 |
| 2020 | 88.705 | 3.180 | 265 | 18.532 | 190.377 | 217.832 | 389.677 | 5 |
| 2019 | 91.376 | 0 | 0 | 34.139 | 203.065 | 217.571 | 386.497 | 5 |
| 2018 | 48.412 | 0 | 0 | 14.889 | 201.018 | 256.672 | 442.801 | 5 |
| 2017 | 162.350 | 71.944 | 5.995 | 27.933 | 162.141 | 351.554 | 485.762 | 3 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-40.93%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-28.49%
Lichiditate curentă
2.98
Viteza rotație active
0.62
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-40.93%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-28.49%
Profit net per salariat
-38.117 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -40.93% | 0% | 0% | 27.24% | 3.58% | 0% | 0% | 44.31% |
| Marjă profit brut | 0% | 0% | 0% | 28.24% | 4.26% | 0% | 0% | 45.31% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -28.49% | 0% | 0% | 8.6% | 0.82% | 0% | 0% | 14.81% |
| Profit net per salariat | -38.117 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 12.215 Lei | 636 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 23.981 Lei |
Viteza rotație active
0.62
Viteza rotație stocuri
5.91
Durata medie încasare creanțe
76.37 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.62 | 0.31 | 0.5 | 0.31 | 0.22 | 0.22 | 0.11 | 0.32 |
| Viteza rotație stocuri | 5.91 | 1.49 | 2.19 | 2.42 | 1.36 | 1.18 | 1.5 | 4.54 |
| Durata medie încasare creanțe | 76.37 zile | 0 zile | 8.02 zile | 53.54 zile | 23.45 zile | 268.73 zile | 475.78 zile | 100.14 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 93.135 Lei | 22.254 Lei | 68.260 Lei | 44.849 Lei | 17.741 Lei | 18.275 Lei | 9.682 Lei | 54.117 Lei |
Lichiditate curentă
2.98
Lichiditate imediată
2
Pondere active imobilizate
68.12%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2.98 | 9.94 | 16.69 | 26.71 | 11.75 | 6.37 | 17.24 | 12.59 |
| Lichiditate imediată | 2 | 4.32 | 7.85 | 17.76 | 8.23 | 4.11 | 15.06 | 11.3 |
| Pondere active imobilizate | 68.12% | 62.91% | 56.75% | 61.55% | 46.64% | 48.28% | 43.92% | 31.56% |
| Pondere active circulante | 31.88% | 37.09% | 43.25% | 38.45% | 53.36% | 51.72% | 56.08% | 68.44% |
©Firme.ro