Companie
Detalii identificare
Nume firmăVIOCONSTRUCT TOTAL 2008 SRL
Cod unic de înregistrare RO 22935818 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2007002502035
EUIDROONRC.J2007002502035
Data înființării14.12.2007 - 18 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4120
Această clasă include:
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
Industrie
Construcţii
SectorConstructii de cladiri
Obiect activitateLucrari de constructii a cladirilor rezidentiale si nerezidentiale
Informații de contact
Adresastr. Gîrlei, Piteşti, Argeş
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
212.343
Profit (Lei)
-116.407
Număr angajați
5
Vechime
18 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 212.343 | -116.407 | -9.701 | 184.131 | 535 | 93.515 | -90.081 | 5 |
| 2023 | 155.658 | 22.094 | 1.841 | 125.834 | 4.037 | 148.123 | 26.326 | 5 |
| 2022 | 270.367 | 167.386 | 13.949 | 118.340 | 8.855 | 113.716 | 4.231 | 3 |
| 2021 | 268.579 | 22.597 | 1.883 | 287.230 | 7.140 | 119.971 | -160.119 | 4 |
| 2020 | 176.452 | 0 | 0 | 311.949 | 25.814 | 103.419 | -182.716 | 5 |
| 2019 | 137.469 | 0 | 0 | 211.862 | 32.874 | 29.210 | -149.778 | 5 |
| 2018 | 149.530 | 0 | 0 | 139.548 | 55.352 | 52.513 | -31.683 | 5 |
| 2017 | 271.276 | 13.679 | 1.140 | 107.866 | 34.568 | 57.604 | -15.694 | 5 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-54.82%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100%
Lichiditate curentă
0.51
Viteza rotație active
2.26
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-54.82%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100%
Profit net per salariat
-23.281 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -54.82% | 14.19% | 61.91% | 8.41% | 0% | 0% | 0% | 5.04% |
| Marjă profit brut | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 100% | 83.92% | 100% | -14.11% | 0% | 0% | 0% | -87.16% |
| Profit net per salariat | -23.281 Lei | 4.419 Lei | 55.795 Lei | 5.649 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 2.736 Lei |
Viteza rotație active
2.26
Viteza rotație stocuri
6.5
Durata medie încasare creanțe
88.89 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 2.26 | 1.02 | 2.21 | 2.11 | 1.37 | 2.21 | 1.39 | 2.94 |
| Viteza rotație stocuri | 6.5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 88.89 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 42.469 Lei | 31.132 Lei | 90.122 Lei | 67.145 Lei | 35.290 Lei | 27.494 Lei | 29.906 Lei | 54.255 Lei |
Lichiditate curentă
0.51
Lichiditate imediată
0.33
Pondere active imobilizate
0.57%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.51 | 1.18 | 0.96 | 0.42 | 0.33 | 0.14 | 0.38 | 0.53 |
| Lichiditate imediată | 0.33 | 1.18 | 0.96 | 0.42 | 0.33 | 0.14 | 0.38 | 0.53 |
| Pondere active imobilizate | 0.57% | 2.65% | 7.22% | 5.62% | 19.97% | 52.95% | 51.32% | 37.5% |
| Pondere active circulante | 99.43% | 97.35% | 92.78% | 94.38% | 80.03% | 47.05% | 48.68% | 62.5% |
©Firme.ro