Companie
Detalii identificare
Nume firmăTIMLIGHT SRL
Cod unic de înregistrare RO 23222138 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2008000421359
EUIDROONRC.J2008000421359
Data înființării08.02.2008 - 18 ani
Domeniu de activitate
CAEN
3320
Această clasă include instalarea specializată a utilajelor. Totuşi, instalarea echipamentelor care formează o parte integrantă a clădirilor sau structurilor similare, cum ar fi instalarea scărilor rulante, instalaţia electrică, sisteme de alarmă antiefracţie sau a sistemelor de aer condiţionat este clasificată drept activitate de construcţie. Această clasă include:
-instalarea utilajelor industriale în uzine -asamblarea echipamentului de control a proceselor industriale -instalarea altor echipamente industriale: -echipamente de comunicaţii -calculatoare de mare viteză şi capacitate de stocare (mainframe) şi echipamente similare -echipamente de radiologie şi echipamente electromedicale -demontarea utilajelor şi echipamentelor mari -activităţi ale montatorilor -asamblarea utilajelor -instalarea echipamentului din popicării, bowling Această clasă exclude: -instalarea de lifturi, scări rulante, uşi automate etc.,
4329 -instalarea de uşi, case ale scărilor, echipamente specifice magazinelor, mobilier modular,
4332 -instalarea de calculatoare personale,
6209
-instalarea utilajelor industriale în uzine -asamblarea echipamentului de control a proceselor industriale -instalarea altor echipamente industriale: -echipamente de comunicaţii -calculatoare de mare viteză şi capacitate de stocare (mainframe) şi echipamente similare -echipamente de radiologie şi echipamente electromedicale -demontarea utilajelor şi echipamentelor mari -activităţi ale montatorilor -asamblarea utilajelor -instalarea echipamentului din popicării, bowling Această clasă exclude: -instalarea de lifturi, scări rulante, uşi automate etc.,
4329 -instalarea de uşi, case ale scărilor, echipamente specifice magazinelor, mobilier modular,
4332 -instalarea de calculatoare personale,
6209
Industrie
Industria prelucrătoare
SectorRepararea, intretinerea si instalarea masinilor si echipamentelor
Obiect activitateInstalarea masinilor si echipamentelor industriale
Informații de contact
AdresaPeneş Curcanu nr. 4-5, Timişoara, Timiş
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
427.728
Profit (Lei)
-261.940
Număr angajați
5
Vechime
18 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 427.728 | -261.940 | -21.828 | 144.611 | 61.637 | 22.670 | -59.592 | 5 |
| 2024 | 973.197 | 213.860 | 17.822 | 236.583 | 55.854 | 393.957 | 213.460 | 3 |
| 2023 | 500.755 | 0 | 0 | 218.083 | 56.014 | 161.002 | -400 | 3 |
| 2022 | 621.660 | 64.733 | 5.394 | 91.939 | 59.884 | 105.927 | 73.872 | 2 |
| 2021 | 232.590 | 0 | 0 | 242.316 | 64.011 | 200.076 | 21.771 | 2 |
| 2020 | 559.293 | 34.147 | 2.846 | 44.489 | 69.548 | 54.015 | 79.074 | 2 |
| 2019 | 545.889 | 0 | 0 | 34.966 | 7.632 | 82.786 | 55.452 | 2 |
| 2018 | 690.162 | 34.567 | 2.881 | 125.010 | 15.653 | 308.598 | 199.447 | 3 |
| 2017 | 670.206 | 34.854 | 2.905 | 128.641 | 18.111 | 275.389 | 164.880 | 4 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-61.24%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100%
Lichiditate curentă
0.16
Viteza rotație active
5.07
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-61.24%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100%
Profit net per salariat
-52.388 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -61.24% | 21.97% | 0% | 10.41% | 0% | 6.11% | 0% | 5.01% | 5.2% |
| Marjă profit brut | 0% | 24.52% | 0% | 11.39% | 0% | 7.02% | 0% | 6.01% | 6.19% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 100% | 100% | 0% | 87.63% | 0% | 43.18% | 0% | 17.33% | 21.14% |
| Profit net per salariat | -52.388 Lei | 71.287 Lei | 0 Lei | 32.367 Lei | 0 Lei | 17.074 Lei | 0 Lei | 11.522 Lei | 8.714 Lei |
Viteza rotație active
5.07
Viteza rotație stocuri
31.79
Durata medie încasare creanțe
7.4 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 5.07 | 2.16 | 2.31 | 3.75 | 0.88 | 4.53 | 6.04 | 2.13 | 2.28 |
| Viteza rotație stocuri | 31.79 | 30.65 | 9.87 | 12.82 | 2.84 | 15.26 | 8.11 | 5.34 | 5.23 |
| Durata medie încasare creanțe | 7.4 zile | 133.86 zile | 72.1 zile | 31.05 zile | 183.2 zile | 11 zile | 8.95 zile | 63.48 zile | 44.51 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 85.546 Lei | 324.399 Lei | 166.918 Lei | 310.830 Lei | 116.295 Lei | 279.647 Lei | 272.945 Lei | 230.054 Lei | 167.552 Lei |
Lichiditate curentă
0.16
Lichiditate imediată
0.06
Pondere active imobilizate
73.11%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.16 | 1.67 | 0.74 | 1.15 | 0.83 | 1.21 | 2.37 | 2.47 | 2.14 |
| Lichiditate imediată | 0.06 | 1.53 | 0.51 | 0.62 | 0.49 | 0.39 | 0.44 | 1.43 | 1.15 |
| Pondere active imobilizate | 73.11% | 12.42% | 25.81% | 36.12% | 24.24% | 56.29% | 8.44% | 4.83% | 6.17% |
| Pondere active circulante | 26.89% | 87.58% | 74.19% | 63.88% | 75.76% | 43.71% | 91.56% | 95.17% | 93.83% |
©Firme.ro