Companie
Detalii identificare
Nume firmăTERMOLEMN-INDUSTRY SRL
Cod unic de înregistrare RO 22912920 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2007001135193
EUIDROONRC.J2007001135193
Data înființării12.12.2007 - 18 ani
Domeniu de activitate
CAEN
1623
Această clasă include:
-fabricarea produselor din lemn destinate utilizării în industria construcţiilor: -grinzi, căpriori, suporturi pentru acoperiş -grinzi cu zăbrele prefabricate din lemn, impregnate cu clei şi având adausuri metalice -uşi, ferestre, obloane şi cadrele lor, cu sau fără accesorii metalice ca: balamale, zăvoare etc. -scări, balustrade -borduri şi ornamente, şindrilă şi şiţă -fabricarea de construcţii din lemn prefabricate, sau elemente ale acestora, predominant din lemn, ca de exemplu: saune -fabricarea caselor mobile -fabricarea pereţilor despărţitori din lemn (cu excepţia celor autoportanţi) Această clasă exclude: -fabricarea dulapurilor de bucătărie, a bibliotecilor, garderobelor etc.
3101, 3102, 3109 -fabricaţia pereţilor despărţitori din lemn, stabili,
3101, 3102, 3109
-fabricarea produselor din lemn destinate utilizării în industria construcţiilor: -grinzi, căpriori, suporturi pentru acoperiş -grinzi cu zăbrele prefabricate din lemn, impregnate cu clei şi având adausuri metalice -uşi, ferestre, obloane şi cadrele lor, cu sau fără accesorii metalice ca: balamale, zăvoare etc. -scări, balustrade -borduri şi ornamente, şindrilă şi şiţă -fabricarea de construcţii din lemn prefabricate, sau elemente ale acestora, predominant din lemn, ca de exemplu: saune -fabricarea caselor mobile -fabricarea pereţilor despărţitori din lemn (cu excepţia celor autoportanţi) Această clasă exclude: -fabricarea dulapurilor de bucătărie, a bibliotecilor, garderobelor etc.
3101, 3102, 3109 -fabricaţia pereţilor despărţitori din lemn, stabili,
3101, 3102, 3109
Industrie
Industria prelucrătoare
SectorPrelucrarea lemnului, fabricarea produselor din lemn si pluta, cu exceptia mobilei; fabricarea articolelor din paie si din alte materiale vegetale impletite
Obiect activitateFabricarea altor elemente de dulgherie si tamplarie, pentru constructii
Informații de contact
AdresaLibertăţii nr. 71, Sat Hodoşa | Comuna Sărmaş, Harghita
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
761.102
Profit (Lei)
223.288
Număr angajați
2
Vechime
18 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 761.102 | 223.288 | 18.607 | 28.732 | 180.628 | 366.291 | 518.187 | 2 |
| 2023 | 462.834 | 150.351 | 12.529 | 14.284 | 118.398 | 240.784 | 344.898 | 3 |
| 2022 | 529.521 | 70.100 | 5.842 | 34.091 | 106.884 | 181.554 | 244.547 | 4 |
| 2021 | 569.775 | 219.171 | 18.264 | 165.546 | 106.884 | 233.109 | 174.447 | 4 |
| 2020 | 324.503 | 0 | 0 | 318.186 | 90.422 | 241.417 | -44.724 | 3 |
| 2019 | 186.216 | 0 | 0 | 332.397 | 141.365 | 155.622 | -43.300 | 3 |
| 2018 | 142.054 | 12.469 | 1.039 | 265.535 | 236.625 | 77.817 | 41.017 | 2 |
| 2017 | 201.594 | 20.767 | 1.731 | 141.991 | 126.025 | 52.404 | 28.548 | 2 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
29.34%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
43.09%
Lichiditate curentă
12.75
Viteza rotație active
1.39
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
29.34%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
43.09%
Profit net per salariat
111.644 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 29.34% | 32.48% | 13.24% | 38.47% | 0% | 0% | 8.78% | 10.3% |
| Marjă profit brut | 31.58% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 43.09% | 43.59% | 28.67% | 100% | 0% | 0% | 30.4% | 72.74% |
| Profit net per salariat | 111.644 Lei | 50.117 Lei | 17.525 Lei | 54.793 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 6.235 Lei | 10.384 Lei |
Viteza rotație active
1.39
Viteza rotație stocuri
71.3
Durata medie încasare creanțe
11.23 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.39 | 1.29 | 1.84 | 1.68 | 0.98 | 0.63 | 0.45 | 1.13 |
| Viteza rotație stocuri | 71.3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 11.23 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 380.551 Lei | 154.278 Lei | 132.380 Lei | 142.444 Lei | 108.168 Lei | 62.072 Lei | 71.027 Lei | 100.797 Lei |
Lichiditate curentă
12.75
Lichiditate imediată
12.38
Pondere active imobilizate
33.03%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 12.75 | 16.86 | 5.33 | 1.41 | 0.76 | 0.47 | 0.29 | 0.37 |
| Lichiditate imediată | 12.38 | 16.86 | 5.33 | 1.41 | 0.76 | 0.47 | 0.29 | 0.37 |
| Pondere active imobilizate | 33.03% | 32.96% | 37.06% | 31.44% | 27.25% | 47.6% | 75.25% | 70.63% |
| Pondere active circulante | 66.97% | 67.04% | 62.94% | 68.56% | 72.75% | 52.4% | 24.75% | 29.37% |
©Firme.ro