Companie
Detalii identificare
Nume firmăTOIA DUO SRL
Cod unic de înregistrare RO 23154670 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2008000183208
EUIDROONRC.J2008000183208
Data înființării01.02.2008 - 18 ani
Domeniu de activitate
CAEN
113
Această clasă include:
-cultivarea legumelor frunzoase: -anghinare -sparanghel -varză -conopidă şi broccoli -lăptucă şi cicoare -spanac -alte legume frunzoase -cultivarea legumelor pentru fructe -castraveţi şi castraveciori -vinete -tomate -pepeni verzi -pepeni galbeni -alte soiuri de pepeni şi legume pentru fructe -cultivarea legumelor rădăcinoase (inclusiv bulboase sau tuberculi) -morcovi -napi -usturoi -ceapă (inclusiv ceapă franţuzească) -praz şi alte legume aliacee -alte legume rădăcinoase, cu bulbi sau tuberculi -cultivarea ciupercilor şi trufelor -cultivarea legumelor pentru producerea de seminţe, inclusiv seminţe de sfeclă de zahăr şi alte tipuri de sfeclă -cultivarea sfeclei de zahăr -cultivarea altor legume -cultivarea de rădăcinoase şi tuberculi cum sunt: -cartofi -cartofi dulci -manioc -igname -alte rădăcinoase şi tuberculi Această clasă exclude: -cultura ardeiului iute (capsicum sop.) şi a altor plante aromatice şi condimente,
0128 -cultura miceliului de ciuperci,
0130
-cultivarea legumelor frunzoase: -anghinare -sparanghel -varză -conopidă şi broccoli -lăptucă şi cicoare -spanac -alte legume frunzoase -cultivarea legumelor pentru fructe -castraveţi şi castraveciori -vinete -tomate -pepeni verzi -pepeni galbeni -alte soiuri de pepeni şi legume pentru fructe -cultivarea legumelor rădăcinoase (inclusiv bulboase sau tuberculi) -morcovi -napi -usturoi -ceapă (inclusiv ceapă franţuzească) -praz şi alte legume aliacee -alte legume rădăcinoase, cu bulbi sau tuberculi -cultivarea ciupercilor şi trufelor -cultivarea legumelor pentru producerea de seminţe, inclusiv seminţe de sfeclă de zahăr şi alte tipuri de sfeclă -cultivarea sfeclei de zahăr -cultivarea altor legume -cultivarea de rădăcinoase şi tuberculi cum sunt: -cartofi -cartofi dulci -manioc -igname -alte rădăcinoase şi tuberculi Această clasă exclude: -cultura ardeiului iute (capsicum sop.) şi a altor plante aromatice şi condimente,
0128 -cultura miceliului de ciuperci,
0130
Industrie
Agricultură, silvicultură şi pescuit
SectorAgricultura, vanatoare si servicii anexe
Obiect activitateCultivarea legumelor si a pepenilor, a radacinoaselor si tuberculilor
Informații de contact
AdresaRovina nr. 69/A, Rovina, Hunedoara
Telefon
Social Media
Website
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
2.141.429
Profit (Lei)
-1.003.843
Număr angajați
14
Vechime
18 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 2.141.429 | -1.003.843 | -83.654 | 2.397.333 | 2.593.852 | 756.919 | -304.335 | 14 |
| 2023 | 2.701.576 | 52.432 | 4.369 | 2.248.315 | 2.679.850 | 1.656.914 | 739.322 | 13 |
| 2022 | 2.701.964 | 322.795 | 26.900 | 1.884.604 | 2.329.346 | 1.615.725 | 732.497 | 9 |
| 2021 | 1.680.967 | 78.189 | 6.516 | 1.046.845 | 1.760.301 | 1.164.951 | 513.525 | 6 |
| 2020 | 1.516.729 | 71.040 | 5.920 | 917.176 | 1.548.911 | 1.209.415 | 435.767 | 6 |
| 2019 | 1.807.622 | 82.394 | 6.866 | 865.682 | 1.595.784 | 1.081.213 | 365.756 | 10 |
| 2018 | 1.840.226 | 70.756 | 5.896 | 873.373 | 1.405.002 | 302.650 | 267.956 | 11 |
| 2017 | 1.260.597 | 7.833 | 653 | 1.020.416 | 1.461.650 | 164.761 | 168.661 | 11 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-46.88%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100%
Lichiditate curentă
0.32
Viteza rotație active
0.64
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-46.88%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100%
Profit net per salariat
-71.703 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -46.88% | 1.94% | 11.95% | 4.65% | 4.68% | 4.56% | 3.84% | 0.62% |
| Marjă profit brut | 0% | 2.72% | 12.88% | 5.54% | 5.61% | 5.56% | 4.87% | 1.62% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 100% | 7.09% | 44.07% | 15.23% | 16.3% | 22.53% | 26.41% | 4.64% |
| Profit net per salariat | -71.703 Lei | 4.033 Lei | 35.866 Lei | 13.032 Lei | 11.840 Lei | 8.239 Lei | 6.432 Lei | 712 Lei |
Viteza rotație active
0.64
Viteza rotație stocuri
6.09
Durata medie încasare creanțe
68.68 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.64 | 0.62 | 0.68 | 0.57 | 0.55 | 0.68 | 1.08 | 0.78 |
| Viteza rotație stocuri | 6.09 | 4.53 | 4.4 | 9.61 | 8.03 | 17.06 | 137.41 | 12.28 |
| Durata medie încasare creanțe | 68.68 zile | 91.07 zile | 135.49 zile | 213.35 zile | 229.39 zile | 196.68 zile | 38.1 zile | 16.72 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 152.959 Lei | 207.814 Lei | 300.218 Lei | 280.161 Lei | 252.788 Lei | 180.762 Lei | 167.293 Lei | 114.600 Lei |
Lichiditate curentă
0.32
Lichiditate imediată
0.17
Pondere active imobilizate
77.41%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.32 | 0.74 | 0.86 | 1.11 | 1.32 | 1.25 | 0.35 | 0.16 |
| Lichiditate imediată | 0.17 | 0.47 | 0.53 | 0.95 | 1.11 | 1.13 | 0.33 | 0.06 |
| Pondere active imobilizate | 77.41% | 61.79% | 59.04% | 60.18% | 56.15% | 59.61% | 82.28% | 89.87% |
| Pondere active circulante | 22.59% | 38.21% | 40.96% | 39.82% | 43.85% | 40.39% | 17.72% | 10.13% |
©Firme.ro
Personal cheie
Sumar
1
Persoane
Xxxxxx Xxxxx
Xxxxxx Xxxxx
Departament:
-
Email:
Xxxxxx*xxxxx*Xxxxxxxxxxxx*xx
7 surse